Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Falukretsens ungdomsserie deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Falukretsens ungdomsserie deltävling 4
Arrangörsorganisation: Bjursås OK
Datum: onsdag 22 maj 2019

Grycksbo IF OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Katarina OttossonÖppen 3 (7)49:05+13:1618:41
5Elmer RönnigenÖppen 3 (7)51:21+15:3219:33
9Axel GräfningsH14 (13)51:35+17:4914:31
13Algot RymanH12 (16)49:12+27:4418:44
14Olle RymanH10 (25)32:17+13:1213:02
20Erik GräfningsH10 (25)39:49+20:4416:05
Nelly Ryman FredrikssonInskolning (25)fullföljt
Frieda SteuernagelInskolning (25)fullföljt
Alfred TryggInskolning (25)fullföljt
Arvid TryggInskolning (25)fullföljt
Erik OttossonH12 (16)ej godkänd

Karlsbyhedens OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Signe ÖhgrenD14 (5)38:5811:27
4Pontus HedbergH14 (13)40:25+6:3911:23
6Klara BerglundD12 (8)39:52+16:1415:02
6Olle BladlundH10 (25)24:18+5:139:49
7Arvid NilssonÖppen 3 (7)1:13:56+38:0728:09
8Simon BerglundH14 (13)50:36+16:5014:15
9Helmer GörasH10 (25)27:55+8:5011:16
11Pelle NilssonH14 (13)57:30+23:4416:11
15Oliver HagströmH12 (16)56:23+34:5521:28
17Matilde BjörkmanD10 (17)1:31:41+1:08:5239:00
18Matteo PeterssonH10 (25)37:21+18:1615:05
22Hugo WennbergH10 (25)40:12+21:0716:14
Karl BjörkmanInskolning (25)fullföljt
Linnea HagströmInskolning (25)fullföljt
Wilhelmina HedbergInskolning (25)fullföljt
Aurelio PeterssonInskolning (25)fullföljt
Sienna PeterssonInskolning (25)fullföljt
Elliot WennbergInskolning (25)fullföljt
Bo SundénÖppen 7 (12)ej godkänd
Freja BylanderD12 (8)ej start
Natalie HagströmD10 (17)ej start
Emilia HagströmInskolning (25)ej start

Korsnäs IF OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maja BergqvistD16 (2)42:1910:30
1Elsa GolsäterD12 (8)23:388:55
1Joel GolsäterH16 (6)31:287:29
2Agnes WallinD16 (2)53:46+11:2713:21
3Mats JönssonÖppen 7 (12)41:07+11:369:47
3Carl EricssonÖppen 3 (7)43:42+7:5316:38
4Anders SölscherÖppen 7 (12)51:05+21:3412:09
5Moa SölscherD12 (8)38:39+15:0114:35
5Matilda Lindhe StilleD14 (5)1:14:01+35:0321:46
6Marie-Louise SölscherÖppen 3 (7)56:26+20:3721:29
7William BergqvistH12 (16)31:06+9:3811:50
8Emil LundbergH10 (25)26:29+7:2410:42
12Anton PalmquistH10 (25)28:57+9:5211:41
14Malte PalmquistH12 (16)54:13+32:4520:39
15Louise Tjulander EnbäckD10 (17)55:22+32:3323:33
16Julia Lindhe StilleD10 (17)1:05:06+42:1727:42
16Leo JonssonH10 (25)32:41+13:3613:12
17Hjalmar AxenstedtH10 (25)32:43+13:3813:13
23Joel WiklundH10 (25)43:18+24:1317:29
25Elias BergqvistH10 (25)51:05+32:0020:38
Elli Hedin JonssonInskolning (25)fullföljt
Ludvig WiklundInskolning (25)fullföljt
Gustav RutforsH10 (25)ej start
Mira NordinD14 (5)ej start
Vilgot LarssonH10 (25)ej start
Tilja LarssonInskolning (25)ej start
Olle RutforsInskolning (25)ej start

Leksands OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Petra LorentzonÖppen 7 (12)56:03+26:3213:20
Isabella JoonsÖppen 7 (12)ej godkänd

OK Kåre

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Frode Montelius RisbergH12 (16)21:288:10
1Kalle DahlinÖppen 7 (12)29:317:01
1Tim ThomsonH10 (25)19:057:42
1Rasmus WidelundH14 (13)33:469:30
2Lykke NäsD10 (17)26:05+3:1611:05
2Olle BrandinH12 (16)24:10+2:429:12
2Jakob WidelundH16 (6)35:35+4:078:28
2Hilda NygårdD12 (8)33:18+9:4012:33
2Nils StåbiH10 (25)21:53+2:488:50
2Mats Olov ThomsonÖppen 3 (7)42:16+6:2716:06
2Patrik SöderqvistÖppen 7 (12)35:05+5:348:21
2William OksvoldH14 (13)38:03+4:1710:43
2Ylva HanssonD14 (5)41:54+2:5612:19
3Esbjörn Montelius RisbergH16 (6)40:43+9:159:41
3Ida AtterbrandD12 (8)36:06+12:2813:37
3Lina WidelundD14 (5)44:13+5:1513:00
3Noa ArkebäckH12 (16)24:59+3:319:31
3Hannes HeurlinH10 (25)23:11+4:069:22
3Lisen NygårdsD10 (17)26:19+3:3011:11
3Nils PetterssonH14 (13)39:09+5:2311:01
4Ingrid OlssonD12 (8)38:23+14:4514:29
4Eric JohanssonH16 (6)43:38+12:1010:23
4Vilma Hagelberg NordahlD10 (17)29:26+6:3712:31
4Kalle VestlingH10 (25)23:15+4:109:23
4Enni LundbergD14 (5)53:35+14:3715:45
4Walter SöderqvistH12 (16)26:01+4:339:54
5Anders Stefan VestlundÖppen 7 (12)51:42+22:1112:18
5Jon HanssonH16 (6)45:36+14:0810:51
5Noah TyskH12 (16)26:41+5:1310:09
5Matilda Oredsson LindD10 (17)34:10+11:2114:32
5Melvin LöfgrenH14 (13)41:24+7:3811:39
5Ludvig StåbiH10 (25)23:34+4:299:31
6Ella PersD10 (17)35:26+12:3715:04
6Erik OdlindH12 (16)30:59+9:3111:48
6Hugo AtterbrandH14 (13)41:28+7:4211:40
7Lars GustafssonÖppen 7 (12)57:38+28:0713:43
7Frida SjöblomD12 (8)51:37+27:5919:28
7Elin-Karin JohanssonD10 (17)35:31+12:4215:06
7Olle GahnshagH14 (13)45:36+11:5012:50
8Walter OksvoldH12 (16)34:48+13:2013:15
8Mia GustafssonÖppen 7 (12)1:04:01+34:3015:14
9Per HallanderÖppen 7 (12)1:08:54+39:2316:24
9Albin PernefalkH12 (16)35:00+13:3213:20
9Halle GahnshagD10 (17)40:44+17:5517:20
10Elvin LundbergH12 (16)35:45+14:1713:37
10Olof OlssonH14 (13)53:22+19:3615:01
11Viktor LindgrenH10 (25)28:34+9:2911:32
11Vilhelm TörnquistH12 (16)36:37+15:0913:56
12Joel GrenholmH12 (16)37:39+16:1114:20
12Nils OdlindH14 (13)1:00:13+26:2716:57
13Inez PernefalkD10 (17)51:18+28:2921:49
13Elliot TyskH10 (25)31:15+12:1012:37
13Petter GranathH14 (13)1:00:22+26:3617:00
14Tove DahlqvistD10 (17)53:03+30:1422:34
15Oskar Hagelberg NordahlH10 (25)32:23+13:1813:05
19Elis ClarströmH10 (25)38:47+19:4215:40
Ester ClarströmInskolning (25)fullföljt
Evelina EdbäckInskolning (25)fullföljt
Alfred HeurinInskolning (25)fullföljt
Ida LindgrenInskolning (25)fullföljt
Hugo OdlindInskolning (25)fullföljt
Lisa VestlingInskolning (25)fullföljt
Albin SjöblomH16 (6)ej godkänd
Mikael LöfgrenÖppen 7 (12)ej godkänd
Edvin JohanssonÖppen 3 (7)ej start
Christoffer LindgrenH16 (6)ej start
Vendela SöderqvistD16 (2)ej start
Hilma DalinD12 (8)ej start
Leo AlvolinH16 (6)ej start
Ebba BuskqvistD10 (17)ej start
Julia Hagelberg NordahlD14 (5)ej start
Alvin EdbäckH14 (13)ej start
Wille SöderqvistH14 (13)ej start
Isak FlygarH10 (25)ej start
Arvid BuskqvistInskolning (25)ej start

Svärdsjö SOK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Eimy AndréD10 (17)22:499:42
1Robbin WikströmAndréÖppen 3 (7)35:4913:38
7Alexis AndréH10 (25)25:02+5:5710:06
8Rosa SohlgrenD12 (8)56:53+33:1521:27
8Alma LindgrenD10 (17)40:30+17:4117:14
10Ella BrunD10 (17)44:02+21:1318:44
10Arvid BromanderH10 (25)28:06+9:0111:21
11Emma HanssonD10 (17)44:19+21:3018:51
12Hanna GustafssonD10 (17)51:02+28:1321:42
21Malte StålH10 (25)39:58+20:5316:08
24Love SohlgrenH10 (25)48:35+29:3019:37
Folke BromanderInskolning (25)fullföljt
Frank KronsfothInskolning (25)fullföljt
Karl KronsfothInskolning (25)fullföljt
Carl-Oscar LarsbäckInskolning (25)fullföljt
Wilhelm LarsbäckInskolning (25)fullföljt
Sigrid LindgrenInskolning (25)fullföljt
Emil WallinInskolning (25)fullföljt
Joel BörjesH10 (25)ej start
Ivar BromanderInskolning (25)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser