Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 29 maj 2019

D16

3 100 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ellen TollOK Njudungej start

H16

3 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar HultgrenOK Njudung34:448:57
2Olle PetersénOK Njudung36:42+1:589:27
3Alexander GustafssonOK Njudung38:49+4:0510:00
4Gustaf JohanssonOK Njudung42:23+7:3910:55
5Linus NorénOK Njudung59:41+24:5715:22

D14

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evanna JohanssonOK Njudung21:578:36
2Alice HallOK Bävern23:00+1:039:01
3Elsa ClaessonIFK Stockaryd36:52+14:5514:27
Felicia GustafssonOK Njudungej start

H14

2 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo HedströmOK Bävern19:527:02
2Wilhelm KarmetunOK Njudung21:46+1:547:43
3Matti JohanssonOK Njudung22:54+3:028:07
4Emil KarlssonOK Bävern26:04+6:129:14
5Alvin JohanssonOK Njudung31:54+12:0211:18
Max OlssonIFK Sävsjöej start
Edwin SundlingOK Njudungej start

D12

2 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jana Rifa BernardinoIFK Sävsjö16:587:57
2Elsa HallOK Bävern17:22+0:248:09
3Tindra DavidssonOK Bävern21:40+4:4210:10
4Loviza KarlssonOK Bävern23:18+6:2010:56
5Emma SigfridssonOK Bävern25:49+8:5112:07

H12

2 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Luka UzurBodafors OK20:129:29
2Gustaf KarlssonOK Njudung21:17+1:059:59
3Elias KarlssonOK Bävern22:01+1:4910:20
4Gustav FlinkOK Bävern27:42+7:3013:00
5Albin EhrnborgOK Bävern28:05+7:5313:11
Selvin AnderssonOK Bävernej start

D10

2 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina AnderssonOK Bävern19:428:59
2Ebba SundlingOK Njudung20:43+1:019:27

H10

2 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel KarlssonOK Njudung14:146:29
2Rufus HedströmOK Bävern15:58+1:447:17
3Hampus KarlssonOK Bävern18:50+4:368:35
4Rasmus SanderOK Njudung23:12+8:5810:35

U1

2 330 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Linnea HultOK Bävern28:47+11:3712:21
Hilma KarlssonOK Njudung24:19+7:0910:26
Amelia PerssonOK Bävern30:29+13:1913:04
Molly ArnessonIFK Sävsjö26:41+9:3111:27
Viktor BerggrenIFK Sävsjö29:08+11:5812:30
Ebba KarlssonOK Bävern41:29+24:1917:48
Meja EhrnborgOK Bävern41:23+24:1317:45
Hugo BengtssonOK Njudung20:32+3:228:48
Leah Sanchez Zapata PostBodafors OK38:59+21:4916:43
Stella NilssonIFK Sävsjö23:56+6:4610:16
Joel KarlssonOK Njudung36:08+18:5815:30
Meja ArnessonIFK Sävsjö18:30+1:207:56
Sara CedermarkIFK Sävsjö17:107:22
Aran Rifa BernardinoIFK Sävsjö24:44+7:3410:36
Annika Garcia RostedtOK Njudung22:56+5:469:50
Liam RostedtBodafors OK26:23+9:1311:19
Elisa Ljungkvist StarkmanIFK Sävsjö23:22+6:1210:01
Einar Antonio Garcia RostedtOK Njudung26:59+9:4911:34
Linnea Hylén DahlbergIFK Stockaryd30:12+13:0212:57
Annie Ljungkvist StarkmanIFK Sävsjö42:45+25:3518:20
Tilde BardhOK Bävern25:40+8:3011:00
Liam FjärrnäsOK Bävern21:54+4:449:23
Märta ClaessonIFK Stockaryd29:37+12:2712:42
Noah PeterssonOK Njudung28:27+11:1712:12
Emilia AxelssonIFK Stockaryd26:02+8:5211:10
Alvar NordstrandIFK Stockarydej start
Simon LarssonBodafors OKej start
Alva LundgrenOK Bävernej start
Razmus LundgrenOK Bävernej start
Tage IsakssonIFK Sävsjöej start

U2

2 160 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carin CedermarkIFK Sävsjö18:348:35
2Oskar SanderOK Njudung21:06+2:329:46
3Hilma SigfridssonOK Bävern24:20+5:4611:15
4Oscar AdolfssonIFK Sävsjö25:29+6:5511:47
5Fabian NordstrandIFK Stockaryd25:41+7:0711:53
6Wilma BardhOK Bävern27:12+8:3812:35
7Liam RomanBodafors OK28:04+9:3012:59
8Ester ÖhstlinIFK Sävsjö28:07+9:3313:01
9Tilda AdolfssonIFK Sävsjö28:09+9:3513:01
10Liam PeterssonIFK Sävsjö28:39+10:0513:15
11Oskar BerggrenIFK Sävsjö29:27+10:5313:38
12Daniela KarlssonBodafors OK31:00+12:2614:21
13Wilton TörnkviztBodafors OK31:23+12:4914:31
14Agnes SundbergBodafors OK33:06+14:3215:19
15Viggo FlinkOK Bävern46:57+28:2321:44
16Folke FlinkOK Bävern46:59+28:2521:45
Elton KoprivicaBodafors OKej godkänd

U3

2 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes LindstrandBodafors OK42:1715:02
2Kasper ArvedalIFK Sävsjö57:29+15:1220:27
Anton LindstrandBodafors OKej start
Johannes LarssonBodafors OKej start

Öppen motion 2

2 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna SigfridssonOK Bävern19:018:55
2Åsa ErikssonOK Bävern19:03+0:028:56
3Martina SundlingOK Njudung22:57+3:5610:46
4Lena Ljungkvistr StarkmanIFK Sävsjö24:25+5:2411:27
5Jenny SanderOK Njudung25:36+6:3512:01
6Ulrika FranssonOK Njudung29:22+10:2113:47
7Emma Garcia RostedtOK Njudung29:36+10:3513:53
8Kurt RutgerssonOK Njudung34:25+15:2416:09
Sofie CedermarkIFK Sävsjöej start

Öppen motion 4

3 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl PetersénOK Njudung27:157:01
2Mikael HallOK Bävern33:43+6:288:41
3Mikael M KarlssonOK Bävern45:54+18:3911:49
4Tomas PetersénOK Njudung53:19+26:0413:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser