Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Riksmästerskap för Veteraner, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Riksmästerskap för Veteraner, medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Tor
Datum: lördag 22 september 2012

Bottnaryds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
45Gunilla HolstD65 (60)43:31+18:1917:32

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Arne KlintbergH50 (29)29:46+3:438:21

Emmaboda Verda OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Kerstin HjalmarssonD60 (31)30:38+4:1811:01
9Gun-Britt FranssonD60 (31)32:53+6:3311:49
25Ronny HjalmarssonH65 (37)31:07+8:5610:18
29Monica PåhlstorpD65 (60)35:22+10:1014:15
35Jörgen FranssonH65 (37)40:13+18:0213:19
36Jan PåhlstorpH65 (37)49:19+27:0816:19

FK Finn

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Göran SvenssonH67 (60)28:12+5:289:43
32Ellbritt SvenssonD65 (60)37:06+11:5414:57
37Göran PerssonH70 (42)41:01+17:5715:01
Britt-Marie PerssonD65 (60)utgått

Jönköpings OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Erland LingH72 (45)25:39+3:479:30
9Eva CarlssonD50 (25)31:42+7:3010:23
15Per LarssonH75 (46)33:42+11:4913:52
16Carin GustafssonD50 (25)38:09+13:5712:30
22Monica BråhnD65 (60)32:59+7:4713:17
25Ulla LingD65 (60)34:23+9:1113:51
37Bengt SörensenH65 (37)1:01:37+39:2620:24
39Vega SlottnerD65 (60)40:54+15:4216:29
Sören BråhnH72 (45)ej godkänd

Markaryds FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Helen AndertoftD70 (36)24:5411:31

Målilla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Gunnar EnbergH65 (37)27:47+5:369:11

Skillingaryds FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lars-Åke ClaessonH67 (60)24:21+1:378:23

SOK Viljan

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Göran SvensonH60 (46)25:58+0:097:49
7Allan HåkanssonH75 (46)28:36+6:4311:46
25Hans SvensonH60 (46)32:55+7:069:54

Sol Tranås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Bengt LifH75 (46)27:06+5:1311:09

Stora Sundby GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Rolf LindH65 (37)31:08+8:5710:18

Vaggeryds SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Morgan LjungH67 (60)25:00+2:168:37
17Lisbeth CarlssonD65 (60)31:49+6:3712:49

Värend GN OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Erling EkelöfH70 (42)30:56+7:5211:19
52Siv EkelöfD65 (60)1:03:37+38:2525:39

Västerviks OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Lotta Lidman AlmqvistD50 (25)38:39+14:2712:40
36Thomas AlmqvistH55 (38)45:51+20:5913:26
Torgny PetterssonH65 (37)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser