Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: torsdag 4 juli 2019

Inskolning

2 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernt RauserKOmatsu IF41:4120:02
1Beate RauserKOmatsu IF41:4120:02
3Sigge/Lars SahlénÖstersunds OK42:35+0:5420:28
4Dagny KvevlanderIFK Umeå58:31+16:5028:07
5Stina LindbergTäfteå IK58:53+17:1228:18

Öppen 1

2 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David GidlundUmeå OK20:4910:06
2Elias BengtssonUmeå OK23:59+3:1011:38
3Isak BengtssonUmeå OK24:37+3:4811:56
4Mirai KvevlanderIFK Umeå25:01+4:1212:08
5Oscar HemmyrUmeå OK26:16+5:2712:45
6Camilla AllbergTTGU IF36:30+15:4117:43
7Selma RittfeldtKlubblös38:37+17:4818:44
8Mathias BjörkenKlubblös39:39+18:5019:14
9Ingrid LindbergTäfteå IK47:29+26:4023:03

Öppen 3

2 820 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip HemmyrUmeå OK35:0112:25
2Alfred GidlundUmeå OK36:33+1:3212:57
3Erik VesterbergKlubblös46:17+11:1616:24
4Matilda KarlssonUmeå OK51:04+16:0318:06
5Josy Ter BeekUmeå OK51:15+16:1418:10 Ladda ner rutt i gpx-format
6Lillemor ÖrebrandKlubblös51:18+16:1718:11
7Lisa EdvardssonUmeå OK51:36+16:3518:17
8Elin ArvidssonKlubblös52:19+17:1818:33
9Amanda LöfdahlKlubblös52:20+17:1918:33
10Cecilia YttergrenKlubblös52:38+17:3718:39
11Torbjörn YttergrenStöcksjö IS52:39+17:3818:40
12Fredric LarssonStöcksjö IS52:42+17:4118:41
13Lukas ErikssonUmeå OK54:27+19:2619:18
14Lina CederKlubblös58:11+23:1020:37
15Oskar JonssonRobertsfors IK1:01:09+26:0821:41
16Karin IdhultRobertsfors IK1:01:14+26:1321:42
17Alvar OlofssonUmeå OK1:06:22+31:2123:32
18Jörgen OlofssonUmeå OK1:06:26+31:2523:33
19Erica BengtssonUmeå OK1:07:08+32:0723:48
Signe BergvallKlubblösej godkänd
Maj BergvallUmeå OKej godkänd

Öppen 5

3 110 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas JohanssonKlubblös38:2612:21
2Mattias VesterbergUmeå OK39:17+0:5112:37
3Arvid JonssonRobertsfors IK40:42+2:1613:05
4Patrik JonssonRobertsfors IK41:55+3:2913:28
5Adrian WidmarkUmeå OK50:49+12:2316:20
6Anders BuchtIFK Umeå51:51+13:2516:40
7Erland JonssonVännäs OK56:51+18:2518:16
8Per-Olav FängmarkIFK Umeå58:47+20:2118:54
9Cajsa SöderSkarpnäcks OL1:00:07+21:4119:19
10Hanna LindströmKlubblös1:02:55+24:2920:13
11Lina SamuelssonUmeå OK1:03:46+25:2020:30
12Lina ThorsUmeå OK1:09:39+31:1322:23
13Anna-maria GrimmerIFK Umeå1:22:10+43:4426:25
14Lars ÅbergUmeå OK1:35:24+56:5830:40
Mikael ÅhlRöbäcks SKej godkänd
Ellen HjelmareKlubblösej godkänd

Öppen 7

3 110 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KärrlanderUmedalens IF40:0712:53
2Lars-Göran NylundUmeå OK43:47+3:4014:04
3Inge NilssonUmeå OK47:55+7:4815:24
4Kjell HemmyrStöcksjö IS51:32+11:2516:34
5Åsa LindhSundbybergs IK54:43+14:3617:35
6Emmy KärrlanderUmedalens IF57:16+17:0918:24
7Stefan KärrlanderUmedalens IF57:19+17:1218:25
8Annica NylundUmeå OK58:54+18:4718:56
9Elisabeth WidmarkKlubblös1:00:18+20:1119:23
10Valdemar LidénUmeå OK1:01:26+21:1919:45
11Henrik RamebäckUmeå OK1:03:39+23:3220:27
12Stefan JonssonTeam Esplanad1:07:49+27:4221:48
13Gunnar TigerUmeå OK1:14:52+34:4524:04
14Niklas TimbyUmeå OK1:17:11+37:0424:49
15Ove PerssonUmeå OK1:22:38+42:3126:34

Öppen 8

4 210 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ErikssonUmeå OK34:288:11
2Fredrik ÅhmanIFK Umeå35:31+1:038:26
3Anton NilssonUmeå OK40:08+5:409:31
4Otto TimbyUmeå OK40:47+6:199:41
5Rasmus BehrenfeldtIFK Umeå47:48+13:2011:21
6Fredrik SamuelssonUmeå OK49:52+15:2411:50
7Matilda LindhSundbybergs IK49:59+15:3111:52
8Jesper RamebäckUmeå OK50:36+16:0812:01
9Roger KarlssonUmeå OK52:18+17:5012:25
10Johan SandbergTTGU IF52:35+18:0712:29
11Tjelvar OtterbjörkUmeå OK53:36+19:0812:43
12Mattias KarlssonUmeå OK54:37+20:0912:58
13Julia AnderssonIFK Umeå54:57+20:2913:03
14Sandra LindbergUmeå OK57:37+23:0913:41
15Niklas SjökvistTegs SK1:00:09+25:4114:17
16Petter LindqvistTTGU IF1:00:10+25:4214:17
17Kajsa DahlbergIFK Umeå1:00:15+25:4714:18
18Sara JohanssonTTGU IF1:00:20+25:5214:19
19Helena KönigssonRobertsfors IK1:00:34+26:0614:23
20Christian LindhSundbybergs IK1:03:28+29:0015:04
21Monika LövsundUmeå OK1:07:01+32:3315:55
22Curt RahlénOK Ravinen1:09:24+34:5616:29
23Jan LindhSundbybergs IK1:09:35+35:0716:31
24Yngve RahlénOK Ravinen1:13:03+38:3517:21
25Börje LjungbergUmeå OK1:25:50+51:2220:23
26Sebastian ForsKlubblös1:30:36+56:0821:31
27Cedric PattheyKlubblös1:32:50+58:2222:03
28Eela AnthonypillaiUmeå OK1:42:11+1:07:4324:16

Öppen 9

6 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak LangerakJärfälla OK57:308:20
2Hans PerssonIFK Umeå1:01:26+3:568:54
3Viktor HolmgrenUmeå OK1:07:15+9:459:44
4Rasmus ErikssonUmeå OK1:09:55+12:2510:07
5Jakob NilssonUmeå OK1:17:42+20:1211:15
6Stina NilssonUmeå OK1:23:34+26:0412:06
7Klara YngvessonUmeå OK1:25:26+27:5612:22
8Mikael YngvessonRobertsfors IK1:27:05+29:3512:37
9Mats WållbergVännäs OK1:33:02+35:3213:28
Joakim AxelssonTrollhättans SOKej godkänd
Emil NilssonUmeå OKej godkänd
Mattias JohanssonUmeå OKej godkänd
Johan AnderbomTTGU IFej godkänd
Lea EdvardssonUmeå OKej godkänd
Björn YttergrenStöcksjö ISej godkänd
Jonas AnderssonUmeå OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser