Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna 9 maj

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna 9 maj
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: torsdag 9 maj 2019

Ultrakort

2 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil KarlssonOK Linné40:1419:09
2Boris AnderssonRånäs OK42:04+1:5020:01
3Ragnar AnderssonHäverödals SK45:01+4:4721:26
4Curt PeterssonLänna IF50:28+10:1424:01
5Pia VikströmTäby OK50:54+10:4024:14
6Alf PerssonOK Österåker52:04+11:5024:47
7Sven ErikssonOK Roslagen56:53+16:3927:05
8Else-Britt AnderssonRånäs OK58:12+17:5827:42
9Sivert SöderbärgOK Roslagen1:01:12+20:5829:08
10Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:08:16+28:0232:30
11Lars-Erik LindellVäsby OK1:08:31+28:1732:37
Tage AbrahamssonRånäs OKutgått

Kort

2 600 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans ErikssonRånäs OK33:0712:44
2Sven-Olov NorlinRimbo SOK33:20+0:1312:49
3Bernt JohanssonHäverödals SK33:27+0:2012:51
4Ola BlomdinVallentuna-Össeby OL34:56+1:4913:26
5Per-Olov AnderssonOK Linné35:33+2:2613:40
6Rolf AnderssonRimbo SOK36:09+3:0213:54
7Conny HusénOK Roslagen36:54+3:4714:11
8Roine MattssonHäverödals SK37:30+4:2314:25
9Börje HolmgrenVallentuna-Össeby OL37:40+4:3314:29
10Britt LarssonLänna IF40:00+6:5315:23
11Conny OlssonHäverödals SK40:20+7:1315:30
12Jan-Olof MalmSigtuna OK40:44+7:3715:40
13Gun-Inger SahlbergLånghundra IF40:46+7:3915:40
14Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL41:21+8:1415:54
15Bertil HolmgrenGävle OK41:49+8:4216:05
16Anna-Stina NyströmLänna IF41:55+8:4816:07
17Eva von HeijneSigtuna OK42:00+8:5316:09
18Mats TörngrenOK Linné42:08+9:0116:12
19Lennart JanssonHäverödals SK42:16+9:0916:15
20Margareta WallénTäby OK43:06+9:5916:34
21Göran AnderssonTäby OK43:23+10:1616:41
22Bo WestlingHäverödals SK44:24+11:1717:04
23Olov JanssonHäverödals SK44:49+11:4217:14
24Birgitta ErikssonLänna IF45:16+12:0917:24
25Sven-Erik WidinOK Österåker45:30+12:2317:30
26Lars-Olof IsacssonLånghundra IF45:56+12:4917:40
27Leif NordinTurebergs IF46:49+13:4218:00
28Karl Henrik LovangIF Thor47:58+14:5118:26
29Norman ThulinTäby OK48:26+15:1918:37
30Sören HesselVallentuna-Össeby OL48:49+15:4218:46
31Gunnela GustafsonLänna IF49:03+15:5618:51
32UC Lybert ErikssonVäsby OK51:19+18:1219:44
33Björn ErikssonOK Roslagen51:35+18:2819:50
34Lars-Olov AnderssonSigtuna OK52:22+19:1520:08
35Sören ErikssonLänna IF52:37+19:3020:14
36Margaretha NyströmLänna IF52:41+19:3420:15
Kristina ErikssonLänna IFej godkänd

Mellan

3 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per GrundbergRimbo SOK33:489:39
2Carl BachmanTäby OK38:16+4:2810:56
3Eva ElnerudSigtuna OK43:14+9:2612:21
4Gerhard LilliestiernaOK Roslagen43:44+9:5612:29
5Per-Johan JanssonLänna IF44:26+10:3812:41
6Leif WallenbroVäsby OK46:14+12:2613:12
7Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF46:16+12:2813:13
8Göran LarboAttunda OK46:30+12:4213:17
9Thord RådbergOK Roslagen47:31+13:4313:34
10Per-Åke CarlenstamVäsby OK47:45+13:5713:38
11Stefan MokvistLänna IF48:01+14:1313:43
12Gunnar KvarnerudLänna IF48:05+14:1713:44
13Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL48:14+14:2613:46
14Kurt AnderssonEnebybergs IF48:56+15:0813:58
15Bengt FribergJärfälla OK49:38+15:5014:10
16Stellan FehrnströmEnebybergs IF49:44+15:5614:12
17Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF50:01+16:1314:17
18Lars Olavi PeldanEnebybergs IF51:16+17:2814:38
19Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL53:23+19:3515:15
20Bengt-Göran StjernaLänna IF54:35+20:4715:35
21Leif LundquistEnebybergs IF55:53+22:0515:58
22Margareta HaraldssonSigtuna OK56:07+22:1916:02
23Anders EdlingOK Linné57:10+23:2216:20
24Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK57:58+24:1016:33
25Birgitta KlangLånghundra IF59:17+25:2916:56
26Lars-Erik KarlssonRasbo IK59:41+25:5317:03
27Karin GrånäsRasbo IK59:42+25:5417:03
28Ann SjöbergEnebybergs IF1:03:42+29:5418:12
29Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:04:24+30:3618:24
Helena BachmanTäby OKej godkänd

Lång

4 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas JanssonOK Roslagen36:247:54
2Jan LindgrenOK Södertörn46:29+10:0510:06
3Leif ÅkerblomOK Österåker47:36+11:1210:20
4Bengt ErikssonVäsby OK51:20+14:5611:09
5Kurt ErikssonVandrarringen56:47+20:2312:20
6Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL1:00:23+23:5913:07
7Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:01:44+25:2013:25
8Svante FridEnebybergs IF1:04:30+28:0614:01
9Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:16:07+39:4316:32
10Eddie BjärrenholtRånäs OK1:17:52+41:2816:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser