Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klemmingekampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klemmingekampen
Arrangörsorganisation: OK Klemmingen
Datum: tisdag 1 maj 2012

Nyköpings OK

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rebecka HylanderD20 (2)52:5810:20
1Hans-Ove ErikssonH65 (20)35:178:11
1Mikael GuttkeÖppen motion 3 (18)27:099:31
2David BergvallÖppen motion 2 (4)48:36+0:5316:12
2Karin CarlssonD75 (6)1:12:36+2:1124:31
2Erik HellstenÖppen motion 5 (30)40:35+0:1912:11
3Odin EkU1 (10)24:18+2:2811:58
3Curt CarlssonH65 (20)44:11+8:5410:15
3Curt ThorénH70 (25)44:26+2:0111:23
4Lovis HellstenU1 (10)27:33+5:4313:34
4Marika Nylund EkD40 (19)48:24+3:1910:12
5Filippa ArmanÖppen motion 5 (30)50:30+10:1415:09
5Carl CarlssonH14 (24)31:45+6:478:17
5Inga JohanssonD65 (11)52:48+12:4514:52
6Royne MyrmanÖppen motion 8 (33)58:48+5:4110:49
6Maria WallströmD40 (19)49:08+4:0310:21
6Karl-Gösta HarvenbergH60 (22)58:11+14:1012:16
6Philip CarlssonH12 (16)25:41+4:539:00
7Kenneth LjungbergÖppen motion 4 (17)1:10:24+8:0215:02
7Amanda DelvénD16 (14)58:11+19:0812:48
7Inger HellqvistD65 (11)59:05+19:0216:38
8Wiwi-Anne NilssonD70 (12)1:08:17+21:0423:04
8Caroline GuttkeD10 (13)33:29+16:2914:48
8Andreas RietzH21 Kort (12)1:44:26+46:2213:10
8Micke WallströmH45 (38)55:37+9:208:48
8Ann-Christine EkD65 (11)1:08:33+28:3019:18
9Oscar ArmanH21 (36)1:15:55+9:197:18
9Monica CarlssonÖppen motion 4 (17)1:21:11+18:4917:20
9Berit EdengrenD65 (11)1:08:35+28:3219:19
10Ville BergvallH10 (12)49:19+34:5521:49
10Filippa GuttkeU1 (10)49:19+27:2924:17
10Edvin HellstenU2 (13)29:25+9:1913:00
10Pär EricsonH40 (14)1:35:23+36:2012:17
11Ludvig EkH14 (24)46:56+21:5812:15
12Reneé LinderÖppen motion 5 (30)58:20+18:0417:31
13Oskar EngmanH16 (19)1:05:46+23:4811:44
13Ove EricssonH55 (17)1:13:58+26:4213:37
14Kjell JohanssonH65 (20)59:52+24:3513:53
15Linnea NilssonD14 (18)1:01:01+24:0315:55
16Olle ArmanH60 (22)1:11:42+27:4115:07
17Helena DelvénD40 (19)1:11:56+26:5115:10
17Kurt NilssonH70 (25)1:00:33+18:0815:31
17Ingvar BlombergH50 (23)1:08:56+23:5111:16
22Hans-Erik AdolfssonH70 (25)1:11:19+28:5418:17
23Ian HamiltonH45 (38)1:03:25+17:0810:03
24Sinikka IsoahoÖppen motion 5 (30)1:35:12+54:5628:35
25Anders JohanssonÖppen motion 7 (49)56:58+30:0518:33
28Anders MagnussonÖppen motion 8 (33)1:26:45+33:3815:58
28Per CarlssonH45 (38)1:08:11+21:5410:48
30Göran HildenborgÖppen motion 7 (49)1:03:08+36:1520:33
35Lennart EnglundÖppen motion 7 (49)1:10:36+43:4322:59
40Clas GräggÖppen motion 7 (49)1:20:33+53:4026:14
42Gunnar EricsonÖppen motion 7 (49)1:22:09+55:1626:45
Alice EkD10 (13)ej godkänd
Per EkH40 (14)ej godkänd
Arne NilssonH40 (14)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser