Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2
Arrangörsorganisation: Halmstad OK
Datum: söndag 19 maj 2019

D16

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eline EricssonFalkenbergs OK51:4012:55

H16

5 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik RexfeltFalkenbergs OK1:21:3115:59

HD16 Kort

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna AsplundLaholms IF OK1:39:3027:38
Louise AsplundLaholms IF OKej godkänd

D14

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia LönnHalmstad OK45:3213:00
2Emmy NilssonHalmstad OK57:53+12:2116:32
Jenny SeverinssonFalkenbergs OKej godkänd
Sophia BengtssonLaholms IF OKej start

H14

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav LundqvistHalmstad OK51:5514:25
2Gustav SkilliusHalmstad OK1:07:56+16:0118:52
3Benjamin JohanssonHylte OK1:19:39+27:4422:07

D12

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia LindgrenFalkenbergs OK37:3112:30
2Sara LönnHalmstad OK45:40+8:0915:13
3Susanna ErlingsonFalkenbergs OK53:09+15:3817:43
Nellie NilssonHalmstad OKej godkänd

H12

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar LejonLaholms IF OK47:2315:47
2Johan GusedFalkenbergs OK50:53+3:3016:57
3Theo Asplund ÖnneboLaholms IF OK1:26:38+39:1528:52
Patrick JohanssonHylte OKej godkänd
Isak GustafssonHalmstad OKej start

HD12 Kort

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel BernhardtFalkenbergs OK27:1011:19

D10

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sonja FagerholmHalmstad OK25:3611:07

Inskolning

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ellie AuseliusHalmstad OKfullföljt
Emilia AuseliusHalmstad OKfullföljt
Emmi AuseliusHalmstad OKfullföljt
Julia BergHalmstad OKfullföljt
Lisa FagerholmHalmstad OKfullföljt
Stina PerssonHalmstad OKfullföljt

U1

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin BergHalmstad OK23:0010:57
2Oscar RöllikeOK Lindéna23:11+0:1111:02
3Robin LönnHalmstad OK28:11+5:1113:25

U2

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron LudvigssonHalmstad OK26:0911:22
2Annie MagnussonLaholms IF OK28:46+2:3712:30
3Magdalena KristianssonHalmstad OK29:42+3:3312:54
4Emil RöllikeOK Lindéna29:48+3:3912:57
5Alicia LindgrenFalkenbergs OK31:54+5:4513:52
6Stina GustafssonHalmstad OK39:10+13:0117:01

Öppen 2

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus LindströmHalmstad OK50:2816:49
Björn RexfeltFalkenbergs OKej godkänd

Öppen 4

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David LindströmHalmstad OK47:2113:09
2Maria LönnHalmstad OK47:41+0:2013:14
3Magdalena JohanssonHalmstad OK49:04+1:4313:37
4Jenny GreenHalmstad OK53:16+5:5514:47
5Håkan LejonLaholms IF OK54:02+6:4115:00

Öppen 6

5 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Olof SvenssonHalmstad OK42:528:24
2Mikael LundqvistHalmstad OK43:04+0:128:26
3Ingela AlvmyrenHalmstad OK52:23+9:3110:16
4Kennet HorvathHalmstad OK1:00:31+17:3911:51
5Lotta EnbergHalmstad OK1:00:47+17:5511:55
6Fredrik EnbergHalmstad OK1:08:40+25:4813:27
7Lotta KihlbergHalmstad OK1:34:23+51:3118:30
Martin EricssonFalkenbergs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser