Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL - Borås 2 av 5 VT 2019 [Bredared]

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL - Borås 2 av 5 VT 2019 [Bredared]
Arrangörsorganisation: Bredareds IF
Datum: onsdag 22 maj 2019

Öppen 1

2 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin HildingHestra IF26:1110:18
2Einar ThörnqvistBredareds IF29:23+3:1211:34
3Elin EdvardssonIK Ymer41:51+15:4016:28
4Qvan JohanssonBredareds IF42:00+15:4916:32
Alice RiiseBredareds IFej godkänd
Gustaf RiiseBredareds IFej godkänd
Alexandra MauritsBredareds IFej godkänd
Malte LindstömKlubblösej godkänd
Alva LindstömKlubblösej godkänd
Markus LinströmKlubblösej godkänd

Öppen 3

2 970 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker SundströmHestra IF27:139:09
2Lars LarssonOK Frisene30:31+3:1810:16
3Rasmus HildingHestra IF30:52+3:3910:23
4Amanda MellqvistElfsborg SOK33:00+5:4711:06
5Emil Händén SkönvallElfsborg SOK33:06+5:5311:08
6Terese RiiseBredareds IF34:27+7:1411:35
7Fredrik RiiseBredareds IF36:49+9:3612:23
8Eva AlsinIK Ymer38:23+11:1012:55
9Martina LevinssonKlubblös38:55+11:4213:06
10Göran EklövIK Ymer42:05+14:5214:10
11Monica IvarssonOK Skogshjortarna47:19+20:0615:55
12Jonas NilssonIK Ymer53:21+26:0817:57
13Göran StenbergSOK 681:01:09+33:5620:35
14Lars JohanssonBredareds IF1:01:52+34:3920:49
15Carina AnderssonUlricehamns OK1:08:39+41:2623:06
16Mari AnderssonKlublös1:13:55+46:4224:53
17Elliott SkinnariKlubblös1:15:33+48:2025:26
18Nils SandbeckerBredareds IF1:18:47+51:3426:31
Gertie OdelbergIK Ymerej godkänd
Leonie LichtenbergBredareds IFej start

Öppen 5

3 500 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel BengtssonOK Skogshjortarna32:389:19
2Albin SundströmHestra IF33:43+1:059:38
3Filip IngemarssonHestra IF34:19+1:419:48
4Johakim OlssonKlublös37:17+4:3910:39
5Carl-Henry AnderssonOK Orinto37:29+4:5110:42
6Lisa ÖstenssonOK Tranan38:09+5:3110:54
7Markus EliassonSOK 6838:12+5:3410:54
8Per-Olof EliassonSOK 6838:19+5:4110:56
9Jesper NeumanHestra IF40:47+8:0911:39
10Håkan AnderssonMarkbygdens OK41:15+8:3711:47
11Fredrik AnderssonIK Ymer42:00+9:2212:00
12Pär JohanssonKlubblös42:18+9:4012:05
13Bill AnderssonHestra IF42:28+9:5012:08
14Dag LorénOK Frisene42:39+10:0112:11
15Julius LichtenbergBredareds IF43:24+10:4612:24
16Lena ErikssonElfsborg SOK43:43+11:0512:29
17Marie-Louise StridhHestra IF44:02+11:2412:34
18Oliver JohanssonBredareds IF45:21+12:4312:57
19Anton SandelinBorås GIF45:33+12:5513:00
20Susanna WernklevIK Ymer45:46+13:0813:04
21Martin StrömbergBorås GIF46:20+13:4213:14
22Anita EklöfIK Ymer48:15+15:3713:47 Ladda ner rutt i gpx-format
23Christina LiljeqvistHestra IF48:37+15:5913:53
24Kristofer HolmbergOK Tranan48:43+16:0513:55
25Sofia ÖstenssonOK Tranan48:58+16:2013:59
26Kent IvarssonOK Skogshjortarna49:01+16:2314:00
27Ulf SandelinBorås GIF49:03+16:2514:00
28Stefan SvenssonOK Kullingshof49:50+17:1214:14
29Alice WernklevIK Ymer52:15+19:3714:55
30Sture GrytheimElfsborg SOK52:44+20:0615:04
31Fredrik OdelbergIK Ymer54:46+22:0815:38
32Albin ElmquistBredareds IF56:24+23:4616:06
33Reimar LichtenbergBredareds IF1:00:25+27:4717:15
34Pernilla ElmquistBredareds IF1:02:25+29:4717:50
35Carina TraneforsKlubblös1:04:43+32:0518:29
36Kai TraneforsKlubblös1:04:44+32:0618:29
37Pär VallIK Ymer1:06:24+33:4618:58
38Wilmer vallIK Ymer1:06:48+34:1019:05
39Hampus ElmquistBredareds IF1:08:39+36:0119:36
40Niklas IvarssonKlubblös1:11:27+38:4920:24
41Rose-Marie IvarssonKlubblös1:11:30+38:5220:25
42Birgit LichtenbergBredareds IF1:11:49+39:1120:31
Per-anders FastBredareds IFej godkänd
Torbjörn WikströmOK Orintoej godkänd

Öppen 6

5 840 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan IngemarssonHestra IF45:077:43
2Magnus BertilssonOK Skogshjortarna48:35+3:288:19
3Lars LorénOK Frisene49:19+4:128:26
4Stefan AronengHestra IF50:50+5:438:42
5Daniel OlssonDalsjöfors GoIF51:15+6:088:46
6Isak SkoglundUlricehamns OK51:43+6:368:51
7Urban RingströmRydboholms SK52:14+7:078:56
8Peter WernklevIK Ymer54:15+9:089:17
9Ola WillstrandOK Gisle54:39+9:329:21
10Lukas BarnisinHestra IF57:06+11:599:46
11Karin JogelandIK Ymer1:04:53+19:4611:06
12peter johanssonKlubblös1:06:19+21:1211:21
13Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:08:49+23:4211:47
14Hans GrandénIK Ymer1:11:16+26:0912:12
15Cal NeroKlubblös1:20:40+35:3313:48
16Johan NeroKlubblös1:20:48+35:4113:50
17Lennart WiderströmIK Ymer1:43:13+58:0617:40
Jan HildingHestra IFej godkänd
Johanna SundströmHestra IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser