Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisation: Solna OK
Datum: torsdag 16 maj 2019

Öppen motion 1

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tjalve JunkkaSundbybergs IK42:2316:18
2Neda EkbergSundbybergs IK46:15+3:5217:47
3Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK56:54+14:3121:53
4Tage EricssonBromma-Vällingby SOK59:03+16:4022:42

Öppen motion 3

2 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter SvanKlubblös30:4510:58
2Gustav NordströmSundbybergs IK30:51+0:0611:01
3Anna NordströmSundbybergs IK31:14+0:2911:09
4Linda OlanderFK Friskus-Varberg35:28+4:4312:40
5Ove  WallsterSundbybergs IK39:31+8:4614:06
6Jonas EkbergSundbybergs IK40:56+10:1114:37
7Marianne SahlinKlubblös46:33+15:4816:37
8Leif JehanderBromma-Vällingby SOK48:14+17:2917:13
9Charlotte ErikssonKlubblös53:18+22:3319:02
10Adam BechorJärfälla OK56:01+25:1620:00
11Jonna GustafssonKlubblös58:37+27:5220:56

Öppen motion 4

4 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Juha KankaanpääSundbybergs IK49:5810:37
2Henning GrauersSundbybergs IK56:24+6:2612:00
3Nina WestmanJärla Orientering1:13:11+23:1315:34
Gunnar Winqvist-TjäderKlubblösej godkänd
Annika DilmerKlubblösej godkänd
Charlotte WöhleckeKlubblösej godkänd
Erika NylanderKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 300 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Gunnar KarnebäckAttunda OK24:237:23
2Hans-Erik PerssonSundbybergs IK26:29+2:068:01
3Sören AnderssonOK Loch Ness27:04+2:418:12
4Leo LarssonMälarhöjdens IK28:19+3:568:34
5Ingemar BengtssonSöders-Tyresö32:42+8:199:54
6Christer AskerblomKlubblös34:02+9:3910:18
7Carin KihlströmTäby OK34:32+10:0910:27
8Mikael NyströmBromma-Vällingby SOK35:15+10:5210:40
9Helena PepaHagaby GoIF Örebro36:15+11:5210:59
10Andrei KartashevSundbybergs IK37:10+12:4711:15
11Johan AnderssonSundbybergs IK37:34+13:1111:23
12Jonas NygrenKlubblös37:49+13:2611:27
13Håkan FalkOK Ravinen40:11+15:4812:10
14Cecilia KarlsenJärfälla OK43:27+19:0413:10
15Maria LinsmoKlubblös43:52+19:2913:17
16Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby45:26+21:0313:46
17Andrea LangSundbybergs IK46:06+21:4313:58
18Fredrik HellströmKlubblös47:23+23:0014:21
19Fredrik OlofssonKlubblös47:24+23:0114:21
20Thomas FehrmSolna OK48:04+23:4114:33
21Arto AlnehällTäby OK49:24+25:0114:58
22Louise NilssonJärfälla OK49:50+25:2715:06
23Lars UnellKlubblös52:29+28:0615:54
24Lena WilmoSundbybergs IK1:00:56+36:3318:27
25Ingvar OskarssonSolna OK1:02:06+37:4318:49
26Amy LindarvJärfälla OK1:21:17+56:5424:37
Rickard NordströmKlubblösej godkänd
Maria Slars PaulssonSundbybergs IKej godkänd
Monica PaulssonSundbybergs IKej godkänd

Öppen motion 6

5 900 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moritz HammerSundbybergs IK38:536:35
2Mats LenellKlubblös41:44+2:517:04
3Lars GerhardssonAttunda OK43:58+5:057:27
4Björn LinderGustavsbergs OK49:35+10:428:24
5Sten-Olof MatssonLeksands OK50:36+11:438:34
6Birgitta OlssonTäby OK51:48+12:558:46
7Arvid SundbladJärla Orientering52:40+13:478:55
8Sara NylénBromma-Vällingby SOK54:04+15:119:09
9Pontus RosbergOK Linné55:14+16:219:21
10Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK55:46+16:539:27
11Davild DilmerKlubblös56:40+17:479:36
12Sven EdvardssonSundbybergs IK57:50+18:579:48
13Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK59:16+20:2310:02
14Jessica KarlsenJärfälla OK59:54+21:0110:09
15Emma JohanssonSundbybergs IK1:04:04+25:1110:51
16David GustafssonSMHI IF1:05:41+26:4811:07
17Morgan SkoghKlubblös1:06:56+28:0311:20
18Max NilssonKlubblös1:08:46+29:5311:39
19Linda BackmanIK Falken1:08:53+30:0011:40
20Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:15:15+36:2212:45
Ebbe AdolfssonSundbybergs IKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser