Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien deltävling 3
Arrangörsorganisation: Björkfors GOIF
Datum: onsdag 29 maj 2019

Klasser: Visa alla | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | Insk | U1 | U2 | ÖM3 | ÖM5 | U3 | U4

Linköpings OK

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bertil EronnÖppen motion 523:216:22
1Frida SöderqvistD1218:166:50
1Otto NilssonH1420:086:34
1Anna EnbergD1023:2510:10
1Ida KjellmanU231:3412:02
1Sigrid LjunggrenD1424:318:00
2Simon ÅttingU232:19+0:4512:20
2Ludvig EronnH1422:26+2:187:19
2Åke LjunggrenÖppen motion 525:00+1:396:49
2Edwin OtterborgH1219:24+2:107:15
3Adam DjerfstenU233:29+1:5512:46
3Ebba SkullmanD1219:41+1:257:22
3Elin WiklundÖppen motion 331:06+2:1910:54
3Leon JohanssonU125:37+1:1210:37
4Tilde SöderbergD1025:27+2:0211:03
4Olof LjunggrenÖppen motion 525:31+2:106:58
4Märta HageströmU236:26+4:5213:54
4Linus SöderbergH1222:27+5:138:24
4Stina SöderqvistD1432:00+7:2910:27
5Arvid RothH1425:38+5:308:22
5Stina BerggrenD1223:02+4:468:37
5Leyla PeterssonU236:27+4:5313:54
5Love OtterströmH1222:58+5:448:36
5Cecilia BomanÖppen motion 347:30+18:4316:40
6Clara KnuthammarU236:34+5:0013:57
6Vilgot LidvikH1226:28+9:149:54
6Christian EnbergÖppen motion 527:17+3:567:27
7Cecilia WiklundU136:28+12:0315:07
7Tuva SundbergU237:20+5:4614:14
7Magnus SahlmanÖppen motion 528:14+4:537:42
7Alvin WänströmH1230:06+12:5211:16
8Olle MalmströmH1429:24+9:169:36
8Anna WiklundU237:22+5:4814:15
8Martin JarelandÖppen motion 529:22+6:018:01
8Simon SöderbergU136:46+12:2115:15
8Ludvig RantzerH1030:39+12:4613:19
9Elin RydbergD1235:09+16:5313:09
9Felicia OtterborgU137:36+13:1115:36
9Astrid GunnarssonU237:34+6:0014:20
9Theo ÅrbrinkH1429:56+9:489:46
9Olle SognellH1039:12+21:1917:02
10Jonas RothÖppen motion 533:55+10:349:16
10Ian JohanssonH1430:40+10:3210:01
11Lucas BerggrenH1434:26+14:1811:15
11Mats WiklundÖppen motion 534:52+11:319:31
11Gustav BomanU147:00+22:3519:30
11Alve AdolfssonH1256:11+38:5721:02
12Erik SahlmanÖppen motion 534:54+11:339:32
13Elin KjellmanÖppen motion 535:52+12:319:47
13Ludvig ErikssonH1439:32+19:2412:55
14Jakob RattfältU257:54+26:2022:05
15Anna OtterborgÖppen motion 536:38+13:1710:00
17Patrik GustavssonÖppen motion 539:57+16:3610:54
18Mats AdolfssonÖppen motion 540:37+17:1611:05
21Lotta BorgÖppen motion 543:04+19:4311:46
22Linda AhlÖppen motion 543:31+20:1011:53
26Martin RantzerÖppen motion 51:33:22+1:10:0125:30
Eskil GunnarssonInskolningfullföljt
Arvid BomanH10ej godkänd
Edvin ÅttingH14ej start
Hugo RantzerH12ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser