Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älgots cup och kretsmästerskap SÖ kretsen.

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgots cup och kretsmästerskap SÖ kretsen.
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: lördag 4 maj 2019

D21

4 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica HenrikssonSimrishamns OK47:4610:31
2Hanna LarssonYstads OK48:29+0:4310:40

H21

6 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan MickelåkerAndrarums IF45:066:37
2Erik ÅsLunds OK50:57+5:517:29
3Sam ErikssonAndrarums IF52:25+7:197:42

H16

3 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob HåkanssonYstads OK45:0512:03

D14

3 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa NordinYstads OK46:1714:58

D12

2 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia TillanderYstads OK29:1813:33

D12 Kort

1 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia MattssonOK Tyringe22:1211:23

H10

1 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August HärwellAndrarums IF25:3713:08

D35

4 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna HärwellAndrarums IF33:168:05
2Maria MickelåkerAndrarums IF33:39+0:238:11
3Nina TillanderYstads OK1:04:17+31:0115:38

H35

5 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan LindbergYstads OK1:04:3112:18

D45

4 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotte HenrikssonSimrishamns OK43:4010:37
2Anna ÅsLunds OK48:48+5:0811:52

H45

5 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter PukeYstads OK53:1010:08
2Per Soares Soares OlsonSimrishamns OK58:19+5:0911:07

H55

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans PerssonAndrarums IF25:577:32
2Håkan NordahlSimrishamns OK34:08+8:119:55
3Thomas DagsbergMalmö OK40:26+14:2911:45

D65

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun HanssonYstads OK49:3921:58
2Margareta EdbergMalmö OK52:06+2:2723:03

H65

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt BergmanLunds OK29:598:42
2Bengt NilssonAndrarums IF36:41+6:4210:39
3Roland DahlmanMalmö OK42:19+12:2012:18

Inskolning

1 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfons MickelåkerAndrarums IF20:0912:45
2Fritiof HärwellAndrarums IF22:28+2:1914:13
3Tim NilssonAndrarums IF25:27+5:1816:06
4Oliver MånssonSimrishamns OK26:01+5:5216:27
5Liam NilssonAndrarums IF33:39+13:3021:17
6Lionora TenlandAndrarums IF42:20+22:1126:47

U2D

1 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika PukeYstads OK45:5523:32

U2H

1 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip Soares OlsonSimrishamns OK24:1112:24
2Valdemar PukeYstads OK25:02+0:5112:50

Öppen 5

3 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt LarssonYstads OK53:4817:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser