Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skutberget

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skutberget
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 29 augusti 2019

Bana 1 - mycket lätt

2 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa MolinderOK Tyr36:1913:27
2Edvin LovnerKarlstad.43:39+7:2016:10

Bana 2 - lätt

3 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jerker AnderssonOK Tyr26:418:53
2Monika WikströmOK Tyr35:23+8:4211:47
3Sara Storm-AnderssonOK Tyr38:59+12:1812:59
4Per KroghÅmotfors OK46:20+19:3915:26
5Annette HalvorsenOK Milan51:15+24:3417:05
6Claes MolinderOK Tyr1:01:11+34:3020:23
7Tove WikströmKarlstad.1:02:25+35:4420:48
8Margareta HedqvistOK Tyr1:02:29+35:4820:49
9Núria VarasKAU Exchange Student1:02:56+36:1520:58
9Lucas BouteloupKAU Exchange Student1:02:56+36:1520:58
11Malin BrobergKlubblös.1:05:44+39:0321:54
12Madelene BrunsellKlubblös.1:05:50+39:0921:56
Johanna Holtet-LindbergOK Tyrej godkänd
Maria EldhOK Tyrutgått

Bana 3 - medel

3 900 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Håkan BengtssonOK Tyr25:306:32
2Colin Mc IntyreOK Tyr28:35+3:057:19
3Linn NilssonOK Tyr28:47+3:177:22
4Per HögkvistOK Tyr30:32+5:027:49
5Olov ÖströmOK Tyr31:27+5:578:03
6Martin WesterlindOK Tyr34:27+8:578:50
7Linn AnderssonOK Tyr36:34+11:049:22
8Bengt SvedjebySkattkärrs SOK38:39+13:099:54
9Lars-Erik OlssonOK Tyr39:16+13:4610:04
10Mats KensbyOK Tyr39:52+14:2210:13
11Thomas MobergOK Tyr40:21+14:5110:20
11Leif EricssonOK Tyr40:21+14:5110:20
13Ove LundbergOK Tyr40:25+14:5510:21 Ladda ner rutt i gpx-format
14Catarina HögkvistOK Tyr40:28+14:5810:22
15Mathias SwartzOK Tyr40:32+15:0210:23
16Ulf SkoglundKils OK41:00+15:3010:30
17Lisa AnnersandOK Tyr41:22+15:5210:36
18Albert BrohedeOK Tyr41:32+16:0210:38
19Jan CarlssonSkattkärrs SOK41:39+16:0910:40
19Elisabeth ÖströmOK Tyr41:39+16:0910:40
21Anders OlssonOK Tyr41:47+16:1710:42
22Lars AnderssonOK Tyr41:48+16:1810:43
23Erik SimesOK Tyr41:49+16:1910:43
24Christer HöglundOK Tyr43:06+17:3611:03
25Charlotte SkoglundKils OK44:38+19:0811:26
26Johansson KjellSkattskärr45:33+20:0311:40
27Oscar AnderssonOK Tyr45:54+20:2411:46
28Marit NilssonKils OK48:50+23:2012:31
29Lars LundkvistHammarö.48:51+23:2112:31
30Jan-Olof StohmOK Tyr48:54+23:2412:32
31Karin MoodOK Tyr50:49+25:1913:01
32Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK50:56+25:2613:03
33Leif SalinOK Tyr51:33+26:0313:13
34Lars MellkvistOK Hierne53:04+27:3413:36
35Christer HallOK Tyr54:10+28:4013:53
36Marie BergmanOK Tyr54:49+29:1914:03
37Eva TrangiusOK Tyr55:46+30:1614:17
38Bernt-Åke LarssonOK Tyr56:34+31:0414:30
39Eva SvenssonOK Tyr1:00:47+35:1715:35
40David ÅkerlindLustens OK1:01:42+36:1215:49
41Kenneth BerglundKils OK1:01:48+36:1815:50
42Inger BerglundKils OK1:02:03+36:3315:54
43Marie StenströmOK Tyr1:03:44+38:1416:20
44Mariann SyvertssonOK Tyr1:04:00+38:3016:24
45Moa NilssonOK Tyr1:06:15+40:4516:59
46Mikaela AnderssonKarlstad,1:08:24+42:5417:32
47Axel LindOK Tyr1:30:01+1:04:3123:04
Laura GöhlinKlubblös.fullföljt
Ingrid KensbyOK Tyrej godkänd
Ann-Sofie HultsvedOK Tyrej godkänd
Frida KullbergKarlstad.ej godkänd
Mikael StåhlgrenKarlstad.ej godkänd
Martin NilssonKarlstad.ej godkänd

Bana 4 - svår

5 400 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas OlmKils OK37:466:59
2Johan WennermarkOK Tyr38:09+0:237:03
3Jan OlmKils OK39:31+1:457:19
4Daniel BrohedeOK Tyr39:43+1:577:21
5Johan SöderlundOK Tyr40:52+3:067:34
6Rolf WikströmOK Tyr41:15+3:297:38
7Marcus BeckiusOK Tyr43:45+5:598:06
8Jesper ÖströmOK Tyr44:20+6:348:12
9Oskar SvenssonOK Tyr46:28+8:428:36
10Rickard EllströmKlubblös.47:59+10:138:53
11Håkan RichtherKarlstad.48:24+10:388:57
12Anders Holtet-LindbergOK Tyr50:19+12:339:19
13Björn EiderbrantOK Tyr50:38+12:529:22
14Zlatimira AbadzhievaOK Tyr50:40+12:549:22
15Elsa AlbinssonOK Tyr53:16+15:309:51
16Ida SvenssonOK Tyr53:32+15:469:54
17Niklas KarlssonLustens OK54:41+16:5510:07
18Andrey AbadzhievOK Tyr58:17+20:3110:47
19Mia GyllenbergOK Tyr1:01:46+24:0011:26
Pär NymanOK Tyrej godkänd

Bana 5 - lätt och lång

6 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika NilssonKarlstad.52:148:33
Sören AnderssonOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser