Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SMOL-Kaveln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SMOL-Kaveln
Arrangörsorganisation: Strängnäs-Malmby OL
Datum: tisdag 21 maj 2019

Arboga OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Arboga OK - Eskilstuna OL 1130 (6)1:13:46+7:50
6Arboga OK 2140 (12)1:14:04+16:52
7Arboga OK 1Mix (14)1:06:22+9:47
Arboga OK 1140 (12)ej godkänd
Arboga OK 1150 (18)ej start

Eskilstuna OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Eskilstuna OL 1140 (12)57:12
2Eskilstuna OL 1150 (18)54:35+0:11
5Eskilstuna OL / Södertälje-Nykvarn OF 2140 (12)1:13:38+16:26
7Eskilstuna OL 3140 (12)1:14:09+16:57
12Eskilstuna OL 1Mix (14)1:15:25+18:50
16Eskilstuna OL 2150 (18)1:32:08+37:44

Fredrikshofs IF Skid & OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Fredrikshofs IF Skid & OK / OK Södertörn 1130 (6)ej start

Hallstahammars OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Hallstahammars OK 1150 (18)1:06:01+11:37
Hallstahammars OK 1130 (6)ej godkänd

IK Standard

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
15IK Standard 1150 (18)1:22:11+27:47

Köping-Kolsva OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Köping-Kolsva OK 1130 (6)1:12:58+7:02
4Köping-Kolsva OK / OK Hedströmmen 1140 (12)1:10:43+13:31
7Köping-Kolsva OK 1150 (18)1:07:53+13:29

Nyköpings OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Nyköpings OK 1150 (18)54:24
2Nyköpings OK 3140 (12)1:00:51+3:39
3Nyköpings OK 1Mix (14)1:03:05+6:30
6Nyköpings OK 2Mix (14)1:06:19+9:44
9Nyköpings OK 1140 (12)1:35:42+38:30
10Nyköpings OK 2140 (12)1:39:20+42:08
13Nyköpings OK 3Mix (14)1:16:23+19:48

OK Enen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10OK Enen 1150 (18)1:13:50+19:26

OK Grip

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8OK Grip 1150 (18)1:08:02+13:38

OK Klemmingen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4OK Klemmingen 1Mix (14)1:04:21+7:46

OK Måsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11OK Måsen 1Mix (14)1:13:18+16:43

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1OK Södertörn / Söders-Tyresö 2130 (6)1:05:56

OK Tjärnen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5OK Tjärnen 2150 (18)1:02:43+8:19
11OK Tjärnen 1150 (18)1:14:23+19:59

OK Tor

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3OK Tor 1140 (12)1:08:55+11:43
4OK Tor 1150 (18)1:00:45+6:21
8OK Tor 1Mix (14)1:06:45+10:10
9OK Tor 2150 (18)1:08:18+13:54
OK Tor 3150 (18)ej godkänd
OK Tor 2Mix (14)ej godkänd

Sala OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Sala OK 1Mix (14)56:35

Södertälje-Nykvarn OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Södertälje-Nykvarn OF 1140 (12)1:23:56+26:44
13Södertälje-Nykvarn OF 1150 (18)1:15:50+21:26

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Vandrarringen / Västerås SOK 1130 (6)1:35:28+29:32

Västerås SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Västerås SOK 2150 (18)57:49+3:25
5Västerås SOK 1Mix (14)1:06:16+9:41
12Västerås SOK 1150 (18)1:14:28+20:04
17Västerås SOK 3150 (18)1:42:33+48:09
Västerås SOK 1140 (12)ej godkänd

Åkers IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Åkers IF 2Mix (14)56:55+0:20
9Åkers IF 1Mix (14)1:07:11+10:36

Ärla IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Stjärnhovs OK 65 / Ärla IF 1130 (6)1:06:28+0:32
10Ärla IF 1Mix (14)1:08:55+12:20
14Ärla IF 1150 (18)1:16:57+22:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars