Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nissadals Ungdomscup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nissadals Ungdomscup
Arrangörsorganisation: OK Vivill
Datum: torsdag 2 maj 2019

D16

4 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva NylundBredaryds SOK44:409:30
2Emma IsidorssonOK Vivill1:01:19+16:3913:02
3Asta TörnkvistAnderstorps OK1:05:10+20:3013:51
4Elsa LarssonBurseryds IF1:05:23+20:4313:54
5Elva KarlssonOK Stigen1:20:53+36:1317:12
Ellen JohanssonBurseryds IFej start
Stina AnderssonAnderstorps OKej start
Ellen SvenssonOK Refteleej start

H16

4 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip BrolingBredaryds SOK33:397:09
2Linus BägebyOK Vivill43:01+9:229:09
3Albin SamuelssonOK Vivill48:24+14:4510:17
4Isak HenningssonOK Gisle57:41+24:0212:16
5Anton JosefssonOK Gisle1:04:02+30:2313:37
6Felix JohanssonOK Reftele1:04:16+30:3713:40

D14

3 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin JohanssonBurseryds IF54:5314:26
2Ida JosefssonOK Gisle1:16:00+21:0720:00
Lea FribergOK Vivillej godkänd
Elin RothzénOK Gisleej start
Sanna SigvardsonBredaryds SOKej start

H14

3 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor HörnquistAnderstorps OK27:167:10
2Isak JohanssonOK Gisle32:22+5:068:31
3Elias ThunbergOK Vivill32:25+5:098:31
4Hjalmar FolkestadAnderstorps OK34:44+7:289:08
5Malcolm SvenssonAnderstorps OK46:56+19:4012:21
6Oskar Andrén SkoglundOK Vivill49:44+22:2813:05
7August GrahnBredaryds SOK59:29+32:1315:39
8Felix OhrgrenAnderstorps OK1:08:26+41:1018:00
9Oskar WardOK Vivill1:26:47+59:3122:50
Oskar KarlssonBredaryds SOKej start

D12

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera FolkestadAnderstorps OK18:148:40
2Kajsa LarssonBurseryds IF22:45+4:3110:50
3Elma FribergOK Vivill27:50+9:3613:15
4Maja JohanssonOK Reftele31:25+13:1114:57
5Ella HagstrandBurseryds IF32:57+14:4315:41
Edit TreptowAnderstorps OKej start
Frida RothzénOK Gisleej start

H12

2 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias SamuelssonOK Vivill19:019:03
2Arvid JosefssonOK Vivill20:44+1:439:52
3Gustav LindqvistOK Gisle24:47+5:4611:48
4Charlie EmterbyOK Vivill41:33+22:3219:47
Alvin LönkvistOK Vivillej godkänd
Albin ThunbergOK Vivillej godkänd
Wille PeterssonBredaryds SOKutgått
Henning SöderhjelmOK Stigenej start

D10

1 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa BråhnBurseryds IF21:4311:25
2Astrid TreptowAnderstorps OK24:22+2:3912:49
3Gry EmterbyOK Vivill26:09+4:2613:45
4Emma SvenssonOK Vivill31:36+9:5316:37
5Moa JohanssonOK Gisle35:22+13:3918:36
6Cajsa LindqvistOK Gisle41:14+19:3121:42
Lovisa StavenrotOK Vivillej godkänd

H10

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar HörnquistAnderstorps OK15:047:55
2Mio HammöBredaryds SOK17:56+2:529:26
3Algot NordlundOK Vivill24:22+9:1812:49
4Sixten ThunbergOK Vivill33:13+18:0917:28

Inskolning

1 500 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Eddie AnderssonOK Vivillfullföljt
Otto AxelssonBurseryds IFfullföljt
Klara BråhnBurseryds IFfullföljt
Frederik BurrowsBurseryds IFfullföljt
Vilda EnglundOK Gislefullföljt
Wille EnocssonBurseryds IFfullföljt
Lukas ErikssonOK Vivillfullföljt
Milton FribergOK Vivillfullföljt
Nova HiljemarkAnderstorps OKfullföljt
August HolmbergBurseryds IFfullföljt
Wilhelm HolmbergBurseryds IFfullföljt
Johanna HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Malte JosefssonBurseryds IFfullföljt
Elliot KarlssonOK Vivillfullföljt
Isa LarssonBurseryds IFfullföljt
Jennifer LjunggrenAnderstorps OKfullföljt
Elsa MalmAnderstorps OKfullföljt
Britta MalmborgBurseryds IFfullföljt
Stina MalmborgBurseryds IFfullföljt
Fanny MikaelssonBurseryds IFfullföljt
Selma MikaelssonBurseryds IFfullföljt
Svante NilssonBredaryds SOKfullföljt
Annie NordlundOK Vivillfullföljt
Maja NylundBredaryds SOKfullföljt
Hedda PerssonOK Vivillfullföljt
Nils PeterssonAnderstorps OKfullföljt
Emmie SjöstrandAnderstorps OKfullföljt
Emelie SköldOK Vivillfullföljt
Saga SköldOK Vivillfullföljt
Caspian StavenrotOK Vivillfullföljt
Stella StrömAnderstorps OKfullföljt
Fridolf SvenssonBredaryds SOKfullföljt
Sigfrid SvenssonBredaryds SOKfullföljt
Stina AxelssonBurseryds IFej godkänd
Gustav AlmAnderstorps OKej start
Ally BrodénBredaryds SOKej start
Ellen ForsbergBredaryds SOKej start
Lukas HammarsandAnderstorps OKej start
Signe JosefssonAnderstorps OKej start
Billy Pettersson SköldOK Gisleej start
Alva SigfridssonBurseryds IFej start

U2

2 000 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils AnderssonOK Stigen16:468:23
2Filip SjögrenAnderstorps OK19:06+2:209:33
3Edwin SpjutBurseryds IF19:07+2:219:33
4Stina NilssonBredaryds SOK21:35+4:4910:47
5John MikaelssonBurseryds IF22:55+6:0911:27
6Linnéa SjögrenAnderstorps OK26:05+9:1913:02
7Arvid TreptowAnderstorps OK26:09+9:2313:04
8Alfred LarssonOK Gisle26:10+9:2413:05
9Astrid GrahnBredaryds SOK26:18+9:3213:09
10Ellen NordlundOK Vivill26:57+10:1113:28
11Ella BrunnsgårdOK Reftele27:28+10:4213:44
12Elof TreptowAnderstorps OK28:08+11:2214:04
13Folke HammöBredaryds SOK29:30+12:4414:45
14Agnes SigfridssonBurseryds IF30:31+13:4515:15
15Edith BrolingBredaryds SOK30:40+13:5415:20
16Elias NylanderBredaryds SOK30:45+13:5915:22
17Thea NilssonOK Vivill30:56+14:1015:28
18Linnea BurrowsBurseryds IF31:19+14:3315:39
19Livia ThelinOK Vivill33:07+16:2116:33
20Emma JohanssonOK Gisle33:39+16:5316:49
21Ylva SöderhjelmOK Stigen37:27+20:4118:43
22Ellie EnglundOK Stigen37:44+20:5818:52
23Nelly SjöblomOK Vivill44:00+27:1422:00
24Oskar SköldOK Vivill45:14+28:2822:37
25Saga EnglundOK Gisle54:08+37:2227:04
26Tuva-Li HenrikssonOK Vivill54:15+37:2927:07
27Ellie ErikssonOK Vivill54:20+37:3427:10
28Dagny EdvardssonOK Vivill54:29+37:4327:14
29Minna OguniOK Vivill54:39+37:5327:19
30Emmy BrännbertOK Gisle1:17:19+1:00:3338:39
Svea HåkanssonAnderstorps OKej godkänd
Lucas StrömbladBredaryds SOKej godkänd
Oskar LindqvistOK Gisleej start
Ella AnderssonAnderstorps OKej start
Niklas Costa SegerstråleOK Refteleej start
Viktor ForsbergBredaryds SOKej start
Judith HakkarainenOK Vivillej start
Tyra LarssonOK Refteleej start
Konrad Pettersson SköldOK Gisleej start

Öppen 3

3 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna BråhnBurseryds IF1:01:1716:07
2Peter BråhnBurseryds IF1:01:18+0:0116:07
Susann BerntssonOK Refteleej godkänd
Patrik NilssonOK Refteleej godkänd

Öppen 5

4 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats NylundBredaryds SOK33:537:12
2Tomas PetterssonOK Reftele46:27+12:349:52
3Joakim Björn Martin FranssonAnderstorps OK49:48+15:5510:35
4Robert LindqvistOK Gisle50:55+17:0210:50
5Vendela LönkvistOK Vivill51:33+17:4010:58
Hugo JohanssonOK Refteleej start

U3

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1agnes anderssonAnderstorps OK30:4614:39
2Alice MalmborgBurseryds IF33:02+2:1615:43
3Alice HakkarainenOK Vivill34:30+3:4416:25
4Jonathan SköldOK Vivill37:58+7:1218:04
4Christoffer SvenssonOK Vivill37:58+7:1218:04
Emilia BurrowsBurseryds IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser