Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjustalliansens ungdomsserie 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjustalliansens ungdomsserie 1
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: tisdag 7 maj 2019

Ankarsrums OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1John BergerH10 (8)21:51
2Maja skugga GlingeD10 (9)29:05+9:29
5Anders StrömbäckMellan (14)35:02+5:309:52
Moa GlingeInskolning (22)fullföljt
Anna JohanssonLång (13)ej start

Gamleby OK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Carl ÖbergH14 (3)29:428:21
1Mathias NilssonMellan (14)29:328:19
1Robin JakobssonLång (13)30:366:22
1Tove ValleriusHD16 (5)33:387:42
1Anja SvenssonD14 (2)31:078:45
1Tove StrandbergNybörjare (11)21:36
1Sofia PetterssonKort (2)35:2511:57
2Emil NilssonH14 (3)36:52+7:1010:23
2Vidar PihlH12 (4)28:42+0:299:41
2Märta HolmgrenNybörjare (11)23:01+1:25
2Tyra StalebrantD14 (2)41:16+10:0911:37
2Albin NilssonH10 (8)22:06+0:15
2Andreas BjörklundMellan (14)30:23+0:518:33
2Sigrid HolmgrenD12 (3)1:04:41+21:1921:51
2Tuva ÖstangårdHD16 (5)33:44+0:067:44
3Petter ValleriusLång (13)36:50+6:147:40
3Isak LiljeholmHD16 (5)34:06+0:287:49
3Molly ValleriusD10 (9)30:07+10:31
3Theo ZaninottiH10 (8)23:12+1:21
3Agnes OlovssonD12 (3)1:06:28+23:0622:27
3Ingemar PerssonMellan (14)31:07+1:358:45
4Christophe ZaninottiMellan (14)31:37+2:058:54
4Casper BjörklundH12 (4)53:57+25:4418:13
4Signe PihlD10 (9)30:17+10:41
4Hannes DegermanHD16 (5)36:12+2:348:18
4Mattias StrandbergH10 (8)23:59+2:08
5Hanna StalebrantHD16 (5)38:24+4:468:48
5Alvin BjörklundH10 (8)27:05+5:14
5Richard OlovssonLång (13)37:34+6:587:49
6Lars HolmgrenMellan (14)35:10+5:389:54
7Maria ZaninottiNybörjare (11)28:25+6:49
7Pia ÖstangårdMellan (14)36:24+6:5210:15
7Axel Karlsson (Skugga)H10 (8)28:26+6:35
8Ingrid ErlandssonNybörjare (11)28:36+7:00
8Henrik JohanssonLång (13)40:16+9:408:23
9Gun-Marie JohanssonNybörjare (11)36:09+14:33
10Hans SöderbergLång (13)48:31+17:5510:06
10Christer PihlMellan (14)40:56+11:2411:31
12Ann-Sofie OlovssonMellan (14)46:34+17:0213:07
13Linus RydbergLång (13)55:27+24:5111:33
Wilma AxelssonInskolning (22)fullföljt
Signe KarlssonInskolning (22)fullföljt
Alva KosInskolning (22)fullföljt
Saga MåhammarInskolning (22)fullföljt
Wilma NorbergInskolning (22)fullföljt
Felix ReideforsInskolning (22)fullföljt
Jessica ReideforsInskolning (22)fullföljt
Gry ValleriusInskolning (22)fullföljt
Vidar ValleriusInskolning (22)fullföljt
Kristin PihlMellan (14)ej start
Ellen OlovssonHD16 (5)ej start
Eliot BlomInskolning (22)ej start
Agnes EkströmInskolning (22)ej start
Nanna HafströmInskolning (22)ej start
Alfons NorlinInskolning (22)ej start

OK Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Fredrik KarlssonMellan (14)41:50+12:1811:47

Västerviks OK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Arvid StarkH12 (4)28:139:31
1Selma SöderströmD10 (9)19:36
1Lava-Li SinaiD12 (3)43:2214:39
2Ida LundbergKort (2)1:01:25+26:0020:44
2Rolf E JohanssonLång (13)34:23+3:477:09
3Caspin SinaiH14 (3)40:23+10:4111:22
3Erik BülowNybörjare (11)25:06+3:30
3Sam ÖbergH12 (4)44:00+15:4714:51
4Jimmy GranqvistLång (13)37:28+6:527:48
4Lovisa BülowNybörjare (11)26:54+5:18
5Nora StarkD10 (9)32:42+13:06
5Gösta UlmnerNybörjare (11)27:38+6:02
6Siri BülowNybörjare (11)28:07+6:31
6Alice MatanovicD10 (9)36:45+17:09
6David MatanovicH10 (8)27:08+5:17
6Johan StarkLång (13)37:41+7:057:51
7Hanna SchüllerqvistD10 (9)36:50+17:14
7Jonatan KarlssonLång (13)37:53+7:177:53
8Olle UlmnerMellan (14)37:52+8:2010:40
9Hampus MerkelLång (13)42:48+12:128:55
9Bengt JansenMellan (14)38:24+8:5210:49
10Ceasar Johansson BerghNybörjare (11)37:13+15:37
11Jonathan ÅlinNybörjare (11)37:29+15:53
11Camilla MatanovicLång (13)48:36+18:0010:07
12Conny CarlssonLång (13)52:56+22:2011:01
13Ann-Katrin JohanssonMellan (14)59:24+29:5216:43
14Peter BjörnMellan (14)1:09:41+40:0919:37
Gordon Andersson AntonssonInskolning (22)fullföljt
Selma ErnfridssonInskolning (22)fullföljt
Oskar GudingInskolning (22)fullföljt
Viktor GudingInskolning (22)fullföljt
Vendel HajbaInskolning (22)fullföljt
Eila Johansson BerghInskolning (22)fullföljt
Gustav KongstadInskolning (22)fullföljt
Penny RasmusenInskolning (22)fullföljt
Ida SchüllerqvistInskolning (22)fullföljt
Erin StolthInskolning (22)fullföljt
Jennie WesterholmInskolning (22)fullföljt
Loke ÅbergInskolning (22)fullföljt
Matilda BolhD10 (9)ej godkänd
Seline IbramD10 (9)ej godkänd
Elgot SinaiH10 (8)ej godkänd
Mario MatanovicMellan (14)ej start
Mikaela JohanssonHD16 (5)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser