Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sörklubbs #11

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sörklubbs #11
Arrangörsorganisation: Rehns BK
Datum: tisdag 9 juli 2019

Öppen 1

1 720 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Herman LarssonAlfta-Ösa OK14:588:42
2Elis Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK20:51+5:5312:07
3Erik SvedbergRehns BK22:50+7:5213:16
4Vanessa LindAlfta-Ösa OK25:33+10:3514:51
5Einar BlombergSegersta OK32:08+17:1018:40
6Edvin SvedbergRehns BK32:35+17:3718:56
7Victor EkströmIK Uven39:51+24:5323:10
8Isabell Krisina NordliDröback39:56+24:5823:13
9Camilla JonssonDröback39:57+24:5923:13
Heidi Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OKdiskvalificerad

Öppen 3

2 320 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric EkströmIK Uven24:0410:22
2Alfred LarssonAlfta-Ösa OK24:38+0:3410:37
3Lars-Göran AnderssonRehns BK26:07+2:0311:15
4Christer EngstrandRehns BK28:03+3:5912:05
5Nils BlombergSegersta OK30:22+6:1813:05
6Ann-Britt ErikssonRehns BK32:17+8:1313:54
7Karin EkströmIK Uven34:23+10:1914:49
8Kerstin EngstrandRehns BK34:49+10:4515:00
9Hanna RydesäterRehns BK35:02+10:5815:06
10Gun SvenssonRehns BK36:04+12:0015:32
11Conny ForsellRehns BK36:52+12:4815:53
12Åsa TörngrenAlfta-Ösa OK37:50+13:4616:18
13Östen BomanSöderhamns OK38:39+14:3516:39
14Elisabeth Norsell KarlssonRehns BK47:49+23:4520:36
15Ida PalmOK Linné51:59+27:5522:24
16Nina Palmklubblös52:04+28:0022:26
17Disolde HodénRehns BK53:39+29:3523:07
18Walter HodénRehns BK53:40+29:3623:07
19Elisia SvedbergRehns BK55:01+30:5723:42

Öppen 5

3 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan EkströmIK Uven47:5515:48
2Signe PalmOK Linné56:48+8:5318:44
3Mattias WikströmRehns BK56:52+8:5718:46
4Clas JonssonSöderhamns OK1:00:47+12:5220:03
5Anki LindquistSöderhamns OK1:00:52+12:5720:05
6Bo WestinSöderhamns OK1:13:56+26:0124:24
7Erika Klang WestinSöderhamns OK1:14:40+26:4524:38
8Daniel PalmOK Linné1:18:19+30:2425:50
9Teum HengRehns BK1:49:25+1:01:3036:06

Öppen 7

3 450 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BlombergSegersta OK43:2112:33
2Kjell BomanSöderhamns OK50:34+7:1314:39
3Elis SandbergAlfta-Ösa OK55:34+12:1316:06
4Thomas WesterGustavsbergs OK56:45+13:2416:26
5Robert BlomSöderhamns OK57:35+14:1416:41
6Erik AnderssonVallsta SK58:09+14:4816:51
7Leif EdejärnIFK Bergvik58:55+15:3417:04
8Henrik MagnussonRehns BK59:15+15:5417:10
9Jonas BlombergSegersta OK1:00:02+16:4117:24
10Karl Erik LindAlfta-Ösa OK1:00:05+16:4417:24
11Erik BromanAlfta-Ösa OK1:03:02+19:4118:16
12Marie FröjdRehns BK1:04:21+21:0018:39
13Jonathan MagnussonRehns BK1:05:29+22:0818:58
14Curt LandinRehns BK1:07:00+23:3919:25
15Göran EngblomRehns BK1:15:05+31:4421:45
16Karin PalmOK Linné1:40:46+57:2529:12
Monika ÖstbergAlfta-Ösa OKej godkänd
Ingvar SöderkvistSöderhamns OKej godkänd
Åsa BobergSöderhamns OKutgått
Monica HåbergSöderhamns OKutgått

Öppen 9

5 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Walter LagerhällRehns BK53:4410:39
2Henrik FröjdRehns BK1:03:14+9:3012:32
3Tommy FröjdVästerås SOK1:20:04+26:2015:53
4Joakim LarssonAlfta-Ösa OK1:27:19+33:3517:19
5Christer JohanssonAlfta-Ösa OK1:32:13+38:2918:17
Peter RydesäterRehns BKej godkänd
Carl LundinAlfta-Ösa OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser