Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klemmingekampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klemmingekampen
Arrangörsorganisation: OK Klemmingen
Datum: tisdag 1 maj 2012

Tullinge SK

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erika BerggrenD17-20 Kort (1)1:16:3016:51
1Simon ImarkH14 (24)24:586:31
1Andreas HultqvistH16 (19)41:587:29
1Rikard ImarkH50 (23)45:057:22
2Wilma LeicktU1 (10)23:09+1:1911:24
2Henrik TrofastÖppen motion 8 (33)56:14+3:0710:21
2Alfred LängheimH10 (12)16:21+1:577:14
2Anna-Lena LängheimD45 (10)49:24+9:2110:25
3Trine KarlbergD12 (15)27:38+6:519:41
3Ingemar LarssonH60 (22)54:03+10:0211:24
3Magdalena van de VoordeD16 (14)47:06+8:0310:22
3Göran LängheimÖppen motion 8 (33)57:37+4:3010:36
3Lena SundqvistD45 (10)54:24+14:2111:28
3Sune SödergrannH50 (23)47:44+2:397:48
4Karin ForsbergD50 (6)57:14+19:3314:56
4Bo NorbäckH65 (20)47:13+11:5610:57
4Niklas SundqvistH16 (19)44:21+2:237:55
4Victor ImarkH14 (24)29:18+4:207:39
4Ebba-Lisa FlygarD75 (6)1:17:46+7:2126:16
4Patrik LeicktH40 (14)1:04:56+5:538:22
4Johnny JunegardH50 (23)48:24+3:197:55
5Maggan BogstedtD55 (6)1:01:50+23:3216:08
5Hans SundqvistH45 (38)50:30+4:138:00
5Benny BogstedtH70 (25)47:17+4:5212:07
6Anders WigrenÖppen motion 5 (30)51:09+10:5315:21
6Bengt KärrströmH55 (17)58:49+11:3310:49
7Olle BerggrenÖppen motion 5 (30)51:33+11:1715:28
7Anna BlomgrenD60 (12)49:53+14:5414:03
8Joel PetterssonH16 (19)45:51+3:538:11
8Claes AnderssonÖppen motion 8 (33)1:00:19+7:1211:06
9Kerstin ImarkD40 (19)53:43+8:3811:19
9Erik BerggrenÖppen motion 9 (32)1:09:47+19:028:47
10Anders KihlströmH65 (20)54:25+19:0812:37
12Ebba LeicktD14 (18)55:14+18:1614:25
12Adam BrattH12 (16)35:27+14:3912:26
13Caroline LängheimD16 (14)1:17:33+38:3017:04
14Lars NordinH45 (38)59:25+13:089:24
15Tina JunegardD40 (19)1:08:14+23:0914:23
15Lisa LeicktÖppen motion 7 (49)49:32+22:3916:08
15Per-Arne ForsbergH50 (23)1:00:46+15:419:56
16Tomas HultqvistH45 (38)1:00:21+14:049:33
16Mari HeijkenskjöldÖppen motion 7 (49)49:41+22:4816:11
19Elina SundqvistÖppen motion 7 (49)50:23+23:3016:24
19Christer BackmanH21 (36)1:21:23+14:477:49
21Werner KöhlerH50 (23)1:35:39+50:3415:39
23Fredrik ForsbergH21 (36)1:30:42+24:068:43
24Håkan GraneviÖppen motion 7 (49)55:04+28:1117:56
24Kenneth JönssonH45 (38)1:03:40+17:2310:05
27Kent BerggrenH45 (38)1:06:28+20:1110:32
27Rolf NilssonÖppen motion 7 (49)58:22+31:2919:00
47Lars HeijkenskjöldÖppen motion 7 (49)1:58:31+1:31:3838:36
Frida ForsbergD16 (14)ej godkänd
Katja LeicktD10 (13)ej godkänd
Lena PerssonÖppen motion 1 (19)ej godkänd
Maria KärrströmD55 (6)ej godkänd
Clas TärnrotÖppen motion 8 (33)ej godkänd
Moa HeijkenskjöldÖppen motion 4 (17)ej godkänd
Viktor BerggrenH17-20 Kortej start
Lovisa LängheimD12 (15)ej start
Lina KarlbergD45 (10)ej start
Tintin KarlbergH21 Kort (12)ej start
Lennart AgénH55 (17)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser