Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Älgots Cup SÖ + Öppna banor för alla

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgots Cup SÖ + Öppna banor för alla
Arrangörsorganisation: Ystads OK
Datum: lördag 25 maj 2019

Andrarums IF

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hugo ThoressonH14 (1)54:0218:34
1August HärwellH10 (4)28:1212:45
1Alfons MickelåkerU1 (1)24:2313:23
2Magnus HärwellÖppen 7 (32)18:49+0:385:48
3Johan MickelåkerÖppen 7 (32)20:28+2:176:19
4Carina PerssonÖppen 3 (5)59:16+28:5624:47
5Christian GlantzÖppen 7 (32)22:45+4:347:01
8Erik ThoressonÖppen 7 (32)24:38+6:277:36
11Johanna HärwellÖppen 7 (32)26:09+7:588:04
12Heide PerssonÖppen 7 (32)26:43+8:328:14
20Bengt NilssonÖppen 7 (32)36:21+18:1011:13
22Suzanne QvistÖppen 7 (32)39:30+21:1912:11
Fritiof HärwellInskolning (6)fullföljt
Hjalmar HärwellInskolning (6)fullföljt
Ebbe JilkenInskolning (6)fullföljt

Eslövs FK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Tomas VensrydÖppen 7 (32)25:19+7:087:48
14Mårten MellbyÖppen 7 (32)30:31+12:209:25
16Edvin VensrydÖppen 7 (32)31:32+13:219:43
21Hanna MellbyÖppen 7 (32)39:13+21:0212:06

FK Åsen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sonia KurashovaD12 (5)ej start
Elena KurashovaÖppen 7 (32)ej start
David BengtssonÖppen 7 (32)ej start

Lunds OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lucas TreldalH16 (2)33:229:23
1Alma RingströmU2 (6)31:5314:10
1Eric WahlbomH12 (4)28:5111:13
1Fanni Gustafson FaegerstenÖppen 3 (5)30:2012:41
2Kasper RingströmH12 (4)53:14+24:2320:42
2David EriksonH10 (4)30:08+1:5613:38
2Freja GustafsonÖppen 3 (5)30:21+0:0112:41
4Pontus GustavssonÖppen 7 (32)22:16+4:056:52
4Vilgot HjelmH10 (4)43:21+15:0919:36
4Anna EriksonU2 (6)1:08:47+36:5430:34
6Mats EriksonÖppen 7 (32)23:06+4:557:07
7Marcus HenningssonÖppen 7 (32)23:09+4:587:08
10Raul HindovÖppen 7 (32)25:37+7:267:54
13Niklas GustafsonÖppen 7 (32)29:36+11:259:08
18Gordon GustafsonÖppen 7 (32)33:15+15:0410:15
27Stefan JohanssonÖppen 7 (32)44:09+25:5813:37
28Jeanette HenningssonÖppen 7 (32)44:27+26:1613:43
Astrid HjelmD12 (5)ej godkänd
Fredrik WahlbomÖppen 1 (1)ej godkänd
Norman HindovH10 (4)ej start
Örjan LarssonÖppen 7 (32)ej start
Märta HenningssonD16 (1)återbud

Malmö OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jonathan GunnarssonÖppen 7 (32)18:115:36
3Aron De AlmeidaH12 (4)53:28+24:3720:48
3Ida Danielson De AlmeidaÖppen 3 (5)37:44+7:2415:47
19Arne GustafssonÖppen 7 (32)35:14+17:0310:52
23Thomas DagsbergÖppen 7 (32)40:03+21:5212:21
25Stein ØstbyÖppen 7 (32)43:07+24:5613:18
30Paul SchannongÖppen 7 (32)50:43+32:3215:39
31Roland DahlmanÖppen 7 (32)51:11+33:0015:47
32Håkan BrostÖppen 7 (32)58:04+39:5317:55
Carl IsgrenInskolning (6)fullföljt
Elsie IsgrenInskolning (6)fullföljt

OK Kontinent

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emma LundsgaardD10 (1)40:2518:17
1Liv LundsgaardD12 (5)31:2712:14
24Line LundsgaardÖppen 7 (32)42:30+24:1913:07

OK Tyringe

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Emilia MattssonD12 (5)1:19:56+48:2931:06

Simrishamns OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Isaac Soares OlsonU2 (6)38:53+7:0017:16
3Oliver NilssonU2 (6)39:21+7:2817:29
15Lotte HenrikssonÖppen 7 (32)31:29+13:189:43
17Per Soares Soares OlsonÖppen 7 (32)32:36+14:2510:03
Oliver MånssonInskolning (6)fullföljt
Philip Soares OlsonU2 (6)ej godkänd
Emil CristianssonH12 (4)ej godkänd
Helena CristianssonÖppen 3 (5)ej godkänd

Skåneslättens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Britt Forsell PirozziÖppen 7 (32)43:56+25:4513:33
29Sven-Erik ForsellÖppen 7 (32)49:26+31:1515:15

Ystads OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sixten PerssonH12 Kort (1)28:5713:05
1Moa NordinD14 (1)52:1117:55
2Jakob HåkanssonH16 (2)40:18+6:5611:21
2Olivia TillanderD12 (5)37:43+6:1614:40
3Fabian TillanderH10 (4)34:30+6:1815:36
Valdemar PukeU2 (6)diskvalificerad
Lilly OlssonD12 (5)återbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
World Maze Race