Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: Enebybergs IF
Datum: torsdag 25 april 2019

Långa

5 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas JanssonOK Roslagen42:108:23
2Klas BirgerssonLånghundra IF44:29+2:198:51
3Per Ove WallénTäby OK47:30+5:209:27
4Leif ÅkerblomOK Österåker51:37+9:2710:16
5Lars LandströmLånghundra IF57:10+15:0011:23
6Mats HerbertTäby OK57:51+15:4111:31
7Lars BoudrieVäsby OK1:12:43+30:3314:29
8Anders LundbergOK Roslagen1:13:42+31:3214:40
9Svante FridEnebybergs IF1:15:49+33:3915:06

Mellan

3 520 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan GottfridssonNorbergs OK36:3710:24
2Per GrundbergRimbo SOK39:35+2:5811:14
3Lars GrankvistTäby OK40:17+3:4011:26
4Leif NordlundLänna IF41:08+4:3111:41
5Bengt ErikssonVäsby OK41:43+5:0611:51
6Lars WestinVallentuna-Össeby OL43:16+6:3912:17
7Hans-Erik PerssonSundbybergs IK44:05+7:2812:31
8Kjell JanssonLånghundra IF44:14+7:3712:33
9Per-Johan JanssonLänna IF46:08+9:3113:06
10C-G BoströmEnebybergs IF47:18+10:4113:26
11Leif BergSigtuna OK47:49+11:1213:35
12Kerstin RosengrenAttunda OK48:20+11:4313:43
13Gunnar KvarnerudLänna IF49:06+12:2913:56
14Eva ElnerudSigtuna OK49:41+13:0414:06
15Carina NilssonTäby OK51:11+14:3414:32
16Sven-Olov NorlinRimbo SOK51:55+15:1814:44
17Kurt AnderssonEnebybergs IF52:05+15:2814:47
18Håkan BoijeAttunda OK52:23+15:4614:52
19Birgitta KlangLånghundra IF52:27+15:5014:54
20Thord RådbergOK Roslagen52:50+16:1315:00
21Bengt FribergJärfälla OK55:36+18:5915:47
22Ewa NordlundLänna IF55:41+19:0415:49
23Helena BachmanTäby OK55:49+19:1215:51
24Eddie BjärrenholtRånäs OK58:39+22:0216:39
25Stefan MokvistLänna IF58:40+22:0316:40
26Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL59:17+22:4016:50
27Göran LarboAttunda OK59:32+22:5516:54
28Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL59:44+23:0716:58
28Bengt TörnqvistVäsby OK59:44+23:0716:58
30Per-Åke CarlenstamVäsby OK1:00:30+23:5317:11
31Marita BergSigtuna OK1:02:24+25:4717:43
32Gertrud VilhelmssonStigfinnarna1:04:28+27:5118:18
33Kjell BergmanStigfinnarna1:06:48+30:1118:58
34Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:09:46+33:0919:49
35Ulf ÅströmOK Roslagen1:10:40+34:0320:04
Bengt-Göran StjernaLänna IFej godkänd

Korta

2 470 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pheabe ThulinTäby OK33:3813:37
2Rolf AnderssonRimbo SOK34:05+0:2713:47
3Bernt JohanssonHäverödals SK34:07+0:2913:48
4Ola BlomdinVallentuna-Össeby OL34:27+0:4913:56
5Tommy HöglundLånghundra IF34:45+1:0714:04
6Thomas HoffRimbo SOK36:54+3:1614:56
7Lennart JanssonHäverödals SK39:20+5:4215:55
8Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL40:08+6:3016:14
9Conny HusénOK Roslagen40:29+6:5116:23
10UC Lybert ErikssonVäsby OK40:47+7:0916:30
11Jan-Olof MalmSigtuna OK41:18+7:4016:43
12Börje HolmgrenVallentuna-Össeby OL41:52+8:1416:57
13Christer AnderssonATG41:59+8:2116:59
14Norman ThulinTäby OK43:14+9:3617:30
15Lars-Olof IsacssonLånghundra IF43:33+9:5517:37
16Olov JanssonHäverödals SK44:27+10:4917:59
17Curt LindgrenOK Roslagen44:30+10:5218:00
18Leif NordinTurebergs IF45:05+11:2718:15
19Gun-Inger SahlbergLånghundra IF46:34+12:5618:51
20Åke LinderothSundbybergs IK47:10+13:3219:05
21Lars RoosAttunda OK48:25+14:4719:36
22Margareta WallénTäby OK50:09+16:3120:18
23Björn ErikssonOK Roslagen50:24+16:4620:24
24Conny OlssonHäverödals SK50:44+17:0620:32
25Carl LangOK Österåker50:49+17:1120:34
26Boris AnderssonRånäs OK51:02+17:2420:39
27Anna-Stina NyströmLänna IF51:57+18:1921:01
28Lena JohnssonRånäs OK52:42+19:0421:20
29Margaretha NyströmLänna IF53:29+19:5121:39
30Bengt FahlinIBM-Klubben53:36+19:5821:42
31Sören HesselVallentuna-Össeby OL54:33+20:5522:05
32Lars-Olov AnderssonSigtuna OK54:37+20:5922:06
33Tage AbrahamssonRånäs OK1:04:14+30:3626:00
Torbjörn KlangLänna IFej godkänd

Kortkorta

1 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sivert SöderbärgOK Roslagen44:3027:28
2Sven ErikssonOK Roslagen45:44+1:1428:13
3Yvonne RoosAttunda OK58:15+13:4535:57
4Anders ErikssonEnebybergs IF1:03:21+18:5139:06
Lars-Erik LindellVäsby OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser