Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Månadens Bana April

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Månadens Bana April
Arrangörsorganisation: Ulricehamns OK
Datum: tisdag 16 april 2019

Lätt 1

1 510 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK19:2212:49
2Egon PalmérUlricehamns OK21:44+2:2214:23
3Ville GassnerUlricehamns OK26:30+7:0817:32
4Lukas JungmalmUlricehamns OK27:00+7:3817:52
5Sixten LindUlricehamns OK27:04+7:4217:55
6Ellen JungmalmUlricehamns OK27:06+7:4417:56
7Vilmer ÖrnUlricehamns OK27:25+8:0318:09
8Alfred LennartsonUlricehamns OK28:19+8:5718:45
9Karin BertilssonUlricehamns OK29:20+9:5819:25
10Felix SkoglundUlricehamns OK29:26+10:0419:29
11Irma PalmérUlricehamns OK29:49+10:2719:44
12Teresia BergqvistUlricehamns OK32:27+13:0521:29
13Tyra BergqvistUlricehamns OK32:35+13:1321:34
14V ilhelmina BergqvistUlricehamns OK32:37+13:1521:36
15Elsa PerssonUlricehamns OK38:30+19:0825:29
16Noel PhilgrenUlricehamns OK43:06+23:4428:32
17Mio KvarndalUlricehamns OK44:22+25:0029:22
Klara GassnerUlricehamns OKej godkänd
Love GassnerUlricehamns OKej start
Lisa HolgerssonUlricehamns OKej start
Vilma HolgerssonUlricehamns OKej start

Lätt 2

2 420 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel PerssonGöteborg-Majorna OK31:1512:54
2Liv PhilgrenUlricehamns OK53:24+22:0922:03
3Vilmer FagnerUlricehamns OK54:52+23:3722:40
4August LennartsonUlricehamns OK55:48+24:3323:03
5Leo ArabäckUlricehamns OK1:02:25+31:1025:47
6Saga SjöstrandUlricehamns OK1:11:24+40:0929:30
7Arvid LennartsonUlricehamns OK1:11:40+40:2529:36
8Axel LennartsonUlricehamns OK1:11:42+40:2729:37
9Albin PerbringUlricehamns OK1:14:47+43:3230:54
Emanuell FridUlricehamns OKej godkänd
Elliot FridUlricehamns OKej godkänd
Linus ClaessonUlricehamns OKej godkänd
Malte PalmerUlricehamns OKej godkänd
Teo PalmérUlricehamns OKej start

Medel

3 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin LennartsonUlricehamns OK40:2412:14
2Eskil SöderlundUlricehamns OK42:23+1:5912:50
3Gustav KarlssonUlricehamns OK52:01+11:3715:45
4Ulf ClaessonUlricehamns OK54:56+14:3216:38
5Stephanie BaidaUlricehamns OK1:03:07+22:4319:07
6Lars ErikssonUlricehamns OK1:26:50+46:2626:18
7Lis ErikssonUlricehamns OK1:27:02+46:3826:22
Olle NordinUlricehamns OKej godkänd

Svår 1

3 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus AnderssonUlricehamns OK36:1310:54
2Julia StrömUlricehamns OK43:34+7:2113:07
3Camilla RosénAnnebergs GIF50:14+14:0115:07
4Selma SjöstrandUlricehamns OK1:11:05+34:5221:24
5Maja NordinUlricehamns OK1:11:24+35:1121:30
6Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK1:11:34+35:2121:33
7Lisa AnderssonUlricehamns OK1:14:51+38:3822:32
8Frida MannfolkUlricehamns OK1:15:11+38:5822:38
9Lova HolgerssonUlricehamns OK1:19:34+43:2123:57
Henrik HolgerssonUlricehamns OKej start

Svår 2

5 320 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo StrömMullsjö SOK37:217:01
2Christian ArnessonUlricehamns OK39:08+1:477:21
3Adam SkoglundUlricehamns OK52:48+15:279:55
4Simon NordbergGöteborg-Majorna OK54:33+17:1210:15
5Alfred HallqvistUlricehamns OK58:01+20:4010:54
6Johan FalkUlricehamns OK1:04:33+27:1212:08
7Anders GenbergUlricehamns OK1:05:21+28:0012:17
8Patrik SöderlundUlricehamns OK1:06:55+29:3412:34
9Christer MannfolkUlricehamns OK1:12:01+34:4013:32
10Albin GenbergUlricehamns OK1:14:45+37:2414:03
11Lukas KlangUlricehamns OK1:18:06+40:4514:40
Magnus GassnerUlricehamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser