Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien 2, Östra Blekinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien 2, Östra Blekinge
Arrangörsorganisation: Karlskrona SOK
Datum: onsdag 8 maj 2019

Karlskrona SOK

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Märta SvennerudD12 Kort15:526:25
1Kajsa JakobssonU111:476:48
1Emma ZettervallD16 Kort32:068:02
1Jakob FagerÖppen 538:0811:05
1Hugo LarssonH16 Kort26:376:39
1Jakob OmelchenkoH14 Kort22:277:18
1Erik ZettervallH10 Kort14:095:49
1Andreas HenryssonÖppen 725:568:36
2Lova KronmarD14 Kort24:36+1:468:39
2Anton TörnqvistH16 Kort30:08+3:317:32
2Klara AnderssonU220:42+0:268:24
2Elias KronmarH12 Kort15:59+0:226:28
3Alma SvennerudD16 Kort35:15+3:098:50
3Melker SwärdhU222:49+2:339:16
3Hjalmar SvennerudH10 Kort18:58+4:497:48
4Mirja SilverskärD12 Kort19:56+4:048:04
4Emma LarssonD14 Kort29:35+6:4510:25
4Leo LarssonU224:14+3:589:51
4Linnea HedmanD10 Kort23:03+3:439:29
4Marcus BlomkvistÖppen 836:46+5:077:54
5Viggo AnderbergU119:10+7:2311:04
5Eric Olsson PetterssonU225:36+5:2010:24
5Kristina AnderssonÖppen 746:04+20:0815:18
5Sixten EliassonH10 Kort19:40+5:318:05
6Hugo SaidU119:13+7:2611:06
6Wilma LundgrenU226:08+5:5210:37
6Sophie WiduchD10 Kort28:00+8:4011:31
6Folke TyrbergH10 Kort22:13+8:049:08
6Albin PerssonH12 Kort21:57+6:208:53
7Alva LundgrenD10 Kort29:35+10:1512:10
7David AnderssonU229:43+9:2712:04
7Kasper FagerH14 Kort32:45+10:1810:40
7Oscar Olsson PetterssonH12 Kort22:39+7:029:10
8Aymonn AnderssonÖppen 753:38+27:4217:49
8Hampus AbrahamssonH14 Kort36:05+13:3811:45
8Elsa BohlinU230:52+10:3612:32
8Arvid HåkanssonH10 Kort27:26+13:1711:17
9Gustaf BerthouU121:04+9:1712:10
9Esther AllwoodU231:31+11:1512:48
9Arvid KronmarÖppen 842:17+10:389:05
9Sam MårtenssonH10 Kort32:23+18:1413:19
10Vilma AbrahamssonU124:27+12:4014:07
10Astrid ByhedenU231:48+11:3212:55
10Albin HenryssonÖppen 843:13+11:349:17
11Tore KrigU231:51+11:3512:56
11Nora MårtenssonU125:52+14:0514:57
13John MårtenssonU136:40+24:5321:11
14Johanna WilhelmssonÖppen 81:00:50+29:1113:04
Vilma AbrahamssonInskolningfullföljt
Ellen AnderssonInskolningfullföljt
Emma AnderssonInskolningfullföljt
Svante EliassonInskolningfullföljt
Edvin HedmanInskolningfullföljt
Vilma JohanssonInskolningfullföljt
Maria LytvynchukInskolningfullföljt
Vincent SkotténInskolningfullföljt
Astrid StenholmInskolningfullföljt
Selma StenholmInskolningfullföljt
Eskil SvanhallInskolningfullföljt
Nellie TibblinInskolningfullföljt
Sandra WiduchD16 Kortej godkänd
Axel JonassonU1ej godkänd
Disa LundbergD10 Kortej start
Hilda BilénD10 Kortej start
Noah BilénH12 Kortej start
Simon SilverskärH14 Kortej start
Nico MankonenH14 Kortej start
Lovisa BehrensU1ej start
Elsa AskevikU2ej start
Märta AskevikU2ej start
Åsa HåkanssonU2ej start
Algot LarssonU2ej start
Tom EliassonInskolningej godkänd
Alve AmbrosianiInskolningutgått
Edward BeijarInskolningej start
Valdemar BeijarInskolningej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser