Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skärmenträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skärmenträffen
Arrangörsorganisation: OK Skärmen
Datum: tisdag 1 maj 2012

D21

6 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina AnderssonTrollhättans SOK1:36:2415:08
2Britt-Marie ErlandssonStigsökarna1:41:13+4:4915:53
Sandra AxelssonVänersborgs SKej godkänd
Martina DahlströmVänersborgs SKej start

H21

8 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HellmanVänersborgs SK1:10:068:34
2Tommy AnderssonVänersborgs SK1:10:08+0:028:35
3Mikael NilssonSnättringe SK1:21:20+11:149:57
4Jonas LindellStigsökarna1:28:05+17:5910:46
5Christoffer OhlssonUddevalla OK1:29:52+19:4610:59
6Oscar GustafssonIdefjordens SK1:32:14+22:0811:17
7Tomas JohanssonVänersborgs SK1:36:59+26:5311:52
Victor FlingmarkUddevalla OKej godkänd
Martin AhlqvistFrölunda OLej godkänd
Jonas GustafssonVänersborgs SKej godkänd

H20

6 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik SkärbergVänersborgs SK1:19:2011:23
2Anders OhlssonUddevalla OK1:53:28+34:0816:18
3Hampus CarlssonTrollhättans SK2:00:23+41:0317:17
Albin LiljeqvistStigsökarnaej start

D18

4 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin WidénUddevalla OK1:06:1014:02
2Elin WasseniusUddevalla OK1:12:01+5:5115:17
3Julia MattssonTrollhättans SOK1:12:23+6:1315:22
4Malin ReichenbergIdefjordens SK1:18:53+12:4316:44

D16

4 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa GustafssonUddevalla OK47:0010:54
2Svea HagrydhVänersborgs SK1:07:43+20:4315:42
3Linda HanssonOK Skärmen1:14:51+27:5117:21
4Olivia NymanVänersborgs SK1:16:48+29:4817:49
5Frida HanssonOK Skärmen1:21:05+34:0518:48
6Elvira OlssonOK Kroppefjäll1:55:50+1:08:5026:52
Line CederbergVänersborgs SKej start

H16

4 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias JohanssonStångenäs AIS51:1510:43
2Noak SanderbergÅmåls OK1:02:55+11:4013:09
3Markus PetterssonVänersborgs SK1:05:20+14:0513:40
4Alfred SteindahlStenungsunds OK1:14:19+23:0415:32
5John GordonStigsökarna1:47:05+55:5022:24

D16 Kort

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna KjellbergOK Flundrehof1:48:1233:48

D14

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda JohanssonStångenäs AIS59:0518:27
2Maria ErikssonEds SK1:01:04+1:5919:05
3Klara WasseniusUddevalla OK1:01:26+2:2119:11
4Signe SteindahlStenungsunds OK1:09:32+10:2721:43
5Sofia GustafssonEds SK1:11:19+12:1422:17
6Sofia ÖstermanVänersborgs SK1:14:42+15:3723:20
Maja AnderssonTrollhättans SOKej godkänd
Sofi StrömOK Skogsvargarnaej start

H14

3 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel HalvarssonOK Kroppefjäll48:1114:41
2Joel GustavssonStigsökarna51:49+3:3815:47
3Gustav NymanVänersborgs SK52:20+4:0915:57
4Tim OlssonBrattås CK1:03:01+14:5019:12
Emil Fjellman-LättÅmåls OKej godkänd

D14 Kort

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronja SteindahlStenungsunds OK18:378:05

H14 Kort

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus JonassonVänersborgs SK20:519:03

D12

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia JohanssonOK Skärmen20:509:03
2Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK22:36+1:469:49 Ladda ner rutt i gpx-format
3Hanna OlssonBrattås CK43:12+22:2218:46

H12

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias OlssonOK Kroppefjäll14:356:20
2Erik HogedalGöteborg-Majorna OK19:21+4:468:24
3Mattias KlassonTrollhättans SK20:49+6:149:03
4Rasmus LilljeqvistStigsökarna21:05+6:309:10
Anton WöhrerStigsökarnaej start

H12 Kort

1 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel ErikssonEds SK17:289:05
2Alex KarlssonUddevalla OK21:23+3:5511:08

D10

1 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara JohanssonOK Skärmen20:3710:44
Ida StrömOK Skogsvargarnaej start

H10

1 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob ÖstermanVänersborgs SK14:187:26
2William WasseniusUddevalla OK14:46+0:287:41
3Isak OlssonStigsökarna15:37+1:198:08
4Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK15:43+1:258:11
5Arvid AronssonOK Kroppefjäll16:57+2:398:49

H35

6 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert EnbomVänersborgs SK1:07:279:41
2Erik AderstedtKungälvs OK1:20:17+12:5011:32 Ladda ner rutt i gpx-format
3Henrik SahlströmFrämmestads IK1:25:13+17:4612:14

D40

4 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK1:07:2214:07
2Inger CederbergVänersborgs SK1:10:25+3:0314:45
3Sofia GustafssonVänersborgs SK1:32:36+25:1419:24
4Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK1:53:04+45:4223:42

H40

6 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik SvantessonTrollhättans SOK1:05:479:27
2Anders CarlssonVänersborgs SK1:09:24+3:379:58
3Tony GrantzLjungskile FK1:35:51+30:0413:46
Bo KronOK Flundrehofej start

D45

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heli MarjomaaStigsökarna47:4212:13
2Gunnel JernstigVänersborgs SK51:06+3:2413:06
3Christina HalvarssonOK Kroppefjäll53:07+5:2513:37
4Agneta ErikssonUddevalla OK57:14+9:3214:40
5Helena ErikssonEds SK57:29+9:4714:44
6Karin LaurellOK Flundrehof1:15:31+27:4919:21

H45

5 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GustafssonUddevalla OK49:468:58
2Janne MattssonTrollhättans SOK51:56+2:109:21
3Ulrik OlssonBrattås CK55:16+5:309:57
4Jörgen HallénTrollhättans SOK1:02:53+13:0711:19
5Mikael PalgrimVänersborgs SK1:04:37+14:5111:38
6Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:08:34+18:4812:21
7Åke AnderssonTrollhättans SOK1:09:27+19:4112:30
8Stefan HellqvistOK Flundrehof1:13:09+23:2313:10 Ladda ner rutt i gpx-format
9Johan LilljeqvistStigsökarna1:23:29+33:4315:02
Tommy JohanssonStångenäs AISej godkänd
Anders PetterssonStigsökarnaej start

D50

3 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK48:2012:23
2Anita DavalliusUddevalla IS1:03:28+15:0816:16
3Nina BejbomUddevalla OK1:04:46+16:2616:36 Ladda ner rutt i gpx-format
4Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:07:27+19:0717:17
5Catharina CarlssonTrollhättans SOK1:11:47+23:2718:24
6Ellinor GustafssonUddevalla OK1:12:06+23:4618:29
7Mona OlssonBrattås CK1:14:58+26:3819:13
8Christina BirathStenungsunds OK1:16:39+28:1919:39 Ladda ner rutt i gpx-format
9Birgit HanssonHerrestads AIF1:21:20+33:0020:51
Annette Falck-LarssonVänersborgs SKej godkänd
Märit GustafssonEds SKej start
Carina ReichenbergIdefjordens SKej start
Maria EricsonÅmåls OKej start

H50

5 550 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel WasseniusUddevalla OK55:4610:02
2Arne NåboTrollhättans SOK1:02:52+7:0611:19
3Pär LundqvistHagaby GOIF1:08:03+12:1712:15
4Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:09:45+13:5912:34
5Ulf NyströmTrollhättans SOK1:11:41+15:5512:54
6Rune KristiansenIdefjordens SK1:13:08+17:2213:10
7Lars ElfvingOK Gipen1:17:44+21:5814:00
8Tomas NilssonOK Gipen1:18:01+22:1514:03
9Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:18:07+22:2114:04
10Lars CarlssonTrollhättans SK1:18:20+22:3414:06
11Ulf BjörkdahlHerrestads AIF1:19:21+23:3514:17
12Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:30:08+34:2216:14
13Håkan WåhlanderFrölunda OL1:33:44+37:5816:53 Ladda ner rutt i gpx-format
14Gunnar JohanssonTrollhättans SOK1:49:47+54:0119:46

D55

3 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin BurmanKvillebyns SK1:00:5917:37
2Eva KarlssonUddevalla OK1:11:37+10:3820:41
3Gunilla HogedalVänersborgs SK1:12:49+11:5021:02
4Britt KarlssonStenungsunds OK1:36:39+35:4027:56
5Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:38:36+37:3728:29
6Margareta NetzTrollhättans SOK1:41:18+40:1929:16

H55

4 770 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlssonIdefjordens SK50:0010:28
2Jerker NetzTrollhättans SOK59:24+9:2412:27
3Carl-Göran StrutzEds SK1:01:35+11:3512:54
4Johan CarlssonTrollhättans SOK1:04:10+14:1013:27
5Reine SpetzStenungsunds OK1:14:33+24:3315:37
6Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK1:14:47+24:4715:40
7Bror WidenUddevalla OK1:16:38+26:3816:03
8Conny SahlinVänersborgs SK1:16:40+26:4016:04
9Lasse JohanssonEds SK1:19:26+29:2616:39
Göran BerggrenLjungskile FKej godkänd
Sten GustafssonEds SKej start
Odd OhlssonUddevalla OKej start
Christer EricsonÅmåls OKej start

D60

3 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marion HallstenUddevalla OK1:20:1823:12
2Yvonne GalborgenEds SK1:29:33+9:1525:52
Ann-Marie HolmströmLidköpings VSKej start

H60

4 770 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per IvarssonTrollhättans SOK57:1311:59 Ladda ner rutt i gpx-format
2Arvid GalborgenEds SK1:01:21+4:0812:51
3Lars HogedalVänersborgs SK1:02:55+5:4213:11
4Gunnar BejbomUddevalla OK1:03:27+6:1413:18
5Mats KarlssonStenungsunds OK1:05:26+8:1313:43
6Roalh KlevelandKvillebyns SK1:16:46+19:3316:05
7Thore NilssonUddevalla OK1:24:28+27:1517:42
8Jan-Erik PålssonUddevalla IS1:33:35+36:2219:37
Kent KardellLjungskile FKej godkänd
Börje GustavssonTrollhättans SOKej godkänd

D65

2 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HöijeOK Ravinen52:0320:34
2Eva OlofssonOK Flundrehof54:06+2:0321:23
3Görel NordinVänersborgs SK1:05:25+13:2225:51
4Gunnel PalgrimVänersborgs SK1:08:41+16:3827:08

H65

3 810 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart HermanssonStångenäs AIS46:5712:19
2Rune SandbergUddevalla OK48:50+1:5312:49
3Per-Arne KällénUddevalla OK49:38+2:4113:01
4Olof KarlssonUddevalla OK52:29+5:3213:46
5Lennart HöijeOK Ravinen53:40+6:4314:05
6Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS54:53+7:5614:24
7Ingemar WiklundOK Skogsvargarna55:28+8:3114:33
8Oskar JohanssonStångenäs AIS56:28+9:3114:49
9Bertil HermanssonStenungsunds OK58:43+11:4615:24
10Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo1:00:29+13:3215:52
11Allan WikströmStångenäs AIS1:05:39+18:4217:13
12Bertil QvickKungälvs OK1:23:37+36:4021:56
Bror PalgrimVänersborgs SKej godkänd
Jonas LarssonOK Kullingshofej start
Erland SvenssonKvillebyns SKej start

D70

2 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bakken GroStigsökarna57:2822:42
2Gunvor JonssonVänersborgs SK1:00:28+3:0023:53
3Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:46:16+48:4842:00

H70

3 810 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LjungbergTrollhättans SOK50:3913:17
2Leif OlofssonOK Flundrehof1:03:42+13:0316:43
3Bo WesterbergVänersborgs SK1:08:49+18:1018:03
4Gunnar PerssonSvanesunds GIF1:11:06+20:2718:39
5Kenneth JonssonVänersborgs SK1:12:04+21:2518:54
6Åke NordbergOK Klyftamo1:13:41+23:0219:20
7Svein BakkenStigsökarna1:14:21+23:4219:30
8Ingemar SvenssonLunds OK1:14:48+24:0919:37
9Tord LöövStångenäs AIS1:21:23+30:4421:21
10Karl-Inge KarlssonIstrums SK1:21:51+31:1221:28
11Knut Oskar HöökOK Klyftamo1:24:01+33:2222:03
12Tore PetterssonOK Gipen1:25:55+35:1622:33
13Jan KjellströmFrölunda OL1:26:06+35:2722:35
Hans ÖstlundOK Kroppefjällej start

H75

2 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan JanssonVäxjö OK1:03:1621:18
2Folke HörstrandOK Klyftamo1:39:40+36:2433:33
Bengt HallénTrollhättans SOKej godkänd
Lennart ÖstergrenVäxjö OKej godkänd

D80

2 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvy FredinStigsökarna1:32:0337:25
Signe NymanUddevalla ISej start

H80

2 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1KarlErik FranssonTrollhättans SOK1:03:3921:25
Bror SvenssonUddevalla ISej godkänd
Ragnar HallstenOK Rotoej godkänd
Said JohanssonUddevalla ISej godkänd
Gunnar LarssonUddevalla ISej start

Inskolning

1 730 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tilda AbrahamssonOK Skogsmunkenfullföljt
Robin AnderssonTrollhättans SOKfullföljt
Lukas AxelssonOK Skogsmunkenfullföljt
Emma ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Malte GeertsOK Kroppefjällfullföljt
Malja NymanVänersborgs SKfullföljt
Emilia SandinOK Skärmenfullföljt
Felisia SandinOK Skärmenfullföljt

U1

1 730 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna JohanssonStångenäs AIS17:109:55
2Matilda CederbergVänersborgs SK18:29+1:1910:41
3Melvin ArkholmOK Skärmen20:09+2:5911:38
4Melker LanderssonEds SK20:53+3:4312:04
5Hanna LagerkvistStångenäs AIS21:38+4:2812:30
6Edith OlssonOK Kroppefjäll21:53+4:4312:38
7Alice AnderssonEds SK22:17+5:0712:52
8Lisa OlofssonStigsökarna23:07+5:5713:21
9Minna GeertsOK Kroppefjäll23:50+6:4013:46
10Ljulia DhalinOK Skärmen27:23+10:1315:49
11Anja LarssonOK Skärmen27:47+10:3716:03
12Emanuel WalmanIFK Göteborg40:42+23:3223:31
Matilda WöhrerStigsökarnaej start

U2

2 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas JohanssonStångenäs AIS19:148:21
2Matilda RenlundStigsökarna24:25+5:1110:36
3Jennifer BerntssonStångenäs AIS27:05+7:5111:46
4Ronja AnderssonTrollhättans SOK31:03+11:4913:30
5David Fjellman-LättÅmåls OK32:03+12:4913:56
6Frida JohanssonOK Skärmen34:00+14:4614:46
7Linnea AnderssonStångenäs AIS34:22+15:0814:56
8Linus AxelssonOK Skogsmunken38:10+18:5616:35
9Dennis AxelssonOK Skogsmunken38:24+19:1016:41
10Tova JanssonVänersborgs SK38:31+19:1716:44
11Arvid EkströmStenungsunds OK42:00+22:4618:15
12Johanna HallstenOK Roto42:39+23:2518:32
Josefin SvenssonStångenäs AISej godkänd
Johan CederholmStångenäs AISej start

Öppen motion 1

1 920 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland OlofssonStigsökarna15:107:53
2Jacob LarssonOK Roto22:04+6:5411:29
3Ebba LindOK Skärmen25:31+10:2113:17
4Lena PetterssonEds SK25:37+10:2713:20
5Peter WillhelmssonOK Skogsvargarna28:15+13:0514:42
6Annika WessmarkOK Flundrehof31:13+16:0316:15
7Hilma EkströmStenungsunds OK39:30+24:2020:34

Öppen motion 3

2 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob HagrydhVänersborgs SK19:458:35
2Elin HagrydhVänersborgs SK20:23+0:388:51
3Peo OlssonOK Kroppefjäll21:16+1:319:14
4Sara AnderssonVänersborgs SK23:27+3:4210:11
5Inga-Lill NilssonUddevalla OK24:34+4:4910:40
6Ola AnderssonEds SK24:38+4:5310:42
7Kristina KiselmarkTrollhättans SOK24:42+4:5710:44
8Fanny LilljeqvistStigsökarna24:45+5:0010:45
9Birgit LjungOK Gipen26:39+6:5411:35
10Jenny OlssonStigsökarna27:08+7:2311:47
11Lisa ViktorssonEds SK27:21+7:3611:53
12Monica LarssonOK Gipen27:45+8:0012:03
13Birgitta Odby JanssonFrämmestads IK29:13+9:2812:42
13Mia AnderssonEds SK29:13+9:2812:42
15Leonardo AxelssonOK Skogsmunken32:36+12:5114:10
16Erika JohanssonVänersborgs SK35:18+15:3315:20
17Sophie Hedlund-StridhOK Gipen35:40+15:5515:30
18Lillemor HallinOK Landehof42:29+22:4418:28
19Axel NoboTrollhättans SOK43:32+23:4718:55

Öppen motion 5

3 280 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LiljeqvistStigsökarna44:0413:26
2Krister WessmarkOK Flundrehof59:46+15:4218:13
3Janne ErikssonEds SK1:01:34+17:3018:46
4Anna Karin SkärbergVänersborgs SK1:03:35+19:3119:23
5Jakob LaurellOK Flundrehof1:06:32+22:2820:17
6Ylva WestUddevalla OK1:08:29+24:2520:52
7Tomas StåhleOK Orinto1:09:58+25:5421:19
8Gunnar ChristianssonTrollhättans SK1:16:34+32:3023:20
9Matilida LarssonOK Kroppefjäll1:25:02+40:5825:55
10Sven PerssonLjungskile FK1:32:47+48:4328:17
11Mårten SvenssonOK Gipen1:33:17+49:1328:26
12Staffan OlssonStigsökarna1:36:51+52:4729:31
13Karin AlthoffKungälvs OK1:49:51+1:05:4733:29
Erling AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Therese KarlssonUddevalla OKej godkänd
Hans GäddaVänersborgs SKej godkänd
Alfred JanssonVänersborgs SKej godkänd

Öppen motion 6

4 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders KjellbergOK Flundrehof1:14:1415:31

Öppen motion 7

2 760 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa HåkanssonUddevalla OK40:0014:29
2CHRISTINA PETTERSSONStigsökarna40:07+0:0714:32
3Charlotte ÖstermanVänersborgs SK40:37+0:3714:42
4Bo SandströmStångenäs AIS45:52+5:5216:37
5Peter LarssonTrollhättans SOK52:55+12:5519:10
6Christina BerggrenLjungskile FK55:50+15:5020:13
7Catharina WinbergStenungsunds OK1:00:33+20:3321:56
8Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:01:18+21:1822:12
9Björn WinbergStenungsunds OK1:02:07+22:0722:30
10Kjell SjunnessonKungälvs OK1:04:44+24:4423:27
11Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK1:26:36+46:3631:22
Ann-Christin AugustssonStenungsunds OKej godkänd
Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunkenej godkänd
Gert AnderssonEds SKej godkänd

Öppen motion 8

4 410 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LarssonVänersborgs SK59:5213:34
2Tomas KarlssonOK Skogsmunken1:05:26+5:3414:50
3Sune AnderssonIdefjordens SK1:07:03+7:1115:12
4Katarina EnbomVänersborgs SK1:11:13+11:2116:08
5Britt FlakbergIFK Göteborg1:12:02+12:1016:20
6Martin JönssonÖstersunds OK1:15:03+15:1117:01
7Martin WestUddevalla OK1:16:10+16:1817:16
8Anneli GordonStigsökarna1:27:13+27:2119:46
9Anders AnderssonOK Roto1:32:53+33:0121:03
Bodil AhlströmTrollhättans SOKej godkänd

Öppen motion 9

7 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas ZakariassonUddevalla OK1:25:4311:48
2Jan HanssonStenungsunds OK1:26:11+0:2811:52
3Mattias PrickUddevalla OK1:49:15+23:3215:02
4Johan BerglundSävedalens AIK1:49:38+23:5515:06
5Jens UddénLjungskile FK1:53:36+27:5315:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser