Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien 2, Östra Blekinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien 2, Östra Blekinge
Arrangörsorganisation: Karlskrona SOK
Datum: onsdag 8 maj 2019

D16 Kort

3 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK32:068:02
2Lisa SwartzOK Orion35:13+3:078:49
3Alma SvennerudKarlskrona SOK35:15+3:098:50
4Vilma EngströmOK Orion40:46+8:4010:13
5Maja BäcklundRonneby OK41:11+9:0510:19
Sandra WiduchKarlskrona SOKej godkänd

H16 Kort

4 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LarssonKarlskrona SOK26:376:39
2Anton TörnqvistKarlskrona SOK30:08+3:317:32
3Oskar EricssonRonneby OK30:19+3:427:34
4Filip HåkanssonOK Orion30:57+4:207:44
5Erik OscarssonOK Orion36:26+9:499:06
6Melker LarssonOK Orion44:40+18:0311:10
7Olof EdvardssonRonneby OK54:08+27:3113:32
Linus VernströmRonneby OKej start

D14 Kort

2 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedda SvenssonOK Orion22:508:02
2Lova KronmarKarlskrona SOK24:36+1:468:39
3Hanna BäcklundRonneby OK26:44+3:549:24
4Emma LarssonKarlskrona SOK29:35+6:4510:25
5Elin SaleskogRonneby OK41:43+18:5314:41

H14 Kort

3 070 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK22:277:18
2Axel BrattOK Orion22:28+0:017:19
3Oliver HåkanssonOK Orion23:48+1:217:45
4Emil RingRonneby OK24:14+1:477:53
5Nils SwartzOK Orion25:17+2:508:14
6Carl GlivesonRonneby OK27:53+5:269:04
7Kasper FagerKarlskrona SOK32:45+10:1810:40
8Hampus AbrahamssonKarlskrona SOK36:05+13:3811:45
9Wille VernströmRonneby OK37:46+15:1912:18
Simon SilverskärKarlskrona SOKej start
Nico MankonenKarlskrona SOKej start

D12 Kort

2 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta SvennerudKarlskrona SOK15:526:25
2Selma LeopoldOK Orion17:39+1:477:08
3Malva LarssonOK Orion18:03+2:117:18
4Mirja SilverskärKarlskrona SOK19:56+4:048:04
5Alva EngströmOK Orion20:22+4:308:14

H12 Kort

2 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip MyrénOK Orion15:376:19
2Elias KronmarKarlskrona SOK15:59+0:226:28
3Arvid EricssonRonneby OK17:10+1:336:57
4Elias LindströmRonneby OK18:18+2:417:24
5Erik LeopoldOK Orion21:48+6:118:49
6Albin PerssonKarlskrona SOK21:57+6:208:53
7Oscar Olsson PetterssonKarlskrona SOK22:39+7:029:10
8David ArvmyrenOK Orion45:10+29:3318:17
Noah BilénKarlskrona SOKej start

D10 Kort

2 430 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice LagerströmRonneby OK19:207:57
2Olivia MyrénOK Orion20:26+1:068:24
3Meja HåkanssonRonneby OK20:57+1:378:37
4Linnea HedmanKarlskrona SOK23:03+3:439:29
5Elsa EngströmOK Orion24:10+4:509:56
6Sophie WiduchKarlskrona SOK28:00+8:4011:31
7Alva LundgrenKarlskrona SOK29:35+10:1512:10
Disa LundbergKarlskrona SOKej start
Hilda BilénKarlskrona SOKej start

H10 Kort

2 430 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ZettervallKarlskrona SOK14:095:49
2Hugo BäcklundRonneby OK17:38+3:297:15
3Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK18:58+4:497:48
4Olle SaleskogRonneby OK19:07+4:587:52
5Sixten EliassonKarlskrona SOK19:40+5:318:05
6Folke TyrbergKarlskrona SOK22:13+8:049:08
7Oliwer SjökvistOK Orion23:06+8:579:30
8Arvid HåkanssonKarlskrona SOK27:26+13:1711:17
9Sam MårtenssonKarlskrona SOK32:23+18:1413:19
Olle HåkanssonRonneby OKej start

Inskolning

1 650 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vilma AbrahamssonKarlskrona SOKfullföljt
Ellen AnderssonKarlskrona SOKfullföljt
Emma AnderssonKarlskrona SOKfullföljt
Svante EliassonKarlskrona SOKfullföljt
Edvin HedmanKarlskrona SOKfullföljt
Isac HåkanssonRonneby OKfullföljt
Vilma JohanssonKarlskrona SOKfullföljt
Maria LytvynchukKarlskrona SOKfullföljt
Felicia MyrénOK Orionfullföljt
Vincent SkotténKarlskrona SOKfullföljt
Astrid StenholmKarlskrona SOKfullföljt
Selma StenholmKarlskrona SOKfullföljt
Eskil SvanhallKarlskrona SOKfullföljt
Nellie TibblinKarlskrona SOKfullföljt
Tom EliassonKarlskrona SOKej godkänd
Alve AmbrosianiKarlskrona SOKutgått
Edward BeijarKarlskrona SOKej start
Valdemar BeijarKarlskrona SOKej start
Oscar JohanssonRonneby OKej start
Signe JohanssonRonneby OKej start

U1

1 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa JakobssonKarlskrona SOK11:476:48
2Arvid LindahlRonneby OK14:55+3:088:37
3Elin SchyllertRonneby OK17:12+5:259:56
4Alice JohanssonOK Orion18:39+6:5210:46
5Viggo AnderbergKarlskrona SOK19:10+7:2311:04
6Hugo SaidKarlskrona SOK19:13+7:2611:06
7Gustaf ArvmyrenOK Orion19:43+7:5611:23
8Isak SchyllertRonneby OK19:45+7:5811:24
9Gustaf BerthouKarlskrona SOK21:04+9:1712:10
10Vilma AbrahamssonKarlskrona SOK24:27+12:4014:07
11Nora MårtenssonKarlskrona SOK25:52+14:0514:57
12Ludvig EidebergOK Orion30:00+18:1317:20
13John MårtenssonKarlskrona SOK36:40+24:5321:11
Axel JonassonKarlskrona SOKej godkänd
Lovisa BehrensKarlskrona SOKej start
Emma SandgrenOK Orionej start
Gerda VernerOK Orionej start

U2

2 460 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle SandströmOK Orion20:168:14
2Klara AnderssonKarlskrona SOK20:42+0:268:24
3Melker SwärdhKarlskrona SOK22:49+2:339:16
4Leo LarssonKarlskrona SOK24:14+3:589:51
5Eric Olsson PetterssonKarlskrona SOK25:36+5:2010:24
6Wilma LundgrenKarlskrona SOK26:08+5:5210:37
7David AnderssonKarlskrona SOK29:43+9:2712:04
8Elsa BohlinKarlskrona SOK30:52+10:3612:32
9Esther AllwoodKarlskrona SOK31:31+11:1512:48
10Astrid ByhedenKarlskrona SOK31:48+11:3212:55
11Tore KrigKarlskrona SOK31:51+11:3512:56
12Mattis LindströmRonneby OK33:50+13:3413:45
Elsa AskevikKarlskrona SOKej start
Märta AskevikKarlskrona SOKej start
Åsa HåkanssonKarlskrona SOKej start
Algot LarssonKarlskrona SOKej start

U3

2 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie OscarssonOK Orion29:029:58
2Emilia HåkanssonOK Orion43:03+14:0114:47

Öppen 3

2 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim SchyllertRonneby OK59:5720:48

Öppen 5

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob FagerKarlskrona SOK38:0811:05
Semona NilssonOK Orionej godkänd
Frida EngströmOK Orionej godkänd

Öppen 7

3 010 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HenryssonKarlskrona SOK25:568:36
2Malin SvenssonOK Orion29:21+3:259:45
3Ingemar EricssonRonneby OK36:57+11:0112:16
4Anders LeopoldOK Orion43:36+17:4014:29
5Kristina AnderssonKarlskrona SOK46:04+20:0815:18
6Jonny LagerströmRonneby OK52:32+26:3617:27
7Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK53:35+27:3917:48
8Aymonn AnderssonKarlskrona SOK53:38+27:4217:49

Öppen 8

4 650 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torgny LindströmRonneby OK31:396:48
2Yuri OmelchenkoOK Orion33:02+1:237:06
3Patrik SjökvistOK Orion35:26+3:477:37
4Marcus BlomkvistKarlskrona SOK36:46+5:077:54
5Lars-Ola LarssonOK Orion37:48+6:098:07
6Johan MyrénOK Orion39:15+7:368:26 Ladda ner rutt i gpx-format
7Cecilia BrattOK Orion39:53+8:148:34
8Jenny HåkanssonOK Orion41:05+9:268:50
9Arvid KronmarKarlskrona SOK42:17+10:389:05
10Albin HenryssonKarlskrona SOK43:13+11:349:17
11Hanna RingRonneby OK47:39+16:0010:14
12Anders NilssonOK Orion48:00+16:2110:19
13Lena SwartzOK Orion55:12+23:3311:52
14Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:00:50+29:1113:04
Anders HåkanssonOK Orionej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser