Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL 3-stad

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL 3-stad
Arrangörsorganisation: Trollhättans SK
Datum: onsdag 17 april 2019

Främmestads IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Ingrid JessenMellan (31)38:07+10:5812:22

Herrestads AIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ulf BjörkdahlLånga (17)33:25+0:528:15

Ljungskile FK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Arne ClaessonKorta (25)29:29+10:1014:31
8Göte NatanaelssonEnkla (14)42:35+9:5022:24
11Clyde PerssonMellan (31)33:42+6:3310:56
13Anita NatanaelssonEnkla (14)49:37+16:5226:06

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Pierre KarlssonLånga (17)32:338:02

OK Flundrehof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Eva OlofssonKorta (25)32:37+13:1816:04
17Leif OlofssonLånga (17)48:07+15:3411:52

OK Gipen

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Rune OlaussonKorta (25)21:57+2:3810:48
3Urban LarssonLånga (17)34:14+1:418:27
4Gunnar JohanssonKorta (25)24:27+5:0812:02
8Yngve NilssonLånga (17)39:47+7:149:49
10Lennart FärjhageLånga (17)41:20+8:4710:12
16Nils-Erik GunnarssonLånga (17)47:50+15:1711:48
16Matts MattssonMellan (31)36:09+9:0011:44
18Lars HolmKorta (25)35:06+15:4717:17
21Sophie Hedlund StridhKorta (25)42:44+23:2521:03
23Kalevi MononenMellan (31)39:49+12:4012:55

OK Roto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Ragnar HallstenEnkla (14)51:13+18:2826:57

OK Skogshjortarna

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars JohanssonKorta (25)19:199:30
5Ted LiivrandLånga (17)36:13+3:408:56
8Kent IvarssonMellan (31)31:53+4:4410:21
12Kjell-Åke IsakssonEnkla (14)43:48+11:0323:03
14Ronny AnderssonMellan (31)34:19+7:1011:08
20Eva IsakssonMellan (31)38:22+11:1312:27
28Monica IvarssonMellan (31)42:45+15:3613:52
29Barbro AnderssonMellan (31)44:36+17:2714:28
Inga PerssonKorta (25)ej godkänd

OK Skogsvargarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Allsing CarlssonMellan (31)33:46+6:3710:57
17Kjell-Arne FasthKorta (25)34:17+14:5816:53
24Evert JenhallKorta (25)46:37+27:1822:57

OK Skärmen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Dan WidercrantzMellan (31)30:02+2:539:45
9Roland MattssonLånga (17)41:07+8:3410:09
10Knut NilssonKorta (25)31:39+12:2015:35

Stenungsunds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Marita AlexanderssonEnkla (14)33:02+0:1717:23
14Arne AlexanderssonLånga (17)45:39+13:0611:16
18Bertil HermanssonMellan (31)37:59+10:5012:19

Stångenäs AIS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lennart HermanssonLånga (17)34:33+2:008:31

Trollhättans SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Anncristin BergEnkla (14)42:47+10:0222:31
22Nils AnderssonKorta (25)44:18+24:5921:49
23Bertil BorglundKorta (25)45:07+25:4822:13

Trollhättans SOK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jan-Åke SörliklevMellan (31)27:25+0:168:54
3Matti LindqvistMellan (31)27:47+0:389:01
3Börje GustavssonKorta (25)24:09+4:5011:53
4Gunnar WaernEnkla (14)36:56+4:1119:26
5Karleric FranssonEnkla (14)37:08+4:2319:32
5Lars-Erik KristianssonKorta (25)27:07+7:4813:21
6Margareta JohanssonKorta (25)27:42+8:2313:38
6Barbro BmloquistEnkla (14)41:21+8:3621:45
7Inga-Lill KristianssonEnkla (14)42:20+9:3522:16
9Bo CarlssonEnkla (14)42:43+9:5822:28
11Barbro SmedbergEnkla (14)43:22+10:3722:49
11Stefan HornebrantLånga (17)41:43+9:1010:18
15Leif BoströmMellan (31)35:25+8:1611:29
17Lena WaernMellan (31)36:45+9:3611:55
21Leif JohanssonMellan (31)38:33+11:2412:30
26Peter LarssonMellan (31)40:56+13:4713:17

Uddevalla IS

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kurt JohanssonEnkla (14)32:4517:14
6Göran JohnssonMellan (31)30:39+3:309:57
13Jan-Erik PålssonMellan (31)33:55+6:4611:00
13Gunnar LarssonKorta (25)32:39+13:2016:05
14Lars BolinKorta (25)33:28+14:0916:29
15Göran SandbergLånga (17)46:48+14:1511:33
15Ove KilbornKorta (25)33:46+14:2716:38
19Signe NymanKorta (25)36:57+17:3818:12
24Erling OlssonMellan (31)40:16+13:0713:04

Uddevalla OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gunnar BejbomMellan (31)27:098:48
3Stina AnderssonEnkla (14)34:35+1:5018:12
6Rune SandbergLånga (17)37:12+4:399:11Ladda ner rutt i gpx-format
7Olof KarlssonLånga (17)39:29+6:569:44
9Tommy ÅsmanKorta (25)31:16+11:5715:24
9Johnny KarlssonMellan (31)32:59+5:5010:42
10Per IvarssonMellan (31)33:18+6:0910:48
12Hans Andersson StrinningLånga (17)41:53+9:2010:20
13Eva KarlssonLånga (17)42:37+10:0410:31
25Inga-Lill NilssonMellan (31)40:45+13:3613:13
30Thore NilssonMellan (31)47:48+20:3915:31
31Marion HallstenMellan (31)48:24+21:1515:42

Vänersborgs SK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lars HogedalMellan (31)28:52+1:439:22
7Inga-Lill WahlbergMellan (31)31:34+4:2510:14
8Sten EmanuelssonKorta (25)30:58+11:3915:15
11Gunvor JonssonKorta (25)31:59+12:4015:45
16Britt-Marie JohanssonKorta (25)34:05+14:4616:47
20Rolf JonassonKorta (25)42:43+23:2421:02
22Gunilla HogedalMellan (31)38:52+11:4312:37
27Jan JohanssonMellan (31)41:14+14:0513:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr