Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klemmingekampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klemmingekampen
Arrangörsorganisation: OK Klemmingen
Datum: tisdag 1 maj 2012

D21

7 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa HammarströmOK Hällen1:16:1110:45
2Anna HåkanssonLinköpings OK1:19:20+3:0911:12
3Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:25:16+9:0512:02
4Sandra Karlsson-BierfeldtÄrla IF1:40:41+24:3014:13
5Svetlana RazumnayaHellas Orientering1:50:27+34:1615:36

H21

10 390 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ÖbergOK Hällen1:06:366:24
2Jakob JanssonJärla Orientering1:07:59+1:236:32
3Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OK1:08:19+1:436:34
4Martin LindskogOK Ravinen1:09:56+3:206:43
5Edgars LakisOK Älvsjö-Örby1:11:53+5:176:55
6Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:12:44+6:087:00
7Patrik LindÄrla IF1:13:11+6:357:02
8Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF1:13:19+6:437:03
9Oscar ArmanNyköpings OK1:15:55+9:197:18
10Mikael AnderssonLinköpings OK1:16:17+9:417:20 Ladda ner rutt i gpx-format
11Mattias KarlssonVäxjö OK1:16:36+10:007:22
12Torbjörn SvenskOK Hällen1:17:04+10:287:25
13Karlis BaltacisOK Älvsjö-Örby1:17:13+10:377:25
14Roman NazarovHellas Orientering1:17:23+10:477:26
15Albin DetterfeltLinköpings OK1:17:56+11:207:30
16Oscar VångellÄrla IF1:19:24+12:487:38
17Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK1:19:32+12:567:39
18Janis TamuzsOK Älvsjö-Örby1:20:56+14:207:47
19Christer BackmanTullinge SK1:21:23+14:477:49
20Niclas SjögrenSödertälje-Nykvarn OF1:23:22+16:468:01
21Sergej OsipovHellas Orientering1:24:29+17:538:07
22Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF1:30:31+23:558:42
23Fredrik ForsbergTullinge SK1:30:42+24:068:43
24Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:32:42+26:068:55
25Göran HellgrenOK Södertörn1:40:37+34:019:41
26Fredrik HedinIFK Enskede1:43:53+37:179:59
27Peter JäderfeldtOK Klemmingen1:45:10+38:3410:07
28Jonas FagerholmSöderhamns OK1:50:30+43:5410:38
29Arvid RinaldoOK Tor1:56:52+50:1611:14
Vadim TolstopyatovHellas Orienteringej godkänd
Jörgen TheanderHaninge SOKej godkänd
Jonathan RosendahlÄrla IFej godkänd
Johan EklövTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Jonas LundgrenLinköpings OKej godkänd
Anders HedbergOK Södertörnej godkänd
Henrik SjögrenHaninge SOKej godkänd
Tomas HolmbergOK Södertörnej start
Martin NorlingSöders-Tyresöej start
Pontus AhonenOK Torej start
Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OLej start
Ulf PerssonIFK Enskedeej start

D21 Kort

5 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte BouchetOK Hällen46:078:30
2Johanna ÖbergOK Hällen49:33+3:269:08

H21 Kort

7 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy SöderbergOK Hällen58:047:19
2Benjamin LepoutreOK Hällen58:24+0:207:21
3Jean Baptiste BourrinOK Hällen1:03:20+5:167:59
4Frédéric TranchandOK Hällen1:03:45+5:418:02
5Roman ZbranekOK Hällen1:09:13+11:098:43
6Emil HammarströmOK Måsen1:13:01+14:579:12
7Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF1:22:24+24:2010:23
8Andreas RietzNyköpings OK1:44:26+46:2213:10
9Johan KammargårdenBjörkfors GOIF1:45:48+47:4413:20
10Bjarne KampegårdOK Södertörn1:53:19+55:1514:17
Peter SundénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Torsten GustavssonKatrineholms OKej godkänd
Tintin KarlbergTullinge SKej start

D20

5 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka HylanderNyköpings OK52:5810:20
2Tereza NovotnaOK Hällen1:06:49+13:5113:03

H18

6 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marek MinarOK Hällen48:447:36
2Måns HellgrenOK Södertörn51:05+2:217:58
3William NilssonOK Södertörn52:13+3:298:09
4Martin NorrmanEskilstuna OL1:32:05+43:2114:23
Johnny RahlénOK Ravinenej godkänd

D17-20 Kort

4 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika BerggrenTullinge SK1:16:3016:51

H17-20 Kort

5 600 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Viktor BerggrenTullinge SKej start

D16

4 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF39:038:36
2Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF41:47+2:449:12
3Magdalena van de VoordeTullinge SK47:06+8:0310:22
4Sofia EhnSödertälje-Nykvarn OF53:03+14:0011:41
5Märta BerggrenOK Kolmården55:23+16:2012:11
6Moa HedegårdOK Kolmården56:46+17:4312:30
7Amanda DelvénNyköpings OK58:11+19:0812:48
8Jennifer AnderssonHaninge SOK1:00:55+21:5213:25
9Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:06:02+26:5914:32
10Sara MagnussonOK Måsen1:07:28+28:2514:51
11Ylva Sahl PaavoOK Klemmingen1:10:21+31:1815:29
12Klara AndénSödertälje-Nykvarn OF1:13:43+34:4016:14
13Caroline LängheimTullinge SK1:17:33+38:3017:04
Frida ForsbergTullinge SKej godkänd
Julia ErikssonOK Kolmårdenej start

H16

5 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HultqvistTullinge SK41:587:29
2Nils GumaeliusWaxholms OK42:09+0:117:31
3Oskar LeinonenOK Kolmården44:11+2:137:53
4Niklas SundqvistTullinge SK44:21+2:237:55
5Gustaf SundbüeOK Hällen44:30+2:327:56
6Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL45:03+3:058:02
7Ville JohanssonOK Kolmården45:47+3:498:10
8Joel PetterssonTullinge SK45:51+3:538:11
9Heino OllinSävedalens AIK47:52+5:548:32
10Erik MolitorKatrineholms OK49:54+7:568:54
11Hugo DahlbergHaninge SOK53:35+11:379:34
12Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF55:56+13:589:59
13Oskar EngmanNyköpings OK1:05:46+23:4811:44
14Anton GumaeliusWaxholms OK1:07:36+25:3812:04
15Patrik RoosSödertälje-Nykvarn OF1:10:38+28:4012:36
16Douglas PerssonEskilstuna OL1:13:42+31:4413:09
17Valdemar AskeljungOK Klemmingen1:16:25+34:2713:38
18Gabriel JanssonOK Linné1:19:40+37:4214:13
19Johan GustafssonKatrineholms OK2:20:09+1:38:1125:01
Simon Jansson-JärplingOK Klemmingenej start
Marcus GrahnSödertälje-Nykvarn OFej start

H16 Kort

3 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve RahlénOK Ravinen1:32:3224:09

D14

3 830 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa WestbladOK Ravinen36:589:39
2Lisa ErikssonSträngnäs-Malmby OL37:01+0:039:39
3Jonna ForsOK Grip37:06+0:089:41
4Lisa BerggrenOK Kolmården40:37+3:3910:36
5Chantelle HesselbergSträngnäs-Malmby OL41:09+4:1110:44
6Amanda KarlssonOK Ravinen43:09+6:1111:15
7Matilda ForsbergOK Ravinen43:15+6:1711:17
8Emilia ÖstlundOK Kolmården49:21+12:2312:53
9Anna ErikssonSträngnäs-Malmby OL52:10+15:1213:37
10Hanna JohanssonSträngnäs-Malmby OL52:56+15:5813:49
11Ebba MellquistEskilstuna OL54:32+17:3414:14 Ladda ner rutt i gpx-format
12Ebba LeicktTullinge SK55:14+18:1614:25
13Emma FalkOK Grip56:15+19:1714:41
14Ylva TidevallSkogsluffarnas OK59:01+22:0315:24
15Linnea NilssonNyköpings OK1:01:01+24:0315:55
16Linnéa CarlssonOK Hällen1:04:39+27:4116:52
17Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF1:05:02+28:0416:58
18Wilma OscarssonTrosabygdens OK1:14:46+37:4819:31
Tora WesterbergOK Kolmårdenej start
Astrid HenrikssonJärla Orienteringej start
Alva BergquistSödertälje-Nykvarn OFej start

H14

3 830 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK24:586:31
2Simon LarssonOK Hällen29:03+4:057:35
3Emil LjungemyrOK Kolmården29:17+4:197:38
4Victor ImarkTullinge SK29:18+4:207:39
5Carl CarlssonNyköpings OK31:45+6:478:17
6Gustav JohnssonOK Tor35:34+10:369:17
7Gustaf HedegårdOK Kolmården41:03+16:0510:43
8Emil AnderssonHaninge SOK42:05+17:0710:59
9Jesper HedarEskilstuna OL43:08+18:1011:15
10Felix Lindell ÖhmanOK Måsen44:09+19:1111:31
11Ludvig EkNyköpings OK46:56+21:5812:15
12Johan HagströmerOK Klemmingen47:02+22:0412:16
13Albin LarssonKatrineholms OK49:15+24:1712:51
14Joel SjödinOK Kolmården50:31+25:3313:11
15Oscar RosmanOK Hällen55:02+30:0414:22
16Marcus ErikssonOK Grip1:00:41+35:4315:50
17Christopher BrennanSödertälje-Nykvarn OF1:03:17+38:1916:31
18Ivar Lidström LauriSnättringe SK1:12:01+47:0318:48
19Emil SotkasiiraKatrineholms OK1:17:08+52:1020:08
20Tobias KronhelmOK Måsen1:20:56+55:5821:07
21Olof SkyllbergOK Klemmingen1:32:24+1:07:2624:07
22Jakob AnderssonKatrineholms OK1:34:25+1:09:2724:39
23Oskar AnderssonOK Linné1:42:54+1:17:5626:52
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Adam HedbergOK Södertörnej start

D14 Kort

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica GrahnSödertälje-Nykvarn OF30:1510:36
2Norna MolinOK Klemmingen46:20+16:0516:15
3Tilde ErikssonSödertälje-Nykvarn OF49:56+19:4117:31
Hanna SundinOK Måsenej godkänd

D12

2 850 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF20:477:17
2Selma GumaeliusWaxholms OK22:57+2:108:03
3Trine KarlbergTullinge SK27:38+6:519:41
4Frida ZeijlonOK Hällen31:48+11:0111:09
5Emma ErikssonOK Kolmården32:48+12:0111:30
6Linnea GustafssonOK Hällen35:47+15:0012:33
7Emma AnderssonKatrineholms OK38:07+17:2013:22
8Heidi ForsOK Grip40:03+19:1614:03
9Beatrice ErikssonOK Hällen42:22+21:3514:51
10Ellen BergquistSödertälje-Nykvarn OF46:10+25:2316:11
11Nora EnglundOK Klemmingen54:13+33:2619:01
12Rebecka ÖhrnellOK Grip1:02:22+41:3521:52
13Ebba Helin AxelssonOK Grip1:08:31+47:4424:02
14Maja KarlssonOK Klemmingen1:16:48+56:0126:56
Matilda LarssonOK Hällenej godkänd
Linda RennerOK Södertörnej start
Lovisa LängheimTullinge SKej start

H12

2 850 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid WesterbergOK Kolmården20:487:17
2Ludvig HolmqvistOK Tor23:01+2:138:04
3Oskar KällmanOK Hällen23:43+2:558:19
4Leo JohanssonOK Kolmården25:01+4:138:46
5Casper HedarEskilstuna OL25:28+4:408:56
6Philip CarlssonNyköpings OK25:41+4:539:00
7Pontus Olofsson-BierfeldtÄrla IF27:52+7:049:46
8Melvin JakobssonOK Södertörn30:20+9:3210:38
9Axel LjungkvistÄrla IF31:40+10:5211:06
10Niklas KronhelmOK Måsen32:23+11:3511:21
11Elias TidevallSkogsluffarnas OK32:43+11:5511:28
12Adam BrattTullinge SK35:27+14:3912:26
13Eric GustafssonOK Tor35:28+14:4012:26
14Melker GustavssonKatrineholms OK36:31+15:4312:48
15Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF43:08+22:2015:08
16Nils WestlundTrosabygdens OK47:23+26:3516:37

H12 Kort

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian PerssonEskilstuna OL17:027:32
2Olle MolinOK Klemmingen32:48+15:4614:30
Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Carl BrodénOK Hällenej start
Alvin AnderlingOK Klemmingenej start

D10

2 260 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin Olofsson-BierfeldtÄrla IF17:007:31
2Kerstin LjungemyrOK Kolmården18:48+1:488:19
3Sara WänströmTrosabygdens OK20:00+3:008:50
4Maja ErikssonSträngnäs-Malmby OL23:49+6:4910:32
5Ella ForsbergOK Ravinen24:52+7:5211:00
6Sanna HedbergOK Södertörn30:05+13:0513:18
7Lina ErikssonOK Grip31:41+14:4114:01
8Caroline GuttkeNyköpings OK33:29+16:2914:48
9Linnea SjöströmÄrla IF35:11+18:1115:34
10Fanny ÖstlundOK Kolmården38:36+21:3617:04
Alice EkNyköpings OKej godkänd
Katja LeicktTullinge SKej godkänd
Agnes LjungkvistÄrla IFej godkänd
Alice ThornellVästerås SOKej start

H10

2 260 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF14:246:22
2Alfred LängheimTullinge SK16:21+1:577:14
3Erik Lidström LauriSnättringe SK17:21+2:577:40
4Anton BörjessonOK Måsen18:44+4:208:17
5Victor RosmanOK Hällen20:41+6:179:09
6Carl HedegårdOK Kolmården21:57+7:339:42
7Tobias SjöstedtOK Måsen26:03+11:3911:31
8Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL36:43+22:1916:14
9Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL46:50+32:2620:43
10Ville BergvallNyköpings OK49:19+34:5521:49
Albin LindskogOK Ravinenej godkänd
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Gustav TrappOK Hällenej start
Erik SkyllbergOK Klemmingenej start
Leonard AppelqvistOK Klemmingenej start

D35

5 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronica LundhOK Kolmården1:03:1511:40
2Eva HolmqvistOK Tor1:08:52+5:3712:42
3Daniela RennerOK Södertörn1:27:13+23:5816:05
Bodil NordSödertälje IFej start

D40

4 740 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF45:059:30
2Thérès EricssonOK Ravinen45:57+0:529:41
3Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF45:59+0:549:42
4Marika Nylund EkNyköpings OK48:24+3:1910:12
5Agneta ErikssonOK Kolmården48:52+3:4710:18
6Maria WallströmNyköpings OK49:08+4:0310:21
7Annica BerggrenOK Kolmården49:34+4:2910:27
8Maria ZeijlonOK Hällen50:35+5:3010:40
9Kerstin ImarkTullinge SK53:43+8:3811:19
10Eva KindlundhTrosabygdens OK56:34+11:2911:56
11Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF58:33+13:2812:21
12Kristina ForsOK Grip1:00:18+15:1312:43
13Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:05:19+20:1413:46
14Anette JohanssonOK Kolmården1:07:21+22:1614:12
15Tina JunegardTullinge SK1:08:14+23:0914:23
16Jenny ÖstlundOK Kolmården1:10:08+25:0314:47
17Helena DelvénNyköpings OK1:11:56+26:5115:10
Lotta Thureson GibergHellas Orienteringej godkänd
Ida Otken-ErikssonOK Gripej godkänd
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start

H40

7 760 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JohnssonOK Tor59:037:36
2Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:03:25+4:228:10
3Örjan GustafssonOK Tor1:03:35+4:328:11
4Patrik LeicktTullinge SK1:04:56+5:538:22
4Jan NorlingSöders-Tyresö1:04:56+5:538:22
6Peter HaglundHaninge SOK1:05:37+6:348:27
7Peter LundhOK Kolmården1:09:12+10:098:55
8Henrik LjungemyrOK Kolmården1:19:35+20:3210:15
9Ulf AnderssonHaninge SOK1:28:42+29:3911:25
10Pär EricsonNyköpings OK1:35:23+36:2012:17
11Robert HaglundHaninge SOK1:53:01+53:5814:33
Erik ForsbergOK Ravinenej godkänd
Per EkNyköpings OKej godkänd
Arne NilssonNyköpings OKej godkänd
Thomas HjortMälarö SOKej start

D45

4 740 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF40:038:26
2Anna-Lena LängheimTullinge SK49:24+9:2110:25
3Lena SundqvistTullinge SK54:24+14:2111:28
4Mia BierfeldtÄrla IF1:01:37+21:3412:59
5Åsa WestlundTrosabygdens OK1:05:52+25:4913:53
6Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:07:43+27:4014:17
7Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL1:07:57+27:5414:20
8Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:11:05+31:0214:59
9Ebba HedegårdOK Kolmården2:30:45+1:50:4231:48
Eva GustavssonHellas Orienteringej godkänd
Lina KarlbergTullinge SKej start

H45

6 310 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK46:177:20
2Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK46:23+0:067:21
3Mikael WesterbergOK Kolmården46:37+0:207:23
4Peter JuthbergSöders-Tyresö49:58+3:417:55
5Hans SundqvistTullinge SK50:30+4:138:00
6Anders ThuresonHellas Orientering52:23+6:068:18
7Anders BrinkmanVandrarringen54:37+8:208:39
8Micke WallströmNyköpings OK55:37+9:208:48
9Mats GunnemyrSöders-Tyresö56:05+9:488:53
10Stefan BjurstedtSurahammars SOK56:34+10:178:57
11Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL57:43+11:269:08
12Jan CarlssonSöders-Tyresö58:35+12:189:17
13Peter BerggrenOK Kolmården58:45+12:289:18
14Lars NordinTullinge SK59:25+13:089:24
15Stefan KarlssonOK Ravinen59:59+13:429:30
16Tomas HultqvistTullinge SK1:00:21+14:049:33
17Björn CarlssonOK Hällen1:00:50+14:339:38
18Ingemar MagnussonOK Måsen1:00:55+14:389:39
19Håkan OlofssonÄrla IF1:01:43+15:269:46
20Johan HammarströmOK Måsen1:02:40+16:239:55
21Gunnar KindlundhTrosabygdens OK1:02:49+16:329:57
22Kent BörjessonOK Måsen1:03:24+17:0710:02
23Ian HamiltonNyköpings OK1:03:25+17:0810:03
24Kenneth JönssonTullinge SK1:03:40+17:2310:05
25Roger LarssonKatrineholms OK1:04:52+18:3510:16
26Peter ForsOK Grip1:06:01+19:4410:27
27Kent BerggrenTullinge SK1:06:28+20:1110:32
28Per CarlssonNyköpings OK1:08:11+21:5410:48
29Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:09:20+23:0310:59
30Thomas MagnussonKvarnsvedens GOIF OK1:10:24+24:0711:09
31Magnus HellbergEskilstuna OL1:12:59+26:4211:33
32Patrik BlombergIK Standard1:13:53+27:3611:42
33Klas ErikssonOK Grip1:16:07+29:5012:03
34Oskar NederheimHaninge SOK1:18:12+31:5512:23
Christer ErikssonOK Kolmårdenej godkänd
Tomas BäckTrosabygdens OKej godkänd
Mattias ZeijlonOK Hällenej godkänd
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Stefan HenrikssonOK Ravinenej start
Ola HenrikssonJärla Orienteringej start

D50

3 830 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK37:419:50
2Mona BierfeldtÄrla IF41:03+3:2210:43
3Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK50:28+12:4713:10
4Karin ForsbergTullinge SK57:14+19:3314:56
5Pirkko HammarströmOK Måsen1:04:32+26:5116:50
6Christel NilssonHaninge SOK1:22:27+44:4621:31
Birgitta HenrikssonJärla Orienteringej start

H50

6 110 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard ImarkTullinge SK45:057:22
2Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF46:50+1:457:39
3Sune SödergrannTullinge SK47:44+2:397:48
4Johnny JunegardTullinge SK48:24+3:197:55
5Krister GumaeliusWaxholms OK49:52+4:478:09
6Per-Olov SjöströmVästerås SOK50:12+5:078:12
7Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OF50:59+5:548:20
8Anders JakobssonOK Södertörn53:33+8:288:45
9Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OL54:29+9:248:55
10Mikael KindbornOK Hällen54:40+9:358:56
11Pär WestbladOK Ravinen54:54+9:498:59
12Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF55:15+10:109:02
13Gunnar LangsSkarpnäcks OL55:57+10:529:09
14Tommy ErikssonGOIF Tjalve59:55+14:509:48
15Per-Arne ForsbergTullinge SK1:00:46+15:419:56
16Bo NorrmanEskilstuna OL1:06:21+21:1610:51
17Ingvar BlombergNyköpings OK1:08:56+23:5111:16
18Stefan WestlinOK Måsen1:09:56+24:5111:26
19Gunnar SvanbergJärfälla OK1:13:30+28:2512:01 Ladda ner rutt i gpx-format
20Mikael EgnebladKjula IF1:19:26+34:2113:00
21Werner KöhlerTullinge SK1:35:39+50:3415:39
Jan SundbüeOK Hällenej godkänd
Kjell ErikssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Göran ReinholdssonJärfälla OKej start
Peter YlsöbäckEskilstuna OLej start

D55

3 830 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK38:1810:00
2Inger OnsbringEskilstuna OL40:06+1:4810:28
3Helena BachmanTäby OK52:05+13:4713:35
4Margareta WadinOK Älvsjö-Örby59:59+21:4115:39
5Maggan BogstedtTullinge SK1:01:50+23:3216:08
Maria KärrströmTullinge SKej godkänd
Eva-Karin SkullmanOK Kolmårdenej start

H55

5 430 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK47:168:42
2Per Ove WallénTäby OK47:29+0:138:44
3Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF52:18+5:029:37
4Tomas AnderssonOK Tor52:34+5:189:40
5Roland JanssonOK Linné55:40+8:2410:15
6Bengt KärrströmTullinge SK58:49+11:3310:49
7Göran HanssonTäby OK1:00:11+12:5511:05
8Stefan GustafssonOK Hällen1:00:40+13:2411:10
9Curt RahlénOK Ravinen1:01:15+13:5911:16
10Matts BjörkeSöders-Tyresö1:05:10+17:5412:00
11Jan SvenssonSödertälje-Nykvarn OF1:05:41+18:2512:05
12Jan LindgrenOK Södertörn1:12:08+24:5213:17
13Ove EricssonNyköpings OK1:13:58+26:4213:37
14Håkan GustafsonEskilstuna OL1:15:22+28:0613:52
15Tommy LjungkvistÄrla IF1:25:36+38:2015:45
Lars ForsstedtSöders-Tyresöej godkänd
Harald BauerIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Kenneth PetterssonJärfälla OKej start
Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubbej start
Lennart AgénTullinge SKej start

D60

3 550 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustavssonSträngnäs-Malmby OL34:599:51
2Anne LundmarkJärfälla OK43:29+8:3012:14
3Britta EklundTrosabygdens OK45:57+10:5812:56
4Kerstin PalmKjula IF46:48+11:4913:10
5Ingrid GraneliHaninge SOK49:17+14:1813:52
6Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF49:25+14:2613:55
7Anna BlomgrenTullinge SK49:53+14:5414:03
8Maria NordwallOK Kolmården52:19+17:2014:44
9Lena AlshedenIFK Enskede56:06+21:0715:48
10Aila HalttunenHaninge SOK1:01:52+26:5317:25
11Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL1:08:36+33:3719:19
Kerstin BlomOK Kolmårdenej godkänd
Titti BergendahlOK Måsenej start

H60

4 740 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö44:019:17
2Kenneth JohanssonEskilstuna OL53:14+9:1311:13
3Ingemar LarssonTullinge SK54:03+10:0211:24
4Kjell LindblomJärfälla OK55:14+11:1311:39
5Lennart LundquistOK Nalle57:16+13:1512:04
6Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK58:11+14:1012:16
7Christer NordströmOK Älvsjö-Örby58:27+14:2612:19
8Kurt Håkan AnderssonOK Tor58:44+14:4312:23
9Per-Erik CarleniusAttunda OK1:01:49+17:4813:02
10Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:05:09+21:0813:44
11Roland WareniusDalaportens OL1:06:37+22:3614:03
12Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF1:07:12+23:1114:10
13Göran EklundTrosabygdens OK1:08:00+23:5914:20
14Göran LarssonSala OK1:10:21+26:2014:50
15Bengt-Erik LarssonKjula IF1:10:40+26:3914:54
16Olle ArmanNyköpings OK1:11:42+27:4115:07
17Billy JakobssonÅkers IF1:12:53+28:5215:22
18Lars MårsellSödertälje-Nykvarn OF1:24:49+40:4817:53
19Jörgen WidlundNynäshamns OK1:39:51+55:5021:03
20Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF2:18:54+1:34:5329:18
Jan JonssonOK Tjärnenej godkänd
Kent PåledalSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Carl BachmanTäby OKej start

D65

3 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK40:0311:16
2Ulla LindellOK Hällen47:34+7:3113:23
3Evy NordSödertälje IF52:12+12:0914:42
4Anita JohanssonOK Tor52:43+12:4014:50
5Inga JohanssonNyköpings OK52:48+12:4514:52
6Sonja JedarÅkers IF56:10+16:0715:49
7Inger HellqvistNyköpings OK59:05+19:0216:38
8Ann-Christine EkNyköpings OK1:08:33+28:3019:18
9Berit EdengrenNyköpings OK1:08:35+28:3219:19
10Solveig TjernbergSödertälje IF1:12:38+32:3520:27
11Kristina SkoglundHellas Orientering1:24:41+44:3823:51
Margareta JönssonÅkers IFej start
Marianne PerssonIFK Enskedeej start

H65

4 310 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK35:178:11
2Rolf SkoglundHellas Orientering41:49+6:329:42
3Curt CarlssonNyköpings OK44:11+8:5410:15
4Bo NorbäckTullinge SK47:13+11:5610:57
5Bror FureskogAlfta-Ösa OK48:19+13:0211:12
6Ingemar LindqvistSnättringe SK50:15+14:5811:39
7Ingvar SvenssonBjursås OK51:02+15:4511:50
8Bengt JönssonÅkers IF51:24+16:0711:55
9Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK53:07+17:5012:19
10Anders KihlströmTullinge SK54:25+19:0812:37
11Nils SjödinGOIF Tjalve55:18+20:0112:49
12Jouko O PajulampiOK Tjärnen55:58+20:4112:59
13Per SöderstenOK Ravinen57:23+22:0613:18
14Kjell JohanssonNyköpings OK59:52+24:3513:53
15Tomas BruceOK Ravinen1:01:30+26:1314:16
16Ingvar JanssonSundbybergs IK1:03:05+27:4814:38
17Lars JohnssonOK Måsen1:12:40+37:2316:51
18Krister KarlssonIK Standard1:14:31+39:1417:17
19Örjan KampegårdOK Södertörn1:15:18+40:0117:28
20Kjell BlombergIK Standard1:16:03+40:4617:38
Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Erik RundströmOK Tjärnenej start
John ÖstlundSundbybergs IKej start
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OLej start
Ingemar GustafssonOK Tjärnenej start

D70

2 960 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel GranqvistNynäshamns OK47:1315:57
2Britt EricsonHammarby IF OF50:12+2:5916:57
3Solveig DillmanHammarby IF OF51:02+3:4917:14
4Britt-Marie SjöbergOK Tor53:47+6:3418:10
5Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK54:41+7:2818:28
6Berit LindungerHaninge SOK1:07:00+19:4722:38
7Barbro CedérusSnättringe SK1:07:38+20:2522:50
8Wiwi-Anne NilssonNyköpings OK1:08:17+21:0423:04
9Siv FrölundHaninge SOK1:11:15+24:0224:04
10Gunvor GranathNynäshamns OK1:15:51+28:3825:37
Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd

H70

3 900 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars CedérusSnättringe SK42:2510:52
2Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby43:35+1:1011:10
3Curt ThorénNyköpings OK44:26+2:0111:23
4Sverre JonssonOK Ravinen45:42+3:1711:43
5Benny BogstedtTullinge SK47:17+4:5212:07
6Hans LindgrenTrosabygdens OK50:18+7:5312:53
7Olle ÖbergSkogsluffarnas OK51:01+8:3613:04
8Lars NordSödertälje IF51:23+8:5813:10
9Sune LindellOK Hällen51:48+9:2313:16
10Håkan SjökvistSöders-Tyresö53:02+10:3713:35
11Sture NilssonStockholmspolisens IF OF53:43+11:1813:46
12Sven-Erik SjöbergOK Tor56:26+14:0114:28
13Bo HedlundIFK Enskede57:00+14:3514:36
14Lars Johansson IOK Tor57:08+14:4314:38
15Kurt ZanderVästerås SK OK58:44+16:1915:03
16Staffan ElmhagenSöders-Tyresö59:16+16:5115:11
17Kurt NilssonNyköpings OK1:00:33+18:0815:31
18Ingemar GreisOK Måsen1:00:54+18:2915:36
19Göran HaglundHaninge SOK1:03:08+20:4316:11
20Alf MattssonOK Kolmården1:03:30+21:0516:16
21Jerry HolmEskilstuna OL1:06:01+23:3616:55
22Hans-Erik AdolfssonNyköpings OK1:11:19+28:5418:17
23Lennart KarlssonOK Grip1:12:26+30:0118:34
24Hugo IsgrenIFK Enskede1:34:26+52:0124:12
Lennart SchweitzOK Gripej godkänd

D75

2 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny AnderssonOK Tjärnen1:10:2523:47
2Karin CarlssonNyköpings OK1:12:36+2:1124:31
3Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK1:16:29+6:0425:50
4Ebba-Lisa FlygarTullinge SK1:17:46+7:2126:16
5Gunnel JunegardOK Södertörn1:19:31+9:0626:51
6Birgitta WestergrenTäby OK1:24:39+14:1428:35

H75

3 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK44:3812:34
2Bernt PetterssonOK Kolmården45:15+0:3712:44
3Bo KarlssonKöping-Kolsva OK47:07+2:2913:16
4Ivar NordbergOK Älvsjö-Örby49:22+4:4413:54
5Bo NorenvikOK Tor49:23+4:4513:54
6Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF53:45+9:0715:08
7Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:03:00+18:2217:44
8Sten SvenssonÄrla IF1:07:17+22:3918:57
Ulf EskilssonOK Södertörnej godkänd

H80

2 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LundkvistOK Tor46:3615:44
2Lars PetterssonOK Nalle54:38+8:0218:27
3Lennart StenbergStigfinnarna55:09+8:3318:37
4Karl-Erik MogrenStigfinnarna55:45+9:0918:50
5Lennart WestergrenSöders-Tyresö57:02+10:2619:16
6K-G JanssonStockholms OK1:09:34+22:5823:30

Inskolning

2 030 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Kristoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Isak AnderssonKatrineholms OKfullföljt
Hugo BergquistSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Albin BlomkvistOK Klemmingenfullföljt
Axel BlomqvistOK Klemmingenfullföljt
David BrennanSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Sophie BrennanSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Lisen BäckTrosabygdens OKfullföljt
Otto EnglundOK Klemmingenfullföljt
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OKfullföljt
Eric GrahnSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Emma LidforssKlubblösfullföljt
Joel LindgrenTrosabygdens OKfullföljt
Arvid LindkvistOK Måsenfullföljt
Emma MånssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Erik NederheimHaninge SOKfullföljt
Elis RenströmOK Klemmingenfullföljt
Erik SkyllbergOK Klemmingenfullföljt
Simon StridhSkogsluffarnas OKfullföljt
Molly TärnfjordOK Torfullföljt
Mira BäckTrosabygdens OKej godkänd
Rasmus HedarEskilstuna OLej godkänd

U1

2 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LindskogOK Ravinen21:5010:45
2Wilma LeicktTullinge SK23:09+1:1911:24
3Odin EkNyköpings OK24:18+2:2811:58
4Lovis HellstenNyköpings OK27:33+5:4313:34
5Elin TheanderHaninge SOK31:31+9:4115:31
6Annie LundhOK Kolmården31:39+9:4915:35
7Annika KällmanOK Hällen33:11+11:2116:20
8Leo RehnströmOK Klemmingen34:04+12:1416:46
9Matilda KarlssonOK Klemmingen37:41+15:5118:33
10Filippa GuttkeNyköpings OK49:19+27:2924:17

U2

2 260 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo KindbornOK Hällen20:068:53
2Jakob Gadefors NauHaninge SOK20:25+0:199:02
3Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF21:17+1:119:25
4Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF22:00+1:549:44
5Oskar HaglundHaninge SOK22:46+2:4010:04
6Ingrid OlssonOK Tor24:05+3:5910:39
7Agnes OlssonOK Tor24:15+4:0910:43
8Elin GustafssonOK Tor24:30+4:2410:50
9Linnea LundhOK Kolmården28:33+8:2712:37
10Edvin HellstenNyköpings OK29:25+9:1913:00
11Vera CarlssonOK Hällen33:14+13:0814:42
12Gustav NorbergOK Hällen36:26+16:2016:07
13Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF36:32+16:2616:09
Linus AnderlingOK Klemmingenej start
Lina HolmqvistOK Torej start
Björn RennerOK Södertörnej start
Sofie ThornellVästerås SOKej start
Johan VestinOK Torej start

Öppen motion 1

2 260 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas WinsnesSödertälje-Nykvarn OF19:538:47
2Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF27:00+7:0711:56
3Niclas JosephKlubblös29:09+9:1612:53
4Matilda HattbergSträngnäs-Malmby OL31:54+12:0114:06
4Fanny BlomqvistSträngnäs-Malmby OL31:54+12:0114:06
6Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF32:55+13:0214:33
7Olle ThimbergSöders-Tyresö33:25+13:3214:47
8Viktor EricsonSundbybergs IK34:52+14:5915:25
9Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF35:59+16:0615:55
10Elsa SelmarkerKlubblös39:19+19:2617:23
11Lovisa LifvenhageOK Klemmingen43:31+23:3819:15
12Amanda JanssonOK Klemmingen43:33+23:4019:16
13Alexander JanssonOK Klemmingen43:35+23:4219:17
14Karin CelanderKlubblös46:18+26:2520:29
15Johannes Svennberg JacobssonOK Klemmingen1:06:07+46:1429:15
16Sarah MillerKlubblös1:09:28+49:3530:44
17Stina SvanbergKlubblös1:20:23+1:00:3035:34
18Elvira SvanbergKlubblös1:22:24+1:02:3136:27
Lena PerssonTullinge SKej godkänd
Lovisa EriksonSträngnäs-Malmby OLej start

Öppen motion 2

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina LidforssKlubblös47:4315:54
2David BergvallNyköpings OK48:36+0:5316:12
3Nisse HolmnäsOK Hällen1:26:36+38:5328:52
4Kerstin PerssonOK Hällen1:26:37+38:5428:52

Öppen motion 3

2 850 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael GuttkeNyköpings OK27:099:31
2Karin TidevallSkogsluffarnas OK30:52+3:4310:49
3Hélen ErikssonOK Tor31:07+3:5810:55
4Jarl Erik PalmKjula IF31:34+4:2511:04
5Micaela LiljestrandOK Klemmingen32:22+5:1311:21
6Maja ÖstlundOK Kolmården33:19+6:1011:41
7Moa LjungemyrOK Kolmården33:20+6:1111:41
8Anna LjungemyrOK Kolmården33:29+6:2011:44
9Malin AlgestenKlubblös42:48+15:3915:01
10Monica AndreassonOK Tor49:15+22:0617:16
11Arvid FlodOK Klemmingen49:43+22:3417:26
12Cecilia ÖhrnellOK Grip50:15+23:0617:37
13Josefin PetterssonSödertälje-Nykvarn OF52:27+25:1818:24
14Carin BauerIFK Lidingös Skid o OK52:39+25:3018:28
15Anna WireénKlubblös54:11+27:0219:00
16Linnea SelmarkerKlubblös59:31+32:2220:52
17Björn JanssonKlubblös1:02:11+35:0221:49
18Eva KampegårdOK Södertörn1:22:08+54:5928:49

Öppen motion 4

4 680 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LarssonKlubblös1:02:2213:19
2Simon MartinssonOK Klemmingen1:02:36+0:1413:22
3Lukas GranlundHammarby IF OF1:04:07+1:4513:42
4Ove LarssonEskilstuna OL1:05:43+3:2114:02
5Ulf JanssonKlubblös1:06:23+4:0114:11
6Laila NorrmanKjula IF1:09:13+6:5114:47
7Kenneth LjungbergNyköpings OK1:10:24+8:0215:02
8Bo PetterssonKlubblös1:20:21+17:5917:10
9Monica CarlssonNyköpings OK1:21:11+18:4917:20
10Rickard JanssonKlubblös1:22:05+19:4317:32
11Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF1:47:04+44:4222:52
12Rebecka MartinssonOK Klemmingen1:54:54+52:3224:33
Ida NilssonOK Gripej godkänd
Johanna JunkerÄrla IFej godkänd
Thomas HjelmbladMälarö SOKej godkänd
Eva LenellMälarö SOKej godkänd
Moa HeijkenskjöldTullinge SKej godkänd

Öppen motion 5

3 330 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas LindgrenTrosabygdens OK40:1612:05
2Erik HellstenNyköpings OK40:35+0:1912:11
3Magnus HedegårdOK Kolmården41:01+0:4512:19
4Johan ErikssonOK Hällen47:47+7:3114:20
5Filippa ArmanNyköpings OK50:30+10:1415:09
6Anders WigrenTullinge SK51:09+10:5315:21
7Olle BerggrenTullinge SK51:33+11:1715:28
8Veronica ErikssonOK Hällen52:30+12:1415:45
9Pernilla StammOK Klemmingen54:46+14:3016:26
10Patrik ÖhrnellOK Grip55:37+15:2116:42
11Anna-Karin CarlssonOK Södertörn57:46+17:3017:20
12Reneé LinderNyköpings OK58:20+18:0417:31
13Ingvar HultqvistOK Hällen1:01:21+21:0518:25
14Ulf RosmanOK Hällen1:01:51+21:3518:34
15Gittan JonssonKjula IF1:05:21+25:0519:37
16Arne AlmströmSödertälje-Nykvarn OF1:09:18+29:0220:48
17Karin KronhelmOK Måsen1:10:36+30:2021:12
18Vivianne HolgerssonOK Måsen1:10:45+30:2921:14
19Simon StrömSträngnäs-Malmby OL1:16:05+35:4922:50
20Cecilia JanzonOK Måsen1:16:23+36:0722:56
21Jan BurellVandrarringen1:18:28+38:1223:33
22Karin LundeqvistOK Hällen1:21:58+41:4224:36
23Karri LindellOK Måsen1:29:26+49:1026:51
24Sinikka IsoahoNyköpings OK1:35:12+54:5628:35
Åsa LarssonOK Hällenej godkänd
Elisabeth StödemanSurahammars SOKej godkänd
Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Anders HolmqvistOK Torej godkänd
Eva LindOK Torej godkänd
Helena FalkHaninge SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 070 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF26:538:45
2Olle ForsbergOK Ravinen30:59+4:0610:05
3Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OF33:22+6:2910:52
4Pia HellgrenOK Södertörn34:01+7:0811:04
5Johan MellquistEskilstuna OL35:12+8:1911:27
6Rolf KarlssonOK Hällen37:05+10:1212:04
7Tomas LjunkvistÄrla IF38:03+11:1012:23
8Åsa LinnersjöSöders-Tyresö41:39+14:4613:34
9Per AnderssonOK Linné42:11+15:1813:44
10Åsa JönssonJärla Orientering43:28+16:3514:09
11Jennie TärnfjordOK Tor45:04+18:1114:40
12Dag SundinSträngnäs-Malmby OL46:45+19:5215:13
13Mona HalldinTrosabygdens OK47:15+20:2215:23
14Leif HofmeijerOK Älvsjö-Örby48:48+21:5515:53
15Lisa LeicktTullinge SK49:32+22:3916:08
16Mari HeijkenskjöldTullinge SK49:41+22:4816:11
17Elin GustafssonOK Grip49:46+22:5316:12
18David SöderströmSala OK50:02+23:0916:17
19Elina SundqvistTullinge SK50:23+23:3016:24
20Ulrika AnderssonHaninge SOK51:00+24:0716:36
21Rolf TärfiordOK Tor51:07+24:1416:39
22Lars WestlundTrosabygdens OK51:57+25:0416:55
23Anette LinnersjöGustavsbergs OK54:05+27:1217:37
24Håkan GraneviTullinge SK55:04+28:1117:56
25Anders JohanssonNyköpings OK56:58+30:0518:33
26Mari-helen LidströmSnättringe SK58:08+31:1518:56
27Rolf NilssonTullinge SK58:22+31:2919:00
28Lars AndreassonOK Tor1:01:37+34:4420:04
29Viviann AnderssonSnättringe SK1:01:48+34:5520:07
30Göran HildenborgNyköpings OK1:03:08+36:1520:33
31Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:03:37+36:4420:43
32Kjell FlagstadTrosabygdens OK1:04:26+37:3320:59
33Christina Karlsson ÖbergOK Hällen1:05:58+39:0521:29
34Gitte JutvikTrosabygdens OK1:09:08+42:1522:31
35Lennart EnglundNyköpings OK1:10:36+43:4322:59
36Marcus AnderssonKatrineholms OK1:10:43+43:5023:02
37Weronica BäckTrosabygdens OK1:16:19+49:2624:51
38Annica HedbergOK Södertörn1:18:55+52:0225:42
39Pia WestlinOK Måsen1:20:27+53:3426:12
40Clas GräggNyköpings OK1:20:33+53:4026:14
41Annakarin RahlénOK Ravinen1:22:08+55:1526:45
42Gunnar EricsonNyköpings OK1:22:09+55:1626:45
43Eva EhnSödertälje-Nykvarn OF1:22:37+55:4426:54
44Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:27:15+1:00:2228:25
45Loke SundbergOK Södertörn1:35:30+1:08:3731:06
46Inger LethagenVästerås SOK1:40:06+1:13:1332:36
47Lars HeijkenskjöldTullinge SK1:58:31+1:31:3838:36
Lena KarlssonOK Måsenej godkänd
Börje PerssonOK Gyngeej godkänd

Öppen motion 8

5 430 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anastasiia DanylovaSödertälje-Nykvarn OF53:079:46
2Henrik TrofastTullinge SK56:14+3:0710:21
3Göran LängheimTullinge SK57:37+4:3010:36
4Per LjungStockholms OK57:47+4:4010:38
5Ulf CarlssonÄrla IF58:05+4:5810:41
6Royne MyrmanNyköpings OK58:48+5:4110:49
7Joakim GimholtTrosabygdens OK59:15+6:0810:54 Ladda ner rutt i gpx-format
8Claes AnderssonTullinge SK1:00:19+7:1211:06
9Marie HedarEskilstuna OL1:00:55+7:4811:13
10Ola ErikssonOK Grip1:01:36+8:2911:20
11Fredrik ÅslundKatrineholms OK1:02:59+9:5211:35
12Hans HolgerssonOK Måsen1:04:05+10:5811:48
13Anders RunanderTrosabygdens OK1:04:20+11:1311:50
14Sten ÅhlinOK Måsen1:07:47+14:4012:28
15Leif WadmanKöping-Kolsva OK1:08:10+15:0312:33
16Tomas BorgSundbybergs IK1:10:24+17:1712:57
17Hans ÖbergOK Hällen1:11:22+18:1513:08
18Sofia WesterbergOK Kolmården1:15:07+22:0013:50
19Claes RennerOK Södertörn1:15:12+22:0513:50
20Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF1:16:08+23:0114:01
21Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:18:23+25:1614:26
22Christer SerranderSödertälje-Nykvarn OF1:19:23+26:1614:37
23Kenneth PetterssonJärfälla OK1:22:51+29:4415:15
24Hans PetterssonKlubblös1:23:01+29:5415:17
25Claes AnderssonSnättringe SK1:23:39+30:3215:24
26Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:26:18+33:1115:53
27Jan-Eric LethagenVästerås SOK1:26:34+33:2715:56
28Anders MagnussonNyköpings OK1:26:45+33:3815:58
29Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:27:38+34:3116:08
30Kjell HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK1:52:37+59:3020:44
Thomas KronhelmOK Måsenej godkänd
Clas TärnrotTullinge SKej godkänd
Mikael LarssonOK Hällenutgått

Öppen motion 9

7 930 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Graham GristwoodSödertälje-Nykvarn OF50:456:23
2Julian DentMalungs OK Skogsmårdarna51:12+0:276:27
3Scott FraserSödertälje-Nykvarn OF52:34+1:496:37
4Peter ÖbergOK Hällen52:41+1:566:38
5Matthias MüllerSödertälje-Nykvarn OF57:19+6:347:13
6Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:05:32+14:478:15
7Fredrik CarlssonOK Hällen1:06:49+16:048:25
8Ola KåbergOK Ravinen1:08:32+17:478:38
9Erik BerggrenTullinge SK1:09:47+19:028:47
10Göran GustafssonOK Grip1:10:34+19:498:53
11Fanni GyurkoSödertälje-Nykvarn OF1:14:01+23:169:20
12Annie ForsbergOK Ravinen1:16:44+25:599:40
13Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:17:34+26:499:46
14Per FranzénOK Södertörn1:18:51+28:069:56
15Micael StammOK Klemmingen1:19:24+28:3910:00
16Johan WänströmTrosabygdens OK1:20:03+29:1810:05
17Stefan KarlssonSödertälje-Nykvarn OF1:21:03+30:1810:13
18Mattias PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:21:41+30:5610:18
19Olof LethagenKlubblös1:21:43+30:5810:18
20Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL1:23:01+32:1610:28
21Magnus JanssonOK Hällen1:23:17+32:3210:30
22Mats SandinIK Vikings OK1:28:44+37:5911:11
23Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL1:35:04+44:1911:59
24Jan StridhSkogsluffarnas OK1:36:39+45:5412:11
25Mats NilssonOK Klemmingen1:36:52+46:0712:12
26Birger AndrenFredrikshovs skid och OK1:56:12+1:05:2714:39
Andreas ZeijlonOK Hällenej godkänd
Jan BergmanSundbybergs IKej godkänd
Felicity BrownMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Johan CarlssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ian LawfoadMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Kjell EriksonSträngnäs-Malmby OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser