Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Till Skogs #1 med Roslagens Sparbank

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Till Skogs #1 med Roslagens Sparbank
Arrangörsorganisation: Vallentuna-Össeby OL
Datum: tisdag 7 maj 2019

Inskolning

1 510 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ida EjremyrVallentuna-Össeby OLfullföljt
Simon GerdlöfOK Roslagenfullföljt
Ranja GustafssonRånäs OKfullföljt
Ella HelsingVallentuna-Össeby OLfullföljt
Theo HolmbergVallentuna-Össeby OLfullföljt
Sebastian HägerfelthOK Roslagenfullföljt
Mella JedewardOK Roslagenfullföljt
Isabelle JonssonOK Roslagenfullföljt
Love KolmVallentuna-Össeby OLfullföljt
Signe LindelavOK Roslagenfullföljt
David LotfiVallentuna-Össeby OLfullföljt
Felicia LundVallentuna-Össeby OLfullföljt
Olivia RydhVallentuna-Össeby OLfullföljt
Albin TynellRånäs OKfullföljt
Oliver WeberVallentuna-Össeby OLfullföljt
Edvin ÅkerlundOK Roslagenfullföljt
Birk ÖjemalmVallentuna-Össeby OLfullföljt
Erik ÖjemalmVallentuna-Össeby OLfullföljt
Nesme Al-KameessyVallentuna-Össeby OLej start
Eleonora CarlssonVallentuna-Össeby OLej start
Oskar Gålnander GelinderRånäs OKej start
Casper HoltlingRånäs OKej start
Carl JarnhamnVallentuna-Össeby OLej start
Hugo JarnhamnVallentuna-Össeby OLej start
Anton Nilsson EjremyrVallentuna-Össeby OLej start
Hilding Petersson BecherRånäs OKej start
Hjalmar SöderberghVallentuna-Össeby OLej start
Oscar SöderberghVallentuna-Össeby OLej start
Wilda Walther LindqvistRånäs OKej start

U2

1 640 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac HoltlingRånäs OK12:177:29
2Leelo LennermanLänna IF15:58+3:419:44
3Julia ErlandssonLänna IF16:10+3:539:51
4Alvin ÅkermanLänna IF16:22+4:059:58
5Sara HartvikLänna IF19:26+7:0911:50
6Wilgot DalsättRånäs OK21:19+9:0212:59
7Tore GustafssonRånäs OK21:41+9:2413:13
8Albin DalsättRånäs OK22:50+10:3313:55
9Aron LindbergOK Roslagen23:10+10:5314:07
10Josefine EjremyrVallentuna-Össeby OL24:52+12:3515:09
11Simon LindskogVallentuna-Össeby OL29:26+17:0917:56
12Viggo LindskogVallentuna-Össeby OL30:24+18:0718:32
13Alexander NordenfeltVallentuna-Össeby OL34:04+21:4720:46
14Emilia CarlqvistRånäs OK34:57+22:4021:18
Nedim Al-kameessyVallentuna-Össeby OLej start
Linnea CarlssonVallentuna-Össeby OLej start
Petter EmtforsVallentuna-Össeby OLej start
Linn ErssonVallentuna-Össeby OLej start
Ida OlsenVallentuna-Össeby OLej start
Hampus PetersonVallentuna-Össeby OLej start

U3

2 020 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric HenrikssonRånäs OK18:159:02
2Ossian OláRånäs OK19:26+1:119:37
3Lovisa RosenqvistVallentuna-Össeby OL20:08+1:539:58
4Rufus ButlerLänna IF21:20+3:0510:33
5Gustav LindbergOK Roslagen21:33+3:1810:40
6Alfred WesselLänna IF22:05+3:5010:55
7Arvid RosenqvistVallentuna-Össeby OL22:06+3:5110:56
8Simon RydhVallentuna-Össeby OL22:10+3:5510:58
9Arvid LarssonVallentuna-Össeby OL22:23+4:0811:04
10Oliver ErlandssonLänna IF23:11+4:5611:28
11Freja SundbladVallentuna-Össeby OL23:47+5:3211:46
12Julia LotfiVallentuna-Össeby OL23:51+5:3611:48
13Lukas CnattingiusLänna IF24:06+5:5111:55
14Alma WesselLänna IF25:51+7:3612:47
15Felicia KrafftLänna IF25:59+7:4412:51
16Saga MattssonVallentuna-Össeby OL26:37+8:2213:10
17Jonathan BodinVallentuna-Össeby OL27:55+9:4013:49
18Artur GadVallentuna-Össeby OL27:57+9:4213:50
19Tim JanssonVallentuna-Össeby OL32:02+13:4715:51
20Arvid SjöbergVallentuna-Össeby OL32:10+13:5515:55
21Theodore ButlerLänna IF32:47+14:3216:13
22Carl FalckVallentuna-Össeby OL32:58+14:4316:19
23Jesper EmtforsVallentuna-Össeby OL33:00+14:4516:20
24Oskar NordenfeltVallentuna-Össeby OL36:28+18:1318:03
25Leo HillerVallentuna-Össeby OL37:57+19:4218:47
Filip LindhagenVallentuna-Össeby OLutgått
Louisa CarlssonVallentuna-Össeby OLej start
Edvin EkholmVallentuna-Össeby OLej start
Emelie ErssonVallentuna-Össeby OLej start
Gustav OlsenVallentuna-Össeby OLej start
Dan TirénVallentuna-Össeby OLej start
Mateo ÖstlundRånäs OKej start

U4

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrtlundRånäs OK28:438:20
2Gustav SvenssonRånäs OK36:03+7:2010:28
3Alva OláRånäs OK44:22+15:3912:53

U5

3 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob HenrikssonRånäs OK28:507:20
Cornelia KrafftLänna IFej start
Malin SvenssonRånäs OKej start

Medföljare Orange

3 440 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina ViggedalOK Roslagen41:1912:00
2Karin NilssonRånäs OK41:58+0:3912:11
3Christoffer LindelavOK Roslagen43:44+2:2512:42
4Johan DalsättRånäs OK44:34+3:1512:57
5Hillevi PalmqvistLänna IF46:24+5:0513:29
6Robert KristenssonOK Roslagen53:25+12:0615:31
7Ida WesselLänna IF1:00:25+19:0617:33
8Britt LarssonLänna IF1:11:19+30:0020:43
9Göran ÅkermanLänna IF1:11:20+30:0120:44
Josefin ErikssonLänna IFej start

Medföljare Violett

3 930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AnderssonLänna IF23:426:01
2Tommy LindbergOK Roslagen26:58+3:166:51
3Rebecka LindbergOK Roslagen27:13+3:316:55
4Andreas KrafftLänna IF28:24+4:427:13
5Jesper HenrikssonRånäs OK32:47+9:058:20
6Johan HartvikLänna IF35:34+11:529:03
7Fredrik SundbladVallentuna-Össeby OL39:57+16:1510:09
8Juha MaanmiesRånäs OK46:29+22:4711:49
9Mats FrostOK Roslagen50:10+26:2812:45
Peter OláRånäs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser