Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5
Arrangörsorganisation: Fjärås AIK
Datum: torsdag 22 augusti 2019

OK Löftan

55 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Zebastian ArdforsH14 Kort (3)12:568:37
1Zamuel ArdforsU1 (9)8:249:20
1Alva SahlinD14 Kort (1)23:4716:59
1Simon CorneliussonH14 (13)11:436:10
1Ida AnderssonD14 (4)14:288:02
1Karl GustavssonÖppen motion 5 (16)17:158:12
1Almer HanningH10 (13)8:557:25
1Valter GustavssonU2 (9)13:3911:22
1Elin AnderssonD12 (6)10:337:32
2Vidar HanningU1 (9)8:55+0:319:54
2Patrik CorneliussonÖppen motion 8 (19)15:58+0:156:56
2Melker JohanssonH14 Kort (3)13:24+0:288:56
2Jakob MobergH16 (8)13:52+0:376:36
2Albin PaulssonH14 (13)14:01+2:187:22
2Edvin SahlinH16 Kort (3)19:23+1:3410:12
3Hugo CorneliussonH12 (9)10:00+1:046:40
3Oscar MobergH14 Kort (3)14:53+1:579:55
3Ella AnderssonD12 (6)11:18+0:458:04
4Linda FrankÖppen motion 3 (5)28:44+13:5316:54
4Cornelia HällåsD12 (6)13:01+2:289:17
5Agnes PaulssonD12 (6)19:03+8:3013:36
6Gustav AnderssonH16 (8)15:57+2:427:35
6Karolin GraffnerD10 (8)20:00+9:3516:40
6Ralf GustavssonH10 (13)13:37+4:4211:20
7Oskar BlomH16 (8)16:42+3:277:57
7Stina AnderssonD10 (8)24:14+13:4920:11
8Hugo ÅkerbergH16 (8)20:30+7:159:45
8Walter HällåsH14 (13)16:46+5:038:49
8Alfred ArnellU2 (9)21:42+8:0318:05
9Jakob AnderssonH10 (13)21:47+12:5218:09
9Henrik AnderssonÖppen motion 8 (19)19:27+3:448:27
9Johanna RundqvistÖppen motion 8 (19)19:27+3:448:27
10Jeanette BlomÖppen motion 5 (16)22:06+4:5110:31
10Lukas MobergH10 (13)22:33+13:3818:47
14Daniel HällåsÖppen motion 8 (19)20:37+4:548:57
Emil JägerInskolning (25)11:28+1:1012:44
Karl OxfallInskolning (25)14:21+4:0315:56
Vilgot DelersjöInskolning (25)14:52+4:3416:31
Ellen ÅkerbergInskolning (25)15:01+4:4316:41
Alva KarlssonInskolning (25)15:01+4:4316:41
Milla PetterssonInskolning (25)14:25+4:0716:01
Love PetterssonInskolning (25)12:33+2:1513:56
Clara KockInskolning (25)13:04+2:4614:31
Ingrid AdelsbergInskolning (25)13:06+2:4814:33
Estelle OdequistInskolning (25)12:53+2:3514:18
Paula Andersson AyalaInskolning (25)12:34+2:1613:57
Alice BouvinInskolning (25)12:52+2:3414:17
Molly WerdelinInskolning (25)12:47+2:2914:12
Ingemar HanningInskolning (25)25:30+15:1228:20
Norah FloodInskolning (25)ej godkänd
Markus FrankÖppen motion 8 (19)ej godkänd
Edward ArnellH10 (13)ej godkänd
Filip HanssonH14 (13)ej godkänd
Gustav FrankH12 Kort (4)ej godkänd
Wilmer AhnsbergInskolning (25)utgått
Ztella ArdforsD10 (8)ej start
Majken RosenqvistD10 (8)ej start
Elisa LindbergU2 (9)ej start
Zmilla ArdforsD12 Kort (2)ej start
Lukas RosenquistÖppen motion 5 (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser