Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering i Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Uppland
Arrangörsorganisation: Rasbo IK
Datum: tisdag 13 augusti 2019

Öppen motion 1, Vit

1 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred WesselLänna IF19:3811:01
2Alma WesselLänna IF31:23+11:4517:37
3Sara HartvikLänna IF32:11+12:3318:04
4Villiam JaxgårdIF Thor40:49+21:1122:55
5Theodor NordlundLänna IF41:47+22:0923:28
Marie SundinKlubblösej godkänd

Öppen motion 3, Gul

2 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilhelm SödermanOK Rodhen30:1111:20
2Johan AhsLänna IF31:10+0:5911:43
3Bertil KarlssonOK Linné43:10+12:5916:13
4Annamaria HartvikLänna IF44:08+13:5716:35
5Edith LindhagenOK Linné44:59+14:4816:54
6Håkan GyllnerLänna IF46:31+16:2017:29
7Maria JonssonIF Thor48:17+18:0618:09
8Isak JonssonIF Thor48:18+18:0718:09
9Karin MörlinRasbo IK52:25+22:1419:42
10Tilde JäderOK Rodhen58:45+28:3422:05

Öppen motion 4, Gul

4 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tyler TurnerRasbo IK1:03:5113:01
Mattias SundstedtRasbo IKutgått

Öppen motion 5, Orange

3 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders FalkIF Thor1:04:1316:38
2Mathias JonssonUpsala IF1:15:13+11:0019:29
3Carlsten MikealRasbo IK1:15:59+11:4619:41
4Frida ÖstermanRasbo IK1:16:15+12:0219:45

Öppen motion 7, Blå

3 240 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter JaxgårdIF Thor31:449:47
2Tommy StenviOK Linné32:01+0:179:52
3Marianne CarlbergRånäs OK34:41+2:5710:42
4Alex ÖstermanRasbo IK34:44+3:0010:43
5Carina HammarlingLänna IF35:15+3:3110:52
6Leif NordlundLänna IF37:13+5:2911:29
7Monica ErikssonLänna IF39:41+7:5712:14
8Karolina AnderssonLänna IF40:40+8:5612:33
9Sofia KrafftLänna IF40:56+9:1212:38
10Malin BromanLänna IF42:56+11:1213:15
11Ann-Sofie EdenhamnLänna IF43:34+11:5013:26
12Lars LindhagenOK Linné44:31+12:4713:44
13Per-Johan JanssonLänna IF45:20+13:3613:59
14Johan SjööNorbergs OK46:39+14:5514:23
15Curt ReinholdssonIF Thor47:25+15:4114:38
16Gunilla ReinholdssonIF Thor47:27+15:4314:38
17Inger SkantzLänna IF49:34+17:5015:17
18Ida SundstedtRasbo IK49:42+17:5815:20
19Claes HammarlingLänna IF53:16+21:3216:26
20Viktoria LöfgrenKlubblös53:20+21:3616:27
20Josefin BengtssonIF Thor53:20+21:3616:27
22Ewa NordlundLänna IF57:03+25:1917:36
23Stig LarssonLänna IF59:25+27:4118:20
24Laila SvenssonRasbo IK1:01:36+29:5219:00
25Jan-Erik LarssonUpsala IF1:07:40+35:5620:53
26Margaretha NyströmLänna IF1:32:27+1:00:4328:32
Ida WesselLänna IFej godkänd
Hillevi PalmqvistLänna IFej start

Öppen motion 8, Blå

4 960 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josef NordlundOK Linné28:275:44
2Ulf TroengOK Linné31:15+2:486:18
3Johan EdenhamnLänna IF34:53+6:267:01
4Andreas KrafftLänna IF43:37+15:108:47
5Per CarlbergRånäs OK46:18+17:519:20
6Anders OhlinRånäs OK48:29+20:029:46
7Cornelia KrafftLänna IF49:15+20:489:55
8Johan HartvikLänna IF52:02+23:3510:29
9Lars LandströmLånghundra IF53:20+24:5310:45
10Robert CederholmLänna IF55:40+27:1311:13
11Henrik SödermanOK Rodhen58:01+29:3411:41
12Magnus NidebornKlubblös59:59+31:3212:05
13Anders Lindahlklubblös1:04:20+35:5312:58
Magnus ThorOK Linnéej godkänd
Aron BromanLänna IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser