Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisation: Solna OK
Datum: torsdag 15 augusti 2019

Öppen motion 1

2 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SvanbergSolna OK29:0411:10
2Charlotta GustavssonKlubblös30:59+1:5511:55
3Anton KarlströmKlubblös31:02+1:5811:56
4Folke JohanssonSundbybergs IK31:56+2:5212:16
5Nova FalkSundbybergs IK35:50+6:4613:46
6Ester OlivSundbybergs IK38:11+9:0714:41
7Elin WalldenSundbybergs IK40:59+11:5515:45
8Alve WistedtSundbybergs IK41:54+12:5016:06
9Daniel HidefjällSundbybergs IK44:22+15:1817:03
10Isabell BoströmSundbybergs IK45:12+16:0817:23
11Stig PerssonKlubblös48:20+19:1618:35
12Sofia OnnoKlubblös1:09:00+39:5626:32
Jonatan KarnebäckKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

3 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Egon WistedtSundbybergs IK26:398:35
2Max BoströmJärfälla OK34:13+7:3411:02
3Eleonora Dell'OrtoSundbybergs IK34:36+7:5711:09
4Bodil JohanssonSundbybergs IK35:10+8:3111:20
5Erik KarnebäckKlubblös40:18+13:3913:00
6Maria MalmqvistKlubblös42:16+15:3713:38
7Monica MajbyIFK Lidingö SOK44:38+17:5914:23
8Kerstin SundbergVästerås SOK44:54+18:1514:29
9Sofia Dell'OrtoSundbybergs IK45:06+18:2714:32
10Joel BrandonBromma-Vällingby SOK48:36+21:5715:40
11Lorentz KaikkonenJärfälla OK48:46+22:0715:43
12Helena SellmarkJärfälla OK48:50+22:1115:45
13Eva SahlströmBromma-Vällingby SOK49:28+22:4915:57
14Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby49:38+22:5916:00
15Hanna SundströmSundbybergs IK57:01+30:2218:23
16Ludvig SundströmSundbybergs IK59:35+32:5619:13
17Lena WilmoSundbybergs IK1:03:25+36:4620:27

Öppen motion 4

4 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Erik FogelVästerås SOK41:408:30
2Alex LoikoKlubblös41:44+0:048:31
3Johannes AgestamKlubblös41:50+0:108:32
4Harald WalldenSundbybergs IK42:37+0:578:41
5Tomas HelgessonKlubblös43:44+2:048:55
6Erika FranzénSundbybergs IK51:34+9:5410:31
7Klara HägerKlubblös1:05:40+24:0013:24
8Anna RengstedtSundbybergs IK1:14:04+32:2415:06
9Johanna TuufKlubblös1:39:34+57:5420:19
10Ravi NeetKlubblös1:39:40+58:0020:20

Öppen motion 5

3 500 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PalmgrenTäby OK26:047:26
2Pär LundkvistSundbybergs IK26:57+0:537:42
3Karl-Gunnar KarnebäckAttunda OK27:24+1:207:49
4Jan GottfridssonNorbergs OK27:38+1:347:53 Ladda ner rutt i gpx-format
5Jonas BystedtJärfälla OK30:28+4:248:42
6Anders JohnsonJärfälla OK32:55+6:519:24
7Anna-Clara WistedtSundbybergs IK34:17+8:139:47
8Anna NordströmSundbybergs IK35:54+9:5010:15
9Mats DunkarsKlubblös36:46+10:4210:30
10Helena PepaHagaby GoIF Örebro36:56+10:5210:33
11Anna FalkSundbybergs IK37:39+11:3510:45
12Sixten PerssonKlubblös39:10+13:0611:11
13Tuva FalkSundbybergs IK39:22+13:1811:14
14Maja FalkSundbybergs IK39:33+13:2911:18
15Fredrik MajbyIFK Lidingö SOK39:43+13:3911:20
16Jimmy AnderssonOK Kullingshof40:25+14:2111:32
17Anna EideforsSundbybergs IK41:09+15:0511:45
18Eva CarlsundTumba-Mälarhöjden OK41:21+15:1711:48
19Juha KankaanpääSundbybergs IK42:29+16:2512:08
20Anders KranebäckKlubblös43:03+16:5912:18
21Erika HörnfeldtCentrum OK43:04+17:0012:18
22Jan RönnbergOK Älvsjö-Örby43:35+17:3112:27
23Reinhold LenneboIF Thor44:19+18:1512:39
24Niklas OhlssonKlubblös45:04+19:0012:52
25Johan ClaessonKlubblös45:12+19:0812:54
26Magdalena TorssellSundbybergs IK46:08+20:0413:10
27Anki LandarvKlubblös46:28+20:2413:16
28Sandra ValjusIFK Lidingö SOK46:45+20:4113:21
29Ram LKlubblös47:57+21:5313:42
30Henrik BlennowKlubblös48:00+21:5613:42
31Anders RasmussonKlubblös48:22+22:1813:49
32Linda StenbergKlubblös48:42+22:3813:54
33Björn BoströmJärfälla OK50:55+24:5114:32
34Oscar SöderströmSundbybergs IK51:43+25:3914:46
35Leena ReinekainenKlubblös52:25+26:2114:58
36Håkan KarlssonMälarö SOK52:56+26:5215:07
37Andreas AnderssonKlubblös54:22+28:1815:32
38Bo LandarvKlubblös55:02+28:5815:43
39Christina NordströmBodens BK55:32+29:2815:52
40Ove WallsterSundbybergs IK1:05:01+38:5718:34
41Ingvar OskarssonSolna OK1:07:35+41:3119:18
42Monica PaulssonSundbybergs IK1:18:57+52:5322:33
43Petra NyströmKlubblös1:26:16+1:00:1224:38
44Ulrika WallinKlubblös1:26:22+1:00:1824:40
Göran HällströmOK Nipanej godkänd

Öppen motion 6

5 800 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik JohanssonSundbybergs IK38:156:35
2Niklas KarlssonMälarö SOK39:38+1:236:50
3Jonathan SvenssonVäxjö OK39:59+1:446:53
4Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK41:02+2:477:04
5Moritz HammerSundbybergs IK41:49+3:347:12
6Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK44:53+6:387:44
7Mats LenellKlubblös45:30+7:157:50
8Jörgen KarlssonAttunda OK45:32+7:177:51
9Tommy AnderssonKlubblös46:55+8:408:05
10Björn LinderGustavsbergs OK47:26+9:118:10
11Matilda LindhSundbybergs IK48:06+9:518:17
12Per LjungCentrum OK48:10+9:558:18
13Björn LöfdahlAttunda OK50:14+11:598:39
14Asbjörn GrøvlenJärfälla OK50:23+12:088:41
15Henning SällKlubblös51:35+13:208:53
16Tony GreppKlubblös52:09+13:548:59
17Jan LindhSundbybergs IK52:56+14:419:07
18Lukas NykvistKlubblös56:11+17:569:41
19Per WistedtSundbybergs IK57:32+19:179:55
20Fredrik EnanderKlubblös58:47+20:3210:08
21Håkan LindströmOK Södertörn1:00:34+22:1910:26
22Johan ViktorssonSundbybergs IK1:00:52+22:3710:29
23Mikael HagströmHäverödals SK1:02:36+24:2110:47
24Henning HagmanKlubblös1:02:39+24:2410:48
25Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK1:03:08+24:5310:53
26Emil SwessarKlubblös1:03:41+25:2610:58
26Per Magnus LinellKlubblös1:03:41+25:2610:58
28Carl SmidingGävle OK1:03:56+25:4111:01
29Sofia LundKlubblös1:06:06+27:5111:23
30Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:06:49+28:3411:31
31Victoria EngelhardtKlubblös1:10:33+32:1812:09
32Gunnar Winquist TjäderKlubblös1:12:17+34:0212:27
33Henrik BlennowKlubblös1:12:48+34:3312:33
34Emma JohanssonSundbybergs IK1:13:28+35:1312:40
35Morgan SkoghKlubblös1:13:40+35:2512:42
36Farhad Rouhani-KallehSolna OK1:15:35+37:2013:01
37Anna  PriediteKlubblös1:19:52+41:3713:46
38Daniel Patrick HeatleyKlubblös1:19:55+41:4013:46
39Håkan FalkOK Ravinen1:44:26+1:06:1118:00
40Jenny KimbladJärfälla OK1:53:32+1:15:1719:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser