Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjustalliansens ungdomsserie 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjustalliansens ungdomsserie 1
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: tisdag 7 maj 2019

HD16

4 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove ValleriusGamleby OK33:387:42
2Tuva ÖstangårdGamleby OK33:44+0:067:44
3Isak LiljeholmGamleby OK34:06+0:287:49
4Hannes DegermanGamleby OK36:12+2:348:18
5Hanna StalebrantGamleby OK38:24+4:468:48
Mikaela JohanssonVästerviks OKej start
Ellen OlovssonGamleby OKej start

H14

3 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl ÖbergGamleby OK29:428:21
2Emil NilssonGamleby OK36:52+7:1010:23
3Caspin SinaiVästerviks OK40:23+10:4111:22

H12

2 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid StarkVästerviks OK28:139:31
2Vidar PihlGamleby OK28:42+0:299:41
3Sam ÖbergVästerviks OK44:00+15:4714:51
4Casper BjörklundGamleby OK53:57+25:4418:13

H10

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John BergerAnkarsrums OK21:51
2Albin NilssonGamleby OK22:06+0:15
3Theo ZaninottiGamleby OK23:12+1:21
4Mattias StrandbergGamleby OK23:59+2:08
5Alvin BjörklundGamleby OK27:05+5:14
6David MatanovicVästerviks OK27:08+5:17
7Axel Karlsson (Skugga)Gamleby OK28:26+6:35
Elgot SinaiVästerviks OKej godkänd

D14

3 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anja SvenssonGamleby OK31:078:45
2Tyra StalebrantGamleby OK41:16+10:0911:37

D12

2 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lava-Li SinaiVästerviks OK43:2214:39
2Sigrid HolmgrenGamleby OK1:04:41+21:1921:51
3Agnes OlovssonGamleby OK1:06:28+23:0622:27

D10

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Selma SöderströmVästerviks OK19:36
2Maja skugga GlingeAnkarsrums OK29:05+9:29
3Molly ValleriusGamleby OK30:07+10:31
4Signe PihlGamleby OK30:17+10:41
5Nora StarkVästerviks OK32:42+13:06
6Alice MatanovicVästerviks OK36:45+17:09
7Hanna SchüllerqvistVästerviks OK36:50+17:14
Matilda BolhVästerviks OKej godkänd
Seline IbramVästerviks OKej godkänd

Inskolning

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Gordon Andersson AntonssonVästerviks OKfullföljt
Wilma AxelssonGamleby OKfullföljt
Selma ErnfridssonVästerviks OKfullföljt
Moa GlingeAnkarsrums OKfullföljt
Oskar GudingVästerviks OKfullföljt
Viktor GudingVästerviks OKfullföljt
Vendel HajbaVästerviks OKfullföljt
Eila Johansson BerghVästerviks OKfullföljt
Signe KarlssonGamleby OKfullföljt
Gustav KongstadVästerviks OKfullföljt
Alva KosGamleby OKfullföljt
Saga MåhammarGamleby OKfullföljt
Wilma NorbergGamleby OKfullföljt
Penny RasmusenVästerviks OKfullföljt
Felix ReideforsGamleby OKfullföljt
Jessica ReideforsGamleby OKfullföljt
Ida SchüllerqvistVästerviks OKfullföljt
Erin StolthVästerviks OKfullföljt
Gry ValleriusGamleby OKfullföljt
Vidar ValleriusGamleby OKfullföljt
Jennie WesterholmVästerviks OKfullföljt
Loke ÅbergVästerviks OKfullföljt
Eliot BlomGamleby OKej start
Agnes EkströmGamleby OKej start
Nanna HafströmGamleby OKej start
Alfons NorlinGamleby OKej start

Nybörjare

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove StrandbergGamleby OK21:36
2Märta HolmgrenGamleby OK23:01+1:25
3Erik BülowVästerviks OK25:06+3:30
4Lovisa BülowVästerviks OK26:54+5:18
5Gösta UlmnerVästerviks OK27:38+6:02
6Siri BülowVästerviks OK28:07+6:31
7Maria ZaninottiGamleby OK28:25+6:49
8Ingrid ErlandssonGamleby OK28:36+7:00
9Gun-Marie JohanssonGamleby OK36:09+14:33
10Ceasar Johansson BerghVästerviks OK37:13+15:37
11Jonathan ÅlinVästerviks OK37:29+15:53

Kort

2 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia PetterssonGamleby OK35:2511:57
2Ida LundbergVästerviks OK1:01:25+26:0020:44

Mellan

3 550 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias NilssonGamleby OK29:328:19
2Andreas BjörklundGamleby OK30:23+0:518:33
3Ingemar PerssonGamleby OK31:07+1:358:45
4Christophe ZaninottiGamleby OK31:37+2:058:54
5Anders StrömbäckAnkarsrums OK35:02+5:309:52
6Lars HolmgrenGamleby OK35:10+5:389:54
7Pia ÖstangårdGamleby OK36:24+6:5210:15
8Olle UlmnerVästerviks OK37:52+8:2010:40
9Bengt JansenVästerviks OK38:24+8:5210:49
10Christer PihlGamleby OK40:56+11:2411:31
11Fredrik KarlssonOK Kolmården41:50+12:1811:47
12Ann-Sofie OlovssonGamleby OK46:34+17:0213:07
13Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK59:24+29:5216:43
14Peter BjörnVästerviks OK1:09:41+40:0919:37
Mario MatanovicVästerviks OKej start
Kristin PihlGamleby OKej start

Lång

4 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin JakobssonGamleby OK30:366:22
2Rolf E JohanssonVästerviks OK34:23+3:477:09
3Petter ValleriusGamleby OK36:50+6:147:40
4Jimmy GranqvistVästerviks OK37:28+6:527:48
5Richard OlovssonGamleby OK37:34+6:587:49
6Johan StarkVästerviks OK37:41+7:057:51
7Jonatan KarlssonVästerviks OK37:53+7:177:53
8Henrik JohanssonGamleby OK40:16+9:408:23
9Hampus MerkelVästerviks OK42:48+12:128:55
10Hans SöderbergGamleby OK48:31+17:5510:06
11Camilla MatanovicVästerviks OK48:36+18:0010:07
12Conny CarlssonVästerviks OK52:56+22:2011:01
13Linus RydbergGamleby OK55:27+24:5111:33
Anna JohanssonAnkarsrums OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser