Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sako 2 OKS

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sako 2 OKS
Arrangörsorganisation: OK Skogsvargarna
Datum: tisdag 7 maj 2019

D16

3 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma AppelgrenTrollhättans SOK38:119:48
2Matilda CederbergVänersborgs SK52:39+14:2813:32
Agnes ErikssonTrollhättans SOKej godkänd
Linnea Solvang StaggTrollhättans SOKej start

H16

3 890 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David AlménVänersborgs SK27:547:10
2Axel BrönnestamOK Gipen32:57+5:038:28
3Valter DecorteTrollhättans SOK41:42+13:4810:43
4Isak ThörnbladOK Flundrehof47:53+19:5912:18
Arvid EkströmStenungsunds OKej godkänd
Alfred LeonTrollhättans SOKej start

D16 Kort

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma BromanOK Flundrehof34:3513:40

H16 Kort

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin RösehagVänersborgs SK22:009:10
2Oscar NymanOK Gipen24:46+2:4610:19
3Rasmus PerssonOK Flundrehof28:37+6:3711:55
Hampus HellqvistOK Flundrehofej godkänd

D14

2 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea EnbomVänersborgs SK17:207:13
2Ida AnderssonVänersborgs SK17:46+0:267:24
3Linn EnbomVänersborgs SK18:56+1:367:53
4Ellen ErikssonOK Flundrehof20:45+3:258:38
5Emma ChristianssonUddevalla OK21:08+3:488:48
6Maja NymanVänersborgs SK21:16+3:568:51
Elsa EkUddevalla OKej start

H14

2 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK15:126:00
2Johan ErikssonTrollhättans SOK15:25+0:136:05
3Eskil LeonTrollhättans SOK19:38+4:267:45
4Max NymanOK Gipen24:37+9:259:43
5Elias PerssonOK Flundrehof25:06+9:549:55
6Edvin OckbornTrollhättans SOK25:47+10:3510:11
7August LinderOK Gipen26:01+10:4910:16
8Simon ThörnbladOK Flundrehof26:07+10:5510:19

D14 Kort

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna24:2711:06
2Ebba CarlssonUddevalla OK24:32+0:0511:09
3Frida ErikssonOK Flundrehof26:25+1:5812:00
4Rebecca AhlbergOK Skogsvargarna42:28+18:0119:18
Evelina RosellOK Flundrehofej godkänd

H14 Kort

2 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tor LindénUddevalla OK24:1911:06

D12

2 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda ErikssonOK Flundrehof21:249:46
2Frida KällbergOK Skogsvargarna21:29+0:059:48
3Olivia GustafssonTrollhättans SOK21:38+0:149:52
4Lilly JorehedOK Gipen22:05+0:4110:05
5Ida SylvanVänersborgs SK24:03+2:3910:58
6Vilma HenrikssonUddevalla OK25:31+4:0711:39
7Karolina KnutsTrollhättans SOK26:32+5:0812:06
8Hilma EkströmStenungsunds OK27:23+5:5912:30
9Hanna Liljesäter WinbladhTrollhättans SOK27:52+6:2812:43
Nora PantzarOK Skogsvargarnaej godkänd

H12

2 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot ÅhlundVänersborgs SK15:076:52
2Gabriel HogedalVänersborgs SK15:18+0:116:57
3Nore ModénVänersborgs SK17:16+2:097:50
4Daniel Wong LarssonTrollhättans SOK24:46+9:3911:15
5Ole HillebrandVänersborgs SK24:50+9:4311:17
6Erik KarlénOK Gipen26:10+11:0311:53
7Lukas EnglundTrollhättans SOK31:06+15:5914:08

D12 Kort

1 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alina ÅngeforsOK Flundrehof13:519:37
Filippa RosellOK Flundrehofej start
Tilda SåbyOK Flundrehofej start

H12 Kort

1 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Algot TersingOK Flundrehof9:587:04
2Simon SvenssonOK Flundrehof17:09+7:1112:09
3Victor ErikssonOK Flundrehof23:39+13:4116:46
4Linus AhlströmOK Flundrehof35:20+25:2225:03
Malte ZijpVänersborgs SKej start
Carl HallOK Flundrehofej start
William SmithOK Flundrehofej start

D10

1 410 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira ÅhlundVänersborgs SK11:157:58
2Elin SundbergLjungskile FK12:00+0:458:30
3Elina ChristianssonUddevalla OK12:22+1:078:46
4Lovisa KristianssonTrollhättans SOK13:17+2:029:25
5Selma LeonTrollhättans SOK14:00+2:459:55
6Beyoncé AnderssonTrollhättans SOK14:52+3:3710:32
7Carolina HallqvistVänersborgs SK16:42+5:2711:50
8Nora EngqvistOK Flundrehof16:58+5:4312:01
9Selma MartanderTrollhättans SOK17:52+6:3712:40
10Ebba ForsengLjungskile FK20:36+9:2114:36

H10

1 440 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes AnderssonVänersborgs SK8:596:14
2Malte AnderssonTrollhättans SOK9:05+0:066:18
3Arvid HögnertOK Flundrehof11:33+2:348:01
4Rasmus LindénUddevalla OK11:40+2:418:06
5Axel TenggrenOK Skogsvargarna12:04+3:058:22
6Oskar GustafssonTrollhättans SOK12:56+3:578:58
7Alexander JohanssonOK Gipen13:41+4:429:30
8Filip HåkanssonUddevalla OK15:23+6:2410:40
9Benjamin VinkOK Gipen15:39+6:4010:52
10Vide KlingbergLjungskile FK16:41+7:4211:35
10Fredrik Stolt ÖstermanOK Skogsvargarna16:41+7:4211:35
12Emil HillebrandVänersborgs SK20:09+11:1013:59
13Max SylvanVänersborgs SK43:05+34:0629:55

Inskolning

1 440 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Maja BjörklundOK Skogsvargarnafullföljt
Lovis BoijOK Skogsvargarnafullföljt
Max ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Natalie FridströmOK Gipenfullföljt
Lovina IvarssonVänersborgs SKfullföljt
Ellen JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Gustav JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
William JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
Matilda KarlénOK Gipenfullföljt
Julian KlingbergLjungskile FKfullföljt
Nils LindbergOK Skogsvargarnafullföljt
Winfred NielsenOK Skogsvargarnafullföljt
Alfred NorbergVänersborgs SKfullföljt
Sofia NygrenOK Skogsvargarnafullföljt
Gustav OlssonOK Skogsvargarnafullföljt
Moa SylvanVänersborgs SKfullföljt
Esther TenggrenOK Skogsvargarnafullföljt
Alvar TersingOK Flundrehoffullföljt
Elin TörnelandOK Gipenfullföljt
Hampus TörnelandOK Gipenfullföljt
Mellanie AlfredssonOK Flundrehofej start
Vera ArvidssonOK Flundrehofej start
Oliver ErikssonOK Flundrehofej start
Judith IsakssonOK Flundrehofej start
Siri IsakssonOK Flundrehofej start
Joline LarssonOK Flundrehofej start
Alice NilssonOK Flundrehofej start

U2

1 410 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
William AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Elias ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Edvard DalengVänersborgs SKfullföljt
Ivar DalengVänersborgs SKfullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Oskar EnbergOK Gipenfullföljt
Algot HulténVänersborgs SKfullföljt
Siri HulténVänersborgs SKfullföljt
Ingrid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Erik IvarssonVänersborgs SKfullföljt
Nora JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Lucas KraufvelinOK Gipenfullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Tove Liljesäter WinbladhTrollhättans SOKfullföljt
Hannes ModénVänersborgs SKfullföljt
Lola NymanOK Gipenfullföljt
Alice PantzarOK Skogsvargarnafullföljt
Jakob SundbergLjungskile FKfullföljt
Siri SvalinVänersborgs SKfullföljt
Alfred SvenssonOK Skogsvargarnafullföljt
Alfred TersingOK Flundrehoffullföljt
Wilma WallOK Gipenfullföljt
Sofie ÖjerssonOK Flundrehoffullföljt
Hedvig ArvidssonOK Flundrehofej start
Olle IdhOK Flundrehofej start
Oliver NilssonOK Flundrehofej start

Öppen Violett

3 890 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad22:075:41
2Simon AnderssonTrollhättans SOK23:44+1:376:06
3Tommy AnderssonVänersborgs SK26:24+4:176:47
4Elias ThörnbladTrollhättans SOK28:06+5:597:13
5Magnus VedinTrollhättans SOK31:14+9:078:01
6Johan ÅhlundVänersborgs SK31:23+9:168:04
7Jonas MelénTrollhättans SOK32:32+10:258:21
8Hannes WelanderOK Djerf34:12+12:058:47
9Jacob ÖstermanTrollhättans SOK35:24+13:179:06
10Henrik HögnertOK Flundrehof37:19+15:129:35
11Olof MartanderTrollhättans SOK37:56+15:499:45
12Jenny NymanVänersborgs SK38:23+16:169:52
13Håkan LindénUddevalla OK38:26+16:199:52
14Mats LarssonTrollhättans SOK39:37+17:3010:11
15Thomas AnderssonVänersborgs SK40:11+18:0410:19
16Fredrik ErikssonOK Flundrehof41:12+19:0510:35
17Sören KnutsTrollhättans SOK44:27+22:2011:25
18Britta SahlinVänersborgs SK44:33+22:2611:27
19Nina BejbomUddevalla OK45:05+22:5811:35
20Gabriel ThörnbladOK Flundrehof46:35+24:2811:58
21Åsa SylvanVänersborgs SK47:47+25:4012:17
22Urban LarssonOK Gipen47:53+25:4612:18
23Malin ChristianssonUddevalla OK50:05+27:5812:52
24Stefan HornebrantTrollhättans SOK52:26+30:1913:28
25Thord EkströmTrollhättans SOK59:06+36:5915:11
Linus OlssonOK Gipenej godkänd

Öppen Gul

2 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin EngqvistOK Flundrehof26:0410:18
2Anna LarssonOK Gipen28:12+2:0811:08
3Jonna OlssonTrollhättans SOK50:18+24:1419:52
4Monica KällbergOK Skogsvargarna1:01:41+35:3724:22
5Birgitta DichterOK Skogsvargarna1:01:47+35:4324:25
Lena PerssonOK Flundrehofej godkänd

Öppen Orange

2 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar BejbomUddevalla OK21:058:30
2Sofia SamuelssonOK Gipen23:15+2:109:22
3Jonny KällbergOK Skogsvargarna24:13+3:089:45
4Tommy DahlbomUddevalla OK27:41+6:3611:09
5Peter LarssonTrollhättans SOK27:57+6:5211:16
6Christian LinderOK Gipen33:49+12:4413:38
7Monica BrönnestamOK Gipen37:49+16:4415:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser