Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdagsträning - Stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdagsträning - Stafett
Arrangörsorganisation: OK Orinto
Datum: tisdag 23 april 2019

Grön

1 990 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy HilmertzOK Orinto32:4616:27
2Lova BergdahlOK Orinto43:33+10:4721:53
3Joni Nexelius HallbergOK Orinto43:34+10:4821:53
4Simon LindOK Orinto54:26+21:4027:21
5Adelia BurvallOK Orinto54:30+21:4427:23
6Loke EkerothOK Orinto55:10+22:2427:43
7Karl Hugo NilssonOK Orinto56:08+23:2228:12
8Alma PerssonOK Orinto56:43+23:5728:30
9Ada DahlenOK Orinto56:46+24:0028:31
10Lily HagenOK Orinto57:10+24:2428:43
11Sam TönnbergOK Orinto57:20+24:3428:48
12Eira TönnbergOK Orinto57:23+24:3728:50
13Karl HilmertzOK Orinto59:05+26:1929:41
Katarina DobsecekOK Orintoej godkänd
Frans RosengrenOK Orintoej start
Hugo RosengrenOK Orintoej start

Vit

2 420 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakub DobsicekOK Orinto36:1014:56
2Saga LindebergOK Orinto36:31+0:2115:05
3Linnéa PerssonOK Orinto39:50+3:4016:27
4Melvin KallinOK Orinto40:19+4:0916:39
5Ingrid BirkestadOK Orinto45:18+9:0818:43
6Selma BirkestadOK Orinto45:20+9:1018:43
7Elliot HilmertzOK Orinto46:27+10:1719:11
8Nils BirkestadOK Orinto47:21+11:1119:33
9Aron NyborgOK Orinto49:48+13:3820:34
10Ludvig BurvallOK Orinto49:52+13:4220:36
11Jesper HallbergOK Orinto54:17+18:0722:25
Elsa HanssonOK Orintoej godkänd
August PalmOK Orintoutgått
Ida BorgOK Orintoej start

Gul

2 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma BlohmOK Orinto56:3619:47
Nikki WeihartHestra IFej godkänd
Elliot BurvallOK Orintoej start

Orange-Röd

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BillströmOK Orinto49:4514:12
2Anders BillströmOK Orinto1:03:16+13:3118:04
3Elvina BergdahlOK Orinto1:03:23+13:3818:06
4Birgitta VerhagenOK Orinto1:18:37+28:5222:27
5Kajsa ElfströmOK Orinto1:21:56+32:1123:24
Kristina BohmanOK Orintoej start
Elin BorgOK Orintoej start
Benjamin ReulOK Orintoej start

Violett

3 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra EkströmOK Orinto56:5214:32

Svart

5 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HomannOK Orinto47:279:11
2Björn KarlssonOK Orinto48:00+0:339:18
3Martin JohanssonOK Orinto52:05+4:3810:05
4Brett WeihartHestra IF52:20+4:5310:08
5Daniel SundqvistOK Orinto54:11+6:4410:30
6Emil SundströmOK Orinto57:36+10:0911:09
7Tom WeihartHestra IF57:40+10:1311:10
8Jonas BergdahlOK Orinto1:08:29+21:0213:16
9Gustav BohmanOK Orinto1:21:28+34:0115:47
Annika AnderssonOK Orintoej godkänd
Elin ClassonOK Orintoej start
Erik ClassonOK Orintoej start
Olle ElfströmOK Orintoej start
Annette ReulOK Orintoej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser