Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisation: Solna OK
Datum: torsdag 13 juni 2019

Öppen motion 1

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil RydgrenIFK Enskede25:189:43
2Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK43:30+18:1216:43
3Göran RastborgBromma-Vällingby SOK1:01:10+35:5223:31
4Rebecca + Charlie GidlundKlubblös1:05:34+40:1625:13

Öppen motion 3

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda OlanderFK Friskus-Varberg40:1712:59
2Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby43:14+2:5713:56
3Linn AnderssonKlubblös48:10+7:5315:32
4Carolina OsterkampKlubblös48:13+7:5615:33
5Carl OdinKlubblös50:30+10:1316:17
6Wen LuKlubblös50:34+10:1716:18
7Kurt KissligWaxholms OK51:33+11:1616:37
8Leif JehanderBromma-Vällingby SOK1:03:34+23:1720:30
Wilhelm LöfrothKlubblösej godkänd

Öppen motion 4

4 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas HelgessonKlubblös41:368:29
2Juha KankaanpääSundbybergs IK58:01+16:2511:50
3Fredrik EnanderKlubblös59:41+18:0512:10
Ove WallsterSundbybergs IKej godkänd
Thomas SveroniusKlubblösej godkänd
Johanna TuufKlubblösej godkänd
Charlotte WöhleckeKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Erik PerssonSundbybergs IK31:399:02
2Egon WistedtSundbybergs IK34:16+2:379:47
3Jan GothKliubblös34:42+3:039:54
4Per WistedtSundbybergs IK35:40+4:0110:11
5Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK36:05+4:2610:18
6Anders GärderudEnebybergs IF38:52+7:1311:06
7Ellinor BergmanSundbybergs IK41:21+9:4211:48
8Per-Erik JanssonIF Thor41:24+9:4511:49
9Magdalena ThorsellSundbybergs IK41:27+9:4811:50
10Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL41:58+10:1911:59
11Carin KihlströmTäby OK43:57+12:1812:33
11Johan ClaessonKlubblös43:57+12:1812:33
13Mikael NyströmBromma-Vällingby SOK45:36+13:5713:01
14Eva CarlsundTumba-Mälarhöjden OK45:48+14:0913:05
15Jenny KimbladJärfälla OK47:14+15:3513:29
16Åsa LindhSundbybergs IK49:12+17:3314:03
17Håkan FalkOK Ravinen51:17+19:3814:39
18Rolf LöfqvistSöders-Tyresö53:55+22:1615:24
19Jan LarssonTullinge SK54:31+22:5215:34
20Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK54:56+23:1715:41
21Anders JohnsonJärfälla OK55:54+24:1515:58
22Viktoria RubinKlubblös1:02:11+30:3217:46
23Emil LöfrothKlubblös1:10:47+39:0820:13
24Susanne CosteliusKlubblös1:20:32+48:5323:00
25Maria SohlinKlubblös1:20:33+48:5423:00
26Viktoria EklöfKlubblös1:34:33+1:02:5427:00
27Cecilia EklöfKlubblös1:34:58+1:03:1927:08
28Johan SköldJärfälla OK1:34:59+1:03:2027:08
Christer AskerblomKlubblösej godkänd
Hedvig EspingKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

6 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro35:545:59
2Adam KarlssonHagaby GoIF Örebro42:33+6:397:05
3Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK44:03+8:097:20
4Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK44:56+9:027:29
5Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK46:10+10:167:41
6Mats LenellKlubblös46:22+10:287:43
7Jukka NikolainenKlubblös48:48+12:548:08
8Asbjörn GrøvlenJärfälla OK49:09+13:158:11
9Per LjungCentrum OK50:11+14:178:21
10Matilda LindhSundbybergs IK50:21+14:278:23
11Tommy AnderssonKlubblös50:23+14:298:23
12Björn LinderGustavsbergs OK53:35+17:418:55
13Janne NilssonCentrum OK57:06+21:129:31
14Sara NylénBromma-Vällingby SOK1:00:16+24:2210:02
15Henning HagmanKlubblös1:01:32+25:3810:15
16Daniel TakayamaWaxholms OK1:04:04+28:1010:40 Ladda ner rutt i gpx-format
17Johan SvedbrantSolna OK1:04:13+28:1910:42
18Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:15:41+39:4712:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser