Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 3
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: onsdag 22 maj 2019

H45

2 390 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Fredrik SturessonOK Alehof18:19
2Martin BobergIF Rigor18:45+0:26
3Erik AderstedtKungälvs OK18:46+0:27
3Marcus HanssonFrölunda OL18:46+0:27
5Ulf MagnussonLeksands OK18:50+0:31
6Anders ArfwedsonFrölunda OL18:56+0:37
7Sören SturessonLerums SOK19:19+1:00
8Jussi AumoKungälvs OK19:27+1:08
9Stefan KinellIFK Göteborg Orientering19:33+1:14
10Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK19:49+1:30
11Magnus KarlssonOK Landehof20:07+1:48
12Henrik MelkstamLerums SOK20:57+2:38
13Carl NorinFrölunda OL21:09+2:50
14Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb21:15+2:56
15Jan JohanssonFrölunda OL21:21+3:02
16Thomas KarlssonOK Landehof21:35+3:16
17Gary LarssonOK Skogshjortarna21:41+3:22
18Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK21:48+3:29
19Erik RuotsalainenFrölunda OL21:54+3:35
20Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb22:16+3:57
21Claes HagstrandLerums SOK22:28+4:09
22Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK22:40+4:21
23Per BaierTolered-Utby Ol-klubb22:46+4:27
24Henrik EssungerSjövalla FK22:50+4:31
25Andreas PihlströmOK Landehof23:12+4:53
26Peter LekbergSävedalens AIK23:16+4:57
27Ulf PetersonKungälvs OK23:20+5:01
28Kent KardellLjungskile FK23:32+5:13
29Sven BogeOK Alehof23:45+5:26
30Thomas AttforsSävedalens AIK23:52+5:33
31Per KjellanderGöteborg-Majorna OK23:53+5:34
32Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb23:56+5:37
33Martin FlintaFK Herkules24:04+5:45
34Ragnar UppströmFK Herkules24:16+5:57Ladda ner rutt i gpx-format
35Fredrik KörleOK Landehof24:25+6:06
36Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb24:32+6:13
37Fredrik BergströmFrölunda OL24:47+6:28
38Pontus KastrupFK Herkules25:09+6:50
39Henrik JohanssonIK Stern25:12+6:53
40Henrik OlssonMölndal Outdoor IF25:29+7:10
41Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK25:45+7:26
42Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK25:48+7:29
43Peter BrobergIF Rigor26:35+8:16
44Dan SjöholmHalmstad OK27:40+9:21
45Richard TorseinFrölunda OL27:47+9:28
46Clas BörjessonIK Uven29:13+10:54
47Bo MagnussonKFUM Örebro OK29:42+11:23
48Mikael NömmIFK Göteborg Orientering29:49+11:30
49Magnus UppströmFK Herkules30:50+12:31
50Ola SteneborgOK Orinto31:01+12:42
51Mats KarestrandLerums SOK32:39+14:20
52Kjell JeppsonIF Rigor32:50+14:31
53Göran KarestrandFK Herkules33:03+14:44
54Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb33:24+15:05
55Lennart GustavssonIK Uven37:48+19:29
56Sune MentorGöteborg-Majorna OK39:46+21:27
57Lars-Olof RönnqvistOK Löftan45:10+26:51
Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Hans GarmerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Björn GrothKungälvs OKej godkänd
Mats G AnderssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Erik LauriFK Herkulesej start
Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OKej start
Håkan BerndtssonFrölunda OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser