Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: måndag 22 april 2019

Öppen 1

2 340 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar HemmyrUmeå OK19:298:19
2David GidlundUmeå OK23:40+4:1110:06
3Lisa EdvardssonUmeå OK24:18+4:4910:23
4Siri LewisUmeå OK24:21+4:5210:24
5Isak BengtssonUmeå OK25:26+5:5710:52
6Amanda AggerydKlubblös25:36+6:0710:56
7Siri EdvardssonUmeå OK30:04+10:3512:50
8Frode SjöstedtUmeå OK30:56+11:2713:13
9Max NordénUmeå OK34:28+14:5914:43
10Jenny NordénUmeå OK34:50+15:2114:53
11Aili LewisUmeå OK35:10+15:4115:01
12Bertil BodénLitsbygdens SK36:35+17:0615:38
13Gunnar BodénLitsbygdens SK40:19+20:5017:13
14Vera SjöstedtUmeå OK42:37+23:0818:12
15Gun-Britt ForsströmUmeå OK44:10+24:4118:52
16Erik ÅdahlUmeå OK55:12+35:4323:35

Öppen 3

3 520 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip HemmyrUmeå OK23:536:47
2Kjell HemmyrStöcksjö IS29:48+5:558:27
3Sofia AnderssonIFK Umeå31:29+7:368:56
4Lukas ErikssonUmeå OK32:13+8:209:09
5Cecilia OlssonUmeå OK32:18+8:259:10
6Alfred GidlundUmeå OK33:47+9:549:35
7Katrin HolmqvistUmeå OK34:39+10:469:50
8Isak JohanssonUmeå OK34:59+11:069:56
9Anna-maria GrimmerIFK Umeå35:08+11:159:58
10Olle LundbergIFK Umeå36:26+12:3310:21
11Elis LundbergIFK Umeå36:54+13:0110:28
12Axel LarssonIFK Umeå38:15+14:2210:51
13Mikael LarssonIFK Umeå38:18+14:2510:52
14Mats KlingvallUmeå OK38:49+14:5611:01
15Lilly JohnssonUmeå OK40:12+16:1911:25
16Christina JohnssonUmeå OK40:13+16:2011:25
17Erika BengtssonUmeå OK41:21+17:2811:44
18Felix NordénUmeå OK41:23+17:3011:45
19Åke BerglundHögåkers OK41:35+17:4211:48
20Arvid NilssonUmeå OK45:35+21:4212:56
21Anna-Lena AxelssonUmeå OK45:47+21:5413:00
22Alvar OlofssonUmeå OK49:19+25:2614:00
23Agnes HemmingssonIFK Umeå50:20+26:2714:17
24Hardy PaulssonUmeå OK54:44+30:5115:32
25Gerd BerglundHögåkers OK58:47+34:5416:41

Öppen 5

5 640 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Erik CarlborgIFK Umeå30:455:27
2Mikael SirviöUmeå OK30:59+0:145:29
3Svante SirviöUmeå OK31:10+0:255:31
4Carl JanssonKlubblös33:58+3:136:01
5Andreas EkegrenKlubblös34:44+3:596:09
6Hanna AhoUmeå OK35:57+5:126:22
7Tyra LarssonIFK Umeå36:15+5:306:25
8Stina BodénLitsbygdens SK36:16+5:316:25
9Kerstin LarssonIFK Umeå36:22+5:376:26
10Per RogneIKHP38:45+8:006:52
11Gunnar TigerUmeå OK40:44+9:597:13
12Cecilia HenfridssonUmeå OK41:05+10:207:17
13Mikael YngvessonRobertsfors IK42:41+11:567:34
14Vesa SärkiojaUmeå OK44:23+13:387:52
15Marcus CarlssonUmeå OK44:46+14:017:56
16Mårten TovedalSkogis IF44:49+14:047:56
17Bert ErikssonUmeå OK45:04+14:197:59
18Erik JohanssonUmeå OK45:07+14:227:59
19Ove PerssonUmeå OK45:45+15:008:06
20Lars ÅbergUmeå OK46:27+15:428:14
21noemi skorzinskiIKSU Multisport47:39+16:548:26
22Kristin GunnarssonIFK Umeå58:53+28:0810:26

Öppen 8

7 080 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof SkoglundKils OK33:414:45
2Mårten VännIKSU Multisport34:18+0:374:50
3Daniel ElfversonIKSU Multisport35:14+1:334:58
4Simon ErikssonUmeå OK37:48+4:075:20
5Erik AbelUmeå OK40:09+6:285:40
6Pär BodénLitsbygdens SK40:26+6:455:42
7Rasmus ErikssonUmeå OK42:30+8:496:00
8Markus GrankvistIKSU Multisport43:34+9:536:09
9Fredrik RagnarssonUmeå OK44:15+10:346:15
10Ann-Sofie JohanssonUmeå OK46:36+12:556:34
11Oskar ÅdahlUmeå OK49:23+15:426:58
12Jesper RamebäckUmeå OK51:40+17:597:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser