Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Torsby

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Torsby
Arrangörsorganisation: OK Fryksdalen
Datum: onsdag 1 maj 2019

Kort lätt

1 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa HöglundIK Vikings OK13:488:37
2Julie SchagerströmSunne14:40+0:529:10
3Lilli SchagerströmSunne22:04+8:1613:47
4Hjalmar SkoogTorsby22:27+8:3914:01
5Björn NilssonOK Fryksdalen26:14+12:2616:23
6Tilde BjelvertTorsby30:43+16:5519:11
7Hans LarssonTorsby34:56+21:0821:50
8Julia FryklundTorsby38:01+24:1323:45
9Lea HedlundTorsby41:34+27:4625:58
10My HedlundTorsby42:22+28:3426:28
11Olle EgonTorsby43:40+29:5227:17

Kort svår

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK45:0814:33
2Oddvar GravingenOK Hierne50:33+5:2516:18
3Sandra BergqvistOK Fryksdalen59:38+14:3019:14
4Sven-Åke LundbergIK Vikings OK1:06:55+21:4721:35

Mellan svår

4 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna UllerKils OK53:3311:38
2Anna NordströmKils OK53:54+0:2111:43
3Kristina KlingnéusIK Vikings OK54:29+0:5611:50
4Thea SvenssonIK Vikings OK56:02+2:2912:10
5Fredrik WestlundKils OK56:35+3:0212:18
6Anders WestlundKils OK59:24+5:5112:54
7Ewa LundbergIK Vikings OK59:54+6:2113:01
8Anna Weckner WestlundOK Tyr1:00:37+7:0413:10
9Hjalmar BergOK Fryksdalen1:00:51+7:1813:13
10Marie AlfredssonOK Tyr1:01:29+7:5613:21
11Lisa AnnersandOK Tyr1:31:22+37:4919:51
Rebecka WestlundKils OKej godkänd

Lång svår

5 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WestlundOK Tyr47:198:18
2Erik LarssonIFK Mora OK53:58+6:399:28
3Lars NordströmKils OK54:02+6:439:28
4Joakim PerssonKils OK54:40+7:219:35
5Jonas UllerKils OK55:20+8:019:42
6Anders JonssonIK Vikings OK59:49+12:3010:29
7Robert BergOK Fryksdalen1:00:17+12:5810:34
8Elis NordströmKils OK1:02:21+15:0210:56
9Fabian HermanssonFilipstads OK1:06:44+19:2511:42
10Oscar AnderssonÄlvdalens IF OK1:08:19+21:0011:59
11Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu1:13:17+25:5812:51
12Kjell-Magne NordviGrue IL1:17:37+30:1813:37
13John ErtnerStjerneskolan1:34:31+47:1216:34
Alicia JanssonFilipstads OKej godkänd

Lång lätt

4 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika PerssonTorsby49:1910:57
2Helena BergOK Fryksdalen57:28+8:0912:46
3Jan-Olof DahlbergBranäs57:29+8:1012:46
4Oskar LydingHylte OK59:06+9:4713:08
5Karin HalvardssonTorsby59:23+10:0413:11
6Annemor YttergårdTorsby1:51:50+1:02:3124:51
7Kristina SkogsbergOK Fryksdalen1:51:57+1:02:3824:52
8Annettes LauritzenTorsby2:05:00+1:15:4127:46
9Susanne LarsenGrue IL2:09:01+1:19:4228:40
10Lotta NordahlTorsby2:09:52+1:20:3328:51
11Kicki DahlströmTorsby2:09:57+1:20:3828:52
Teo LundTorsbyej godkänd
Jan LundTorsbyej godkänd
Kristina SigfridssonTorsbyej godkänd
Stina NolbrantTorsbyej godkänd
Erik KorsgrenTorsbyej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser