Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sörklubbs #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sörklubbs #4
Arrangörsorganisation: Rehns BK
Datum: tisdag 7 maj 2019

Öppen 1

1 670 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Teo LundinAlfta-Ösa OK12:457:38
2Hedda MattssonEdsbyns OK14:12+1:278:30
3Lovisa LundinAlfta-Ösa OK14:17+1:328:33
4Herman LarssonAlfta-Ösa OK21:32+8:4712:53
5Einar BlombergSegersta OK23:20+10:3513:58
6Walter HådenRehns BK27:29+14:4416:27
7Elis Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK37:22+24:3722:22
8Edith Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK37:57+25:1222:43
9Märta OlevikAlfta-Ösa OK55:41+42:5633:20
10Ingmar OlevikAlfta-Ösa OK56:37+43:5233:54
Elisabeth Norsell KarlssonRehns BKutgått
Rolf I KarlssonRehns BKutgått

Öppen 3

3 090 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika MattssonEdsbyns OK34:5811:18
2Leija MagnussonAlfta-Ösa OK42:01+7:0313:35
3Heidi Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK43:25+8:2714:03
4Lars-Göran AnderssonRehns BK43:41+8:4314:08
5Alfred LarssonAlfta-Ösa OK45:27+10:2914:42
6Joakim LarssonAlfta-Ösa OK46:22+11:2415:00
7Kerstin Frisk EngstrandRehns BK49:22+14:2415:58
8Ann-Britt ErikssonRehns BK52:42+17:4417:03
9Anki LindquistSöderhamns OK57:35+22:3718:38
10Christina ErikssonAlfta-Ösa OK1:00:18+25:2019:30
11Leo MagnussonAlfta-Ösa OK1:02:34+27:3620:14

Öppen 5

3 320 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob MagnussonAlfta-Ösa OK35:4610:46
2Kenneth SvedlundVallsta SK43:39+7:5313:08
3Paulina TomasdotterNjurunda OK43:40+7:5413:09
4Hans OlevikEdsbyns OK46:50+11:0414:06
5Claes JonssonSöderhamns OK51:29+15:4315:30
6Stefan SvedbergRehns BK1:00:37+24:5118:15
Nils BlombergSegersta OKej godkänd

Öppen 7

3 040 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle AnderssonRehns BK34:3411:22
2Lennart WahlgrenRehns BK35:13+0:3911:35
3Albin BlombergSegersta OK35:16+0:4211:36
4Erik AnderssonVallsta SK37:17+2:4312:15
5Per-Anders HanssonSöderhamns OK41:03+6:2913:30
6Nisse JohanssonRehns BK41:50+7:1613:45
7Annika OttenbäckSegersta OK42:09+7:3513:51
8Göran SvenssonAlfta-Ösa OK44:12+9:3814:32
9Lina ScholsAlfta-Ösa OK44:43+10:0914:42
10Erik BromanAlfta-Ösa OK45:28+10:5414:57
11Jonas BlombergSegersta OK45:31+10:5714:58
12Curt LandinRehns BK45:54+11:2015:05
13Rune SundströmSöderhamns OK46:34+12:0015:19
14Göran EngblomRehns BK51:19+16:4516:52
15Monica HåbergSöderhamns OK53:42+19:0817:39
16Åsa BobergSöderhamns OK53:44+19:1017:40
17Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK55:08+20:3418:08
18Helena BångaAlfta-Ösa OK1:01:32+26:5820:14
Anna BlombergSegersta OKej godkänd

Öppen 9

5 240 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jerker LysellRehns BK29:015:32
2Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK45:11+16:108:37
3Walter LagerhällRehns BK46:08+17:078:48
4Elin LadängesAlfta-Ösa OK47:22+18:219:02
5Per OlevikAlfta-Ösa OK48:52+19:519:19
6Henrik FröjdRehns BK50:18+21:179:35
7Björn JonsingRehns BK50:27+21:269:37
8Carl LundinAlfta-Ösa OK52:54+23:5310:05
9Jonas NyholmAlfta-Ösa OK53:04+24:0310:07
10Fredrik BromanAlfta-Ösa OK53:42+24:4110:14
11Lars OlovssonRehns BK59:24+30:2311:20
12Robert BlomSöderhamns OK1:14:55+45:5414:17
Erik LundhRehns BKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser