Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: torsdag 9 maj 2019

Inskolning

1 440 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Siri EdvardssonUmeå OKfullföljt
GunnBritt ForsströmUmeåOKfullföljt
Ida GunnarssonKlubblösfullföljt
Linus GunnarssonKlubblösfullföljt
Hannes LindgrenIFK Umeåfullföljt
Anton OskarssonKlubblösfullföljt
Leo OskarssonKlubblösfullföljt
Lukas SandenUmeå OKfullföljt
Elsa VikströmUmeå OKfullföljt

Öppen 1

2 230 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David GidlundUmeå OK25:2211:22
2Lukas ErikssonUmeå OK26:10+0:4811:44
3Arvid LindgrenIFK Umeå26:42+1:2011:58
4David LindgrenIFK Umeå27:25+2:0312:17
5Karin PerssonKlubblös31:18+5:5614:02
6Max NordénUmeå OK38:25+13:0317:13
7Vilhelm WikbergUmeå OK39:27+14:0517:41
8Helen MeiliKlubblös41:33+16:1118:37
9Leon YttergrenKlubblös48:36+23:1421:47
10Ida HultgrenKlubblös50:51+25:2922:48
11Andreas ArvidssonKlubblös57:18+31:5625:41
12Hugo ArvidssonUmeå OK57:22+32:0025:43
13Valter VikströmUmeå OK59:14+33:5226:33
14Hugo SandenUmeå OK1:01:18+35:5627:29
15Gunnar TimnerUmeå OK1:38:31+1:13:0944:10

Öppen 3

2 950 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torunn OtterbjörkUmeå OK33:5911:31
2Isak JohanssonUmeå OK38:11+4:1212:56
3Alfred GidlundUmeå OK39:29+5:3013:23
4Elina Lingbro DömstedtUmeå OK42:21+8:2214:21
5Albin JohanssonUmeå OK45:37+11:3815:27
6Arvid NilssonUmeå OK52:50+18:5117:54
7Ola SvenssonKlubblös58:33+24:3419:50
8Lisa EdvardssonUmeå OK59:15+25:1620:05
9Alvar OlfssonUmeå OK1:08:39+34:4023:16
Lena TimnerUmeå OKej godkänd
Maj BergvallUmeå OKej godkänd

Öppen 5

3 190 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva SirviöUmeå OK30:509:39
2Maja LundholmUmeå OK32:27+1:3710:10
3Kerstin ÖstbergUmeå OK34:35+3:4510:50
4Lina SamuelssonUmeå OK34:56+4:0610:57
5Emma LundholmUmeå OK40:37+9:4712:43
6Ebba SamuelssonUmeå OK44:15+13:2513:52
7Anders BuchtIFK Umeå47:41+16:5114:56
8Lina ThorsUmeå OK54:12+23:2216:59
9Hans-erik JohanssonUmeå OK57:37+26:4718:03
10Gunilla Forsgren-JohanssonUmeå OK57:44+26:5418:05
11Anna-Lena AxelssonUmeå OK58:05+27:1518:12

Öppen 7

3 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf KonradssonUmedalens IF24:198:06
2Per EngmanUmeå OK27:17+2:589:05
3Roland VikströmUmeå OK29:20+5:019:46
4Mats SandewallUmeå OK32:58+8:3910:59
5Ove PerssonTelia IF33:31+9:1211:10
6Thomas ErikssonUmeå OK36:32+12:1312:10
7Vesa SärkiojaUmeå OK36:54+12:3512:18
8Noemi SkorzinskiIKSU Multisport37:10+12:5112:23
9Emma JonssonForsa OK37:24+13:0512:28
10Annica NylundUmeå OK39:12+14:5313:04
11Inge NilssonUmeå OK48:18+23:5916:06
12AnneMaj GustavssonKlubblös1:14:19+50:0024:46
VIKTOR NILSSONIFK Umeåej godkänd

Öppen 8

4 660 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon DahlbergOK Nolaskogsarna29:586:25
2Daniel ElfversonIKSU Multisport29:59+0:016:26
3Markus LundholmOK Renen30:00+0:026:26
4Otto TimbyUmeå OK31:21+1:236:43
5Oskar ÅdahlUmeå OK31:46+1:486:49
6Andreas LundholmUmeå OK34:03+4:057:18
7Lea EdvardssonUmeå OK39:00+9:028:22
8Annika CarlbergSundsvalls OK40:49+10:518:45
9Jonna ForsVästerås SOK42:40+12:429:09
10Ann-Sofie JohanssonUmeå OK42:54+12:569:12
11Johan BergmanOK Renen43:22+13:249:18
12Jonas NilssonUmeå OK47:04+17:0610:06
13Marika LindahlOK Milan47:11+17:1310:07
14Mattias VesterbergKlubblös48:16+18:1810:21
15Elin OlofssonUmeå OK50:06+20:0810:45
16Cecilia KarlssonGarphyttans IF50:14+20:1610:46
17Charlotte KungUmeå OK1:18:02+48:0416:44
18Lag  CarstedtsKlubblös1:25:43+55:4518:23
Tobias LundbergKlubblösej godkänd
Carl HolmgrenBergnäsets AIKej godkänd
Jefta LangerakJärfälla OKej godkänd

Öppen 10

4 540 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens AnderssonKlubblös31:597:02
2Markus GranqvistIKSU Multisport37:21+5:228:13
3Clara AulandKlubblös39:54+7:558:47
4Kenneth BergqvistUmeå OK48:20+16:2110:38
5Martin BåtsmanKlubblös51:52+19:5311:25
6Emma BåtsmanKlubblös51:59+20:0011:27
7Emma ÖlanderKlubblös53:47+21:4811:50
8Joel NilssonIFK Umeå57:22+25:2312:38
9Marita LindqvistUmeå OK1:00:52+28:5313:24
10Kaspar MejljKlubblös1:02:10+30:1113:41
11Josy Ter BeekUmeå OK1:04:44+32:4514:15
12Hanna LindströmKlubblös1:14:36+42:3716:25
13Joel BackaUmeå OK1:18:06+46:0717:12
14Donovan McclellandKlubblös1:23:26+51:2718:22
15Agneta SellinKlubblös1:44:44+1:12:4523:04
16Kerstin LithnerKlubblös1:44:47+1:12:4823:04
Martin BergvallUmeå OKej godkänd
Fredrik NilssonIFK Umeåej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser