Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna 9 maj

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna 9 maj
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: torsdag 9 maj 2019

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Göran LarboMellan (30)46:30+12:4213:17

Enebybergs IF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Carl-Gunnar BoströmMellan (30)46:16+12:2813:13
8Svante FridLång (10)1:04:30+28:0614:01
10Ann-Mari FehrnströmUltrakort (11)1:08:16+28:0232:30
14Kurt AnderssonMellan (30)48:56+15:0813:58
16Stellan FehrnströmMellan (30)49:44+15:5614:12
17Ann-Marie Rees-AnderssonMellan (30)50:01+16:1314:17
18Lars Olavi PeldanMellan (30)51:16+17:2814:38
21Leif LundquistMellan (30)55:53+22:0515:58
28Ann SjöbergMellan (30)1:03:42+29:5418:12

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Bertil HolmgrenKort (37)41:49+8:4216:05

Häverödals SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ragnar AnderssonUltrakort (11)45:01+4:4721:26
3Bernt JohanssonKort (37)33:27+0:2012:51
8Roine MattssonKort (37)37:30+4:2314:25
11Conny OlssonKort (37)40:20+7:1315:30
19Lennart JanssonKort (37)42:16+9:0916:15
22Bo WestlingKort (37)44:24+11:1717:04
23Olov JanssonKort (37)44:49+11:4217:14

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Karl Henrik LovangKort (37)47:58+14:5118:26

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Bengt FribergMellan (30)49:38+15:5014:10

Långhundra IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Gun-Inger SahlbergKort (37)40:46+7:3915:40
25Birgitta KlangMellan (30)59:17+25:2916:56
26Lars-Olof IsacssonKort (37)45:56+12:4917:40

Länna IF

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Curt PeterssonUltrakort (11)50:28+10:1424:01
5Per-Johan JanssonMellan (30)44:26+10:3812:41
10Britt LarssonKort (37)40:00+6:5315:23
11Stefan MokvistMellan (30)48:01+14:1313:43
12Gunnar KvarnerudMellan (30)48:05+14:1713:44
16Anna-Stina NyströmKort (37)41:55+8:4816:07
20Bengt-Göran StjernaMellan (30)54:35+20:4715:35
24Birgitta ErikssonKort (37)45:16+12:0917:24
31Gunnela GustafsonKort (37)49:03+15:5618:51
35Sören ErikssonKort (37)52:37+19:3020:14
36Margaretha NyströmKort (37)52:41+19:3420:15
Kristina ErikssonKort (37)ej godkänd

OK Linné

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bertil KarlssonUltrakort (11)40:1419:09
5Per-Olov AnderssonKort (37)35:33+2:2613:40
18Mats TörngrenKort (37)42:08+9:0116:12
23Anders EdlingMellan (30)57:10+23:2216:20

OK Roslagen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Thomas JanssonLång (10)36:247:54
4Gerhard LilliestiernaMellan (30)43:44+9:5612:29
7Sven ErikssonUltrakort (11)56:53+16:3927:05
7Conny HusénKort (37)36:54+3:4714:11
9Sivert SöderbärgUltrakort (11)1:01:12+20:5829:08
9Thord RådbergMellan (30)47:31+13:4313:34
33Björn ErikssonKort (37)51:35+18:2819:50

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jan LindgrenLång (10)46:29+10:0510:06

OK Österåker

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Leif ÅkerblomLång (10)47:36+11:1210:20
6Alf PerssonUltrakort (11)52:04+11:5024:47
25Sven-Erik WidinKort (37)45:30+12:2317:30

Rasbo IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Lars-Erik KarlssonMellan (30)59:41+25:5317:03
27Karin GrånäsMellan (30)59:42+25:5417:03

Rimbo SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per GrundbergMellan (30)33:489:39
2Sven-Olov NorlinKort (37)33:20+0:1312:49
6Rolf AnderssonKort (37)36:09+3:0213:54

Rånäs OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hans ErikssonKort (37)33:0712:44
2Boris AnderssonUltrakort (11)42:04+1:5020:01
8Else-Britt AnderssonUltrakort (11)58:12+17:5827:42
10Eddie BjärrenholtLång (10)1:17:52+41:2816:55
Tage AbrahamssonUltrakort (11)utgått

Sigtuna OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Eva ElnerudMellan (30)43:14+9:2612:21
12Jan-Olof MalmKort (37)40:44+7:3715:40
17Eva von HeijneKort (37)42:00+8:5316:09
22Margareta HaraldssonMellan (30)56:07+22:1916:02
24Bengt-Olov TörnqvistMellan (30)57:58+24:1016:33
34Lars-Olov AnderssonKort (37)52:22+19:1520:08

Södertälje-Nykvarn OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Christer AndénLång (10)1:01:44+25:2013:25
9Tomas NorlénLång (10)1:16:07+39:4316:32

Turebergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Leif NordinKort (37)46:49+13:4218:00

Täby OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Carl BachmanMellan (30)38:16+4:2810:56
5Pia VikströmUltrakort (11)50:54+10:4024:14
20Margareta WallénKort (37)43:06+9:5916:34
21Göran AnderssonKort (37)43:23+10:1616:41
29Norman ThulinKort (37)48:26+15:1918:37
Helena BachmanMellan (30)ej godkänd

Vallentuna-Össeby OL

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ola BlomdinKort (37)34:56+1:4913:26
6Peter SundgrenLång (10)1:00:23+23:5913:07
9Börje HolmgrenKort (37)37:40+4:3314:29
13Carl-Arne MalmbergMellan (30)48:14+14:2613:46
14Hans HolmbergKort (37)41:21+8:1415:54
19Stig JaremalmMellan (30)53:23+19:3515:15
29Ylva NilssonMellan (30)1:04:24+30:3618:24
30Sören HesselKort (37)48:49+15:4218:46

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Kurt ErikssonLång (10)56:47+20:2312:20

Väsby OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Bengt ErikssonLång (10)51:20+14:5611:09
6Leif WallenbroMellan (30)46:14+12:2613:12
10Per-Åke CarlenstamMellan (30)47:45+13:5713:38
11Lars-Erik LindellUltrakort (11)1:08:31+28:1732:37
32UC Lybert ErikssonKort (37)51:19+18:1219:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr