Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Lång Bohuslän-Dal och Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Lång Bohuslän-Dal och Göteborg
Arrangörsorganisationer: IFK Göteborg Orientering / OK Gipen
Datum: söndag 2 september 2012

D21 GOF

9 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:13:237:48
2Camilla EngstrandSävedalens AIK1:14:40+1:177:56
3Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:18:23+5:008:20
4Sara BengtssonSävedalens AIK1:19:40+6:178:28
5Emma AnderssonSävedalens AIK1:20:00+6:378:30
6Sanna LinseforsGöteborg-Majorna OK1:23:07+9:448:50
7Sara JohanssonGöteborg-Majorna OK1:24:10+10:478:57
8Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK1:25:18+11:559:04
9Elin HamreforsOK Landehof1:27:17+13:549:17
10Frida NeroGöteborg-Majorna OK1:27:18+13:559:17
11Märta MollénSävedalens AIK1:29:28+16:059:31
12Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK1:34:03+20:4010:00
13Anna MartnerFK Herkules1:34:26+21:0310:02
14Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK1:39:06+25:4310:32
Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OKej start
Annica EngIFK Göteborgej start

D 21 BDOF

6 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BorssénOK Kroppefjäll1:13:1610:54
2Julia JacobssonOK Kroppefjäll1:39:19+26:0314:46
Britt-Marie ErlandssonStigsökarnaej start

H21 GOF

13 370 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan RunessonGöteborg-Majorna OK1:20:366:01
2Jonas PilbladIFK Göteborg1:20:54+0:186:03
3Ola MartnerGöteborg-Majorna OK1:22:37+2:016:10
4Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OK1:24:50+4:146:20
5Mikael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:26:46+6:106:29
6Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:28:07+7:316:35
7Erik EngstrandIFK Göteborg1:28:19+7:436:36
8Jonas MerzOK Tisaren1:29:26+8:506:41
9John PerssonIFK Göteborg1:29:56+9:206:43
10Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:31:14+10:386:49
11Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:31:19+10:436:49
12Patrik MartnerIFK Göteborg1:32:24+11:486:54
13Henrik LaasIFK Göteborg1:32:42+12:066:56
14Robert JohanssonGöteborg-Majorna OK1:37:51+17:157:19
15Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK1:40:26+19:507:30
16Philipp SauterGöteborg-Majorna OK1:40:57+20:217:33
17Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:41:18+20:427:34
18Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:43:25+22:497:44
19Pär IngelströmGöteborg-Majorna OK1:46:21+25:457:57
Fredrik PerssonIFK Göteborgej godkänd
Karl LevinSävedalens AIKej godkänd
Magnus PalmGöteborg-Majorna OKej start
Vetle Ruud BråtenIFK Göteborgej start
Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OKej start
Per-Anders EggertsenIFK Göteborgej start
Henrik LundgrenSävedalens AIKej start
Victor AxbomOK Landehofej start
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej start

H21 BDOF

9 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnlindOK Skärmen1:07:257:05
2Jonatan LarssonUddevalla OK1:14:54+7:297:52
3Christoffer OhlssonUddevalla OK1:14:55+7:307:52
4Oscar GustafssonIdefjordens SK1:19:27+12:028:21
5Jonas LindellStigsökarna1:19:43+12:188:22
6Stig ErlandssonStigsökarna1:33:00+25:359:46
7Anders JohanssonUddevalla OK1:40:53+33:2810:36
Henrik Bagge JohanssonOK Skärmenej godkänd

D21 Kort

4 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia AnderssonCentrum OK49:4210:22
2Sara HolmbergGöteborg-Majorna OK54:34+4:5211:23
3Hanna WeimannIK Uven1:05:14+15:3213:37
4Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb1:07:44+18:0214:08

D20 GOF

6 720 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amilia BjörklundSävedalens AIK56:058:20
2Erika LindqvistSävedalens AIK1:03:03+6:589:22
3Madeleine AttforsSävedalens AIK1:18:09+22:0411:37
Eleonora Swenson BäckelinTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H20 GOF

9 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb1:19:118:19
2Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb1:33:07+13:569:47
3Niklas HelmertzFrölunda OL1:37:44+18:3310:16

H20 BDOF

7 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders OhlssonUddevalla OK1:27:1911:49
Albin LiljeqvistStigsökarnaej start

D18 GOF

5 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia StuhlhoferOK Landehof46:448:19
2Erica PetterssonSjövalla FK54:56+8:129:47
3Emmeli AxmalmSävedalens AIK58:23+11:3910:24
4Tilda KarlssonOK Alehof59:03+12:1910:31
5Filippa SpånérSävedalens AIK59:27+12:4310:35
6Linnea WahlgrenSjövalla FK1:00:13+13:2910:44
7Lovisa LemanGöteborgs SK1:00:18+13:3410:44
8Hanna DjerfLerums SOK1:00:43+13:5910:49
9Elin BlickOK Alehof1:00:53+14:0910:51
10SOFIA JOHANSSONOK Alehof1:03:34+16:5011:19
11Sofia HelmertzFrölunda OL2:02:11+1:15:2721:46
Amanda ClaessonSävedalens AIKej godkänd
Anna WallinSjövalla FKej start
Frida BrogrenKungälvs OKej start
Klara PålssonKungälvs OKej start

D18 BDOF

5 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia OhlssonUddevalla OK49:138:46
2Malin WidénUddevalla OK51:28+2:159:10
3Moa GustafssonUddevalla OK52:43+3:309:23
4Elin WasseniusUddevalla OK1:04:56+15:4311:34
5Malin ReichenbergIdefjordens SK1:07:03+17:5011:57
6Carolina LarssonÅmåls OK1:08:08+18:5512:08
Maria LundStenungsunds OKej start

H18 GOF

7 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb49:086:58
2Gustaf SparrevikLerums SOK52:07+2:597:24
3Arvid VågLerums SOK52:46+3:387:29
4Rasmus LarssonOK Alehof56:09+7:017:58
5Gustav BoquistIK Uven56:14+7:067:59
6Karl ModigOK Alehof56:17+7:097:59
7Johan BöniGöteborg-Majorna OK1:02:46+13:388:54
8Albin PetrénGöteborg-Majorna OK1:05:15+16:079:16
9Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK1:06:02+16:549:22
10Pontus JanssonKungälvs OK1:10:06+20:589:57
11Oskar VigrenSävedalens AIK1:19:15+30:0711:15
Colin Fransson LeeOK Alehofej godkänd
Anton BlomGöteborg-Majorna OKej start

H17-20 Kort

5 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy GelotteTolered-Utby Ol-klubb1:46:4020:23

D16 GOF

4 280 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna ÅbergOK Landehof41:529:46
2Ella WallinderGöteborg-Majorna OK43:47+1:5510:13
3Emma HimmelmannSjövalla FK45:17+3:2510:34
4Elin PetterssonSjövalla FK46:40+4:4810:54
5Clara WallinSjövalla FK48:23+6:3111:18
6Lina PålssonKungälvs OK55:56+14:0413:04
7Lydia NorinFrölunda OL57:37+15:4513:27
8Elin WahlgrenSjövalla FK59:47+17:5513:58
Julia BlomFrölunda OLej start

D16 BDOF

4 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda HanssonOK Skärmen56:2213:10
2Elvira OlssonOK Kroppefjäll1:09:31+13:0916:14
3Isabell LarssonÅmåls OK1:12:50+16:2817:01
4Sofie SvennungssonOK Gipen1:16:28+20:0617:51

H16 GOF

5 230 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip WadstenOK Landehof38:097:17
2Oskar LindqvistSävedalens AIK39:16+1:077:30
3Heino OllinSävedalens AIK44:41+6:328:32
4Oscar RenbergSävedalens AIK47:33+9:249:05
5Rasmus ArfwedsonFrölunda OL48:49+10:409:20
6Mattis HallbergIK Uven54:11+16:0210:21
7Erik HagmanGöteborg-Majorna OK56:12+18:0310:44
8Jesper JanssonKungälvs OK1:00:22+22:1311:32
9Erik LarssonLerums SOK1:05:45+27:3612:34
10Marcus BraunTolered-Utby Ol-klubb1:09:03+30:5413:12
11Jakob JunkersIF Marin Väst1:39:47+1:01:3819:04
12Oskar VamlingFrölunda OL1:58:42+1:20:3322:41
Fredrik LindFrölunda OLej start
Albin PålssonKungälvs OKej start
Felix GarmerGöteborg-Majorna OKej start
John GabrielssonSävedalens AIKej start
Erik BjörklundSjövalla FKej start

H16 BDOF

5 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias JohanssonStångenäs AIS38:587:27
2Adrian DahlströmÅmåls OK51:04+12:069:45
3Linus OlssonOK Gipen1:01:11+22:1311:41
4Joel KarlssonKvillebyns SK1:01:23+22:2511:44
5Anton BernevingOK Gipen1:04:30+25:3212:19
6Emil KarlssonKvillebyns SK1:09:31+30:3313:17
7John GordonStigsökarna1:18:00+39:0214:54
8Aron HugosonKvillebyns SK1:34:15+55:1718:01
9Eric CarlssonKvillebyns SK1:39:13+1:00:1518:58

H16 Kort

3 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max KällmanTolered-Utby Ol-klubb1:01:3515:54

D14 GOF

3 870 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK33:478:43
2Emma DjerfLerums SOK35:46+1:599:14
3Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK37:00+3:139:33
4Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK37:52+4:059:47
5Klara DjerfLerums SOK37:59+4:129:48
6Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK40:47+7:0010:32
7Saga BacktemanLerums SOK40:50+7:0310:33
8Clara CoxLerums SOK42:07+8:2010:52
9Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK42:46+8:5911:03
10Isabella LagoGöteborg-Majorna OK45:01+11:1411:37
11Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb46:01+12:1411:53
12Emelie RoosOK Landehof49:26+15:3912:46
13Emelie KarlssonOK Landehof50:32+16:4513:03
14Maja GunnarssonLerums SOK52:02+18:1513:26
15Emma KarlssonOK Landehof53:24+19:3713:47
16Anna HenrikssonSävedalens AIK54:47+21:0014:09
17Emelie LorénOK Landehof54:54+21:0714:11
18Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK57:08+23:2114:45
19Sofie GruvesäterTolered-Utby Ol-klubb59:33+25:4615:23
20Linnea Bengtsson CreaserSävedalens AIK1:04:38+30:5116:42
21Hanna HolmgrenSävedalens AIK1:06:34+32:4717:12
22Anna NordholmSävedalens AIK1:09:26+35:3917:56
Julia BergdahlSävedalens AIKej start
Tuva Carlsson WallumSävedalens AIKej start

D14 BDOF

3 870 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara WasseniusUddevalla OK39:1410:08
2Matilda JohanssonStångenäs AIS43:01+3:4711:06
3Signe SteindahlStenungsunds OK46:15+7:0111:57
4Maria ErikssonEds SK46:44+7:3012:04
5Sofia GustafssonEds SK48:44+9:3012:35
6Ronja SteindahlStenungsunds OK1:05:54+26:4017:01
Josefine LiljeqvistStenungsunds OKej start

H14 GOF

3 870 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto StuhlhoferOK Landehof28:497:26
1Anders MagnussonOK Landehof28:497:26
3Hjalmar LjungbergSjövalla FK32:02+3:138:16
4Joel LeanderOK Landehof32:47+3:588:28
5Johan LammFrölunda OL33:14+4:258:35
6Johan OlsonIK Uven35:54+7:059:16
7Albin ClaessonSävedalens AIK36:07+7:189:19
8Edvin LjungbergSjövalla FK36:22+7:339:23
9Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK36:42+7:539:28
10Jonatan LarssonSävedalens AIK38:37+9:489:58
11Douglas Fransson LeeOK Alehof39:44+10:5510:16
12Joel FlakbergIFK Göteborg39:56+11:0710:19
13Emil DahlströmFK Herkules47:29+18:4012:16
14Lucas FosseTolered-Utby Ol-klubb52:18+23:2913:30
15Axel ForsmanFK Herkules1:12:31+43:4218:44
16Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb1:16:55+48:0619:52
Simon FranssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Karl Pettersson-PalmLerums SOKej start
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Ville GrahnIK Uvenej start
Anton BoyertsonTolered-Utby Ol-klubbej start

H14 BDOF

3 870 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel HalvarssonOK Kroppefjäll39:4810:17
2Martin LundStenungsunds OK43:33+3:4511:15
3Tim OlssonBrattås CK43:52+4:0411:20
4Robin LarssonOK Kroppefjäll1:05:21+25:3316:53
Gustav BlomEds SKej godkänd
Joakim EriksenEds SKej godkänd
Joel GustavssonStigsökarnaej start

D14 Kort

2 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia JanténHerrestads AIF31:2511:51

H14 Kort

2 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb34:2612:59
2Jesper MalmbergTolered-Utby Ol-klubb35:21+0:5513:20
3John BomanTolered-Utby Ol-klubb1:05:21+30:5524:39

D12 GOF

2 650 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK23:198:47
2Linn HimmelmannSjövalla FK24:02+0:439:04
3Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK26:37+3:1810:02
4Kajsa RaskKungälvs OK26:44+3:2510:05
5Selma MoqvistLerums SOK27:22+4:0310:19
6Johanna WallbergOK Alehof28:19+5:0010:41
7Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK29:40+6:2111:11
8Matilda HagstrandLerums SOK29:52+6:3311:16
9Ester FreidlitzOK Landehof31:24+8:0511:50
10Johanna NilssonKungälvs OK32:21+9:0212:12
11Klara WallinderGöteborg-Majorna OK32:48+9:2912:22
12Rebecca LekbergSävedalens AIK36:24+13:0513:44
13Robyn TerningTolered-Utby Ol-klubb37:21+14:0214:05
14Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb39:27+16:0814:53
15Tove JohanssonOK Alehof42:30+19:1116:02
16Klara BirringSjövalla FK55:49+32:3021:03
17Rebecka LjungSjövalla FK58:54+35:3522:13
Moa BartholdssonFrölunda OLej godkänd
Lisa BörnstedtTolered-Utby Ol-klubbej start
Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIKej start

D12 BDOF

2 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK22:328:30
2Sofia JohanssonOK Skärmen24:44+2:129:20
3Matilda RenlundStigsökarna47:18+24:4617:50
Erika Källvik-LeufvénÅmåls OKej start
Hanna OlssonBrattås CKej start

H12 GOF

2 650 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander RoosOK Landehof21:428:11
2Samuel PihlströmOK Landehof22:55+1:138:38
3Johan GrahnIK Uven24:01+2:199:03
4Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb24:50+3:089:22
5Oliver Fransson LeeOK Alehof27:46+6:0410:28
6Johannes HolmgrenSävedalens AIK29:54+8:1211:16
7Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb30:52+9:1011:38
8Petter HinderTolered-Utby Ol-klubb32:22+10:4012:12
9Martin LammFrölunda OL35:02+13:2013:13
10Mårten GeddaOK Landehof35:25+13:4313:21
11Nils HammarFrölunda OL36:45+15:0313:52
12Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb36:49+15:0713:53
13Daniel HolmgrenSävedalens AIK38:11+16:2914:24
14Viktor Le ClaireFK Herkules41:18+19:3615:35
15Carl JosefssonSävedalens AIK47:05+25:2317:46
16Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb47:57+26:1518:05
17Alvin Martinsson GrbicMölndal Outdoor IF51:42+30:0019:30
18Adam SandströmTolered-Utby Ol-klubb1:05:52+44:1024:51
Axel BlomFrölunda OLej godkänd
Joel HellmanSjövalla FKej start
Daniel KnutssonLerums SOKej start
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej start
Anton MagnussonTolered-Utby Ol-klubbej start
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start
Per NordholmSävedalens AIKej start

H12 BDOF

2 650 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias OlssonOK Kroppefjäll20:597:55
2Erik LundStenungsunds OK29:31+8:3211:08
3Rasmus LarssonOK Kroppefjäll31:23+10:2411:50
4Anton WöhrerStigsökarna32:19+11:2012:11
5Oskar CarlssonKvillebyns SK34:25+13:2612:59
6Erik LarssonÅmåls OK37:49+16:5014:16
7Samuel ErikssonEds SK38:11+17:1214:24
Rasmus LilljeqvistStigsökarnaej start

H12 Kort

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin GruvesäterTolered-Utby Ol-klubb26:4310:31
2Alex KarlssonUddevalla OK27:39+0:5610:53

D10 GOF

2 540 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta LjungbergSjövalla FK21:238:25
2Maria LogrenSjövalla FK24:41+3:189:43
3Olivia AspIFK Göteborg26:39+5:1610:29
4Elin FlakbergIFK Göteborg26:47+5:2410:32
5Thea FagerströmIFK Göteborg28:32+7:0911:14
6Julia WallbergOK Alehof29:51+8:2811:45
7Marie AsplundKungälvs OK31:35+10:1212:26
8Elsa KarlssonOK Landehof32:02+10:3912:36
9Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK32:45+11:2212:53
10Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb33:17+11:5413:06
11Isabella HallMölndal Outdoor IF33:57+12:3413:21
12Olivia LundstedtSjövalla FK34:49+13:2613:42
13Katrin AsplundKungälvs OK35:57+14:3414:09
14Filippa FagerströmIFK Göteborg37:44+16:2114:51
15Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb40:36+19:1315:59
16Rebecka PihlströmOK Landehof44:47+23:2417:37
17Matilda ÅkessonOK Landehof47:22+25:5918:38
Elsa SjööOK Landehofej start
Sofia RaskKungälvs OKej start
Lisa FalkGöteborg-Majorna OKej start

D10 BDOF

2 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JohanssonOK Skärmen31:5012:31
2Clara JohanssonOK Skärmen32:33+0:4312:48
3Matilda WöhrerStigsökarna38:39+6:4915:12

H10 GOF

2 540 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix DrejmoOK Landehof21:448:33
2Jakob L GunnarssonLerums SOK22:42+0:588:56
3Filip KlingbergOK Alehof23:11+1:279:07
4Rasmus FjordsideSävedalens AIK23:22+1:389:11
5Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK23:50+2:069:22
6Nils KörleOK Landehof25:16+3:329:56
7Albin NyqvistOK Landehof25:25+3:4110:00
8Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb25:32+3:4810:03
9Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK27:11+5:2710:42
10Jacob PihelSjövalla FK28:15+6:3111:07
11Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK29:09+7:2511:28
12Emil PetterssonKungälvs OK29:32+7:4811:37
13Edvin NilssonKungälvs OK31:19+9:3512:19
14Linus BoströmOK Alehof38:36+16:5215:11
15Wilmer HolmqvistSjövalla FK39:23+17:3915:30
16Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb40:40+18:5616:00
17Arvid LarssonSävedalens AIK42:09+20:2516:35
18Noah Mamani LindströmFrölunda OL1:07:44+46:0026:40
Arvid BacktemanLerums SOKej godkänd
Zebastian ArfwedsonFrölunda OLej start
Emil AxelssonLerums SOKej start
Alexander WallbergOK Alehofej start

H10 BDOF

2 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak OlssonStigsökarna25:5610:12
2William WasseniusUddevalla OK32:31+6:3512:48
Arvid AronssonOK Kroppefjällej godkänd

D35 GOF

5 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida WallströmSävedalens AIK49:358:50
2Hanna RangertKungälvs OK55:31+5:569:53
3Anna SäfstenMölndal Outdoor IF58:21+8:4610:24
4Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK59:19+9:4410:34
5Angelica BrandqvistTibro OK1:07:12+17:3711:58
6Susanne CoxLerums SOK1:20:45+31:1014:23

H35 GOF

7 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas MartnerTolered-Utby Ol-klubb55:457:33
2Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK1:01:19+5:348:18
3Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:01:22+5:378:18
4Johan UnemanOK Alehof1:09:32+13:479:25
5Erik AderstedtKungälvs OK1:11:26+15:419:40 Ladda ner rutt i gpx-format
Staffan LjungkvistIK Gandvikej start

D40 GOF

4 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof44:359:18
2Anna ErikssonOK Landehof48:01+3:2610:01
3Sara LorénOK Landehof48:44+4:0910:10
4Linda GunnarssonLerums SOK58:14+13:3912:09
5Mia JodalGöteborg-Majorna OK1:01:22+16:4712:48
6Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK1:07:09+22:3414:01
7Sofia KarlssonOK Landehof1:10:33+25:5814:43
Yvonne WeihardSävedalens AIKej start

D40 BDOF

4 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK1:11:2514:54
2Anneli GordonStigsökarna1:12:35+1:1015:09
3Siv OlssonOK Kroppefjäll1:40:51+29:2621:03

H40 GOF

7 040 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas DalbergGöteborg-Majorna OK49:357:02
2Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK53:21+3:467:34
3Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK54:21+4:467:43
4Nichlas WallströmSävedalens AIK54:39+5:047:45
5Peter LekbergSävedalens AIK57:10+7:358:07
6Mikael ÖhgrenSävedalens AIK1:01:14+11:398:41
7Anders ArfwedsonFrölunda OL1:01:50+12:158:46
8Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:03:27+13:529:00
9Thomas KarlssonSjövalla FK1:04:38+15:039:10
10Anders HellgrenFrölunda OL1:10:05+20:309:57
11Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:12:42+23:0710:19
12Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:18:18+28:4311:07 Ladda ner rutt i gpx-format
13Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF1:27:22+37:4712:24 Ladda ner rutt i gpx-format
Ola JodalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jonas AxelssonLerums SOKej start

H40 BDOF

7 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pål MagnussonStenungsunds OK1:10:3210:01
2Håkan LindénUddevalla OK1:13:12+2:4010:23
3Joakim KarlssonKvillebyns SK1:26:57+16:2512:21
4Thomas SteindahlStenungsunds OK1:36:38+26:0613:43

D45 GOF

4 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK42:5810:00
2Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK45:01+2:0310:29
3Anette BernhedSävedalens AIK46:07+3:0910:44
4Lena CarlssonSävedalens AIK46:16+3:1810:47
5Anna AsplundKungälvs OK49:05+6:0711:26
6Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK50:40+7:4211:48
7Anne MagnussonOK Landehof53:25+10:2712:27
8Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK1:06:51+23:5315:34
9Sara LarssonSävedalens AIK1:15:51+32:5317:40
Agnetha le ClaireFK Herkulesej godkänd
Cecilia PalmLerums SOKej start
Liselotte FalkGöteborg-Majorna OKej start

D45 BDOF

4 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HalvarssonOK Kroppefjäll44:3710:24
2Agneta ErikssonUddevalla OK47:23+2:4611:02
3Christina LiljeqvistStenungsunds OK1:06:43+22:0615:33
Heli MarjomaaStigsökarnaej start

H45 GOF

6 240 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odd WallumSävedalens AIK42:186:46
2Patrik FalkGöteborg-Majorna OK49:20+7:027:54
3Ola WallinderGöteborg-Majorna OK50:12+7:548:02
4Magnus Karlsson 1OK Landehof50:39+8:218:07
5Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb51:46+9:288:17
6Anders WadstenOK Landehof52:47+10:298:27
7Stefan JanssonLerums SOK53:50+11:328:37
8Claes HagstrandLerums SOK54:19+12:018:42
9Anders YngströmGöteborg-Majorna OK54:55+12:378:48
10Leif EinarssonKungälvs OK57:09+14:519:09
11Richard BlomFrölunda OL57:43+15:259:14
12Göran StuhlhoferOK Landehof59:42+17:249:34
13Jens LindströmTibro OK1:01:40+19:229:52
14Mikael JungbjerGöteborgs SK1:02:22+20:049:59
15Johan ÅbergOK Landehof1:02:38+20:2010:02
16David GabrielssonSävedalens AIK1:05:52+23:3410:33
17Ingemar BlomIK Uven1:08:23+26:0510:57
18Leif HagmanIK Uven1:10:57+28:3911:22
19Patrick DjerfLerums SOK1:14:30+32:1211:56
20Lars LjungbergSjövalla FK1:15:54+33:3612:09
21Tomas AndreassonFrölunda OL1:32:30+50:1214:49
22Christer HenrikssonSävedalens AIK1:39:40+57:2215:58
Nils GustavssonLidköpings VSKej start
Magnus Ö BernhedSävedalens AIKej start
Bengt GrewinFrölunda OLej start

H45 BDOF

6 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GustafssonUddevalla OK43:427:00
2Ulrik OlssonBrattås CK45:59+2:177:22
3Per KällvikÅmåls OK49:41+5:597:57
4Tommy JohanssonStångenäs AIS51:57+8:158:19
5Mats HallstenOK Skärmen52:08+8:268:21
6Håkan FlingmarkUddevalla OK58:51+15:099:25
7Johan LilljeqvistStigsökarna1:00:03+16:219:37
8Karl ErikssonUddevalla OK1:12:05+28:2311:33
9Bengt ZetterbergOK Skärmen1:23:17+39:3513:20

D50 GOF

3 960 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules36:449:16
2Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK41:13+4:2910:24
3Karin JohnssonSävedalens AIK42:36+5:5210:45
4Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK46:35+9:5111:45
5Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK51:29+14:4513:00
6Lena LundqvistKungälvs OK53:14+16:3013:26
7Jane MelinGöteborg-Majorna OK53:33+16:4913:31
8Maria OlssonLerums SOK1:00:10+23:2615:11
9Christina NilssonLerums SOK1:00:53+24:0915:22
10Karin BergdahlSävedalens AIK1:01:27+24:4315:31
11Monika NilssonOK Alehof1:05:40+28:5616:34
12Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:06:14+29:3016:43
13Susanne EickhoffSävedalens AIK1:07:08+30:2416:57
14Karin HelmertzFrölunda OL1:21:43+44:5920:38
15Lisa LarssonSjövalla FK1:23:18+46:3421:02
16Carina SwensonTolered-Utby Ol-klubb1:32:33+55:4923:22

D50 BDOF

3 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina BirathStenungsunds OK43:2310:57
2Anita DavalliusUddevalla IS48:45+5:2212:18
3Nina BejbomUddevalla OK48:56+5:3312:21
4Birgit HanssonHerrestads AIF50:35+7:1212:46
5Märit GustafssonEds SK55:22+11:5913:58
6Mona OlssonBrattås CK1:01:00+17:3715:24
7Carina ReichenbergIdefjordens SK1:02:14+18:5115:42
Maria EricsonÅmåls OKej start

H50 GOF

5 610 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans MelinGöteborg-Majorna OK44:267:55
2Per GustavssonGöteborg-Majorna OK44:52+0:267:59
3Per-Arne WahlgrenSjövalla FK44:53+0:278:00
4Torsten BacktemanLerums SOK45:02+0:368:01
5Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK46:13+1:478:14
6Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK47:29+3:038:27
7Anders H CarlssonGöteborg-Majorna OK48:08+3:428:34
8Mats LindqvistSävedalens AIK48:19+3:538:36
9Pär ClaessonSävedalens AIK49:23+4:578:48
10Magnus JosefssonSävedalens AIK50:49+6:239:03
11Stefan SjöblomFrölunda OL51:01+6:359:05
12Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK53:57+9:319:37
13Martin EickhoffSävedalens AIK56:02+11:369:59
14Staffan AsplundKungälvs OK56:27+12:0110:03
15Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb57:10+12:4410:11
16Andrew LagoGöteborg-Majorna OK57:24+12:5810:13
17Christer CarlssonSävedalens AIK1:01:18+16:5210:55
18Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK1:03:22+18:5611:17
19Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:05:53+21:2711:44
20Håkan WåhlanderFrölunda OL1:14:58+30:3213:21
21Jonas JerlinFrölunda OL1:36:37+52:1117:13
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Börje PerssonOK Alehofej start
Thomas AttforsSävedalens AIKej start

H50 BDOF

5 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel WasseniusUddevalla OK46:008:11
2Jan HanssonStenungsunds OK50:26+4:268:59
3Rune KristiansenIdefjordens SK56:35+10:3510:05
4Ulf BjörkdahlHerrestads AIF1:03:24+17:2411:18
5Dick NymanUddevalla IS1:04:26+18:2611:29
6Mats LindströmOK Skärmen1:08:03+22:0312:07
7Stig-Arne ÖstlundUddevalla OK1:13:32+27:3213:06
8Mats HugossonKvillebyns SK1:19:41+33:4114:12

D55 GOF

3 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK46:2911:44
2Gunilla AxelssonSävedalens AIK48:28+1:5912:14
3Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb53:14+6:4513:26
4Randveig BergGöteborg-Majorna OK58:49+12:2014:51
5Sibylle GustafssonOK Landehof59:23+12:5414:59
6Maria VamlingFrölunda OL1:07:37+21:0817:04
7Kristina JohanssonOK Landehof1:17:22+30:5319:32
8Birgitta LööfSävedalens AIK1:25:15+38:4621:31

D55 BDOF

3 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriella AxelssonIdefjordens SK46:5711:51
2Kerstin BurmanKvillebyns SK49:25+2:2812:28
3Christina BerggrenLjungskile FK1:06:35+19:3816:48
4Eva KarlssonUddevalla OK1:16:32+29:3519:19
Anneli BranderStenungsunds OKej godkänd
Gunilla HolmbergHerrestads AIFej start

H55 GOF

5 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BjörklundSävedalens AIK49:399:22
2Anders SpånérGöteborg-Majorna OK50:29+0:509:31
3Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK51:31+1:529:43
4Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK53:30+3:5110:05
5Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad58:26+8:4711:01
6Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK1:00:59+11:2011:30
7Lennart VamlingFrölunda OL1:06:03+16:2412:27
8Christer NilssonSjövalla FK1:07:12+17:3312:40
9Rudolf BrogrenKungälvs OK1:09:59+20:2013:12
10Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK1:10:10+20:3113:14
11Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK1:11:57+22:1813:34
Pierre KarlssonOK Alehofej godkänd
Thore JanssonKungälvs OKej start
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKej start
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej start
Ulf PeterssonKungälvs OKej start

H55 BDOF

5 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten GustafssonEds SK42:117:57
2Lasse JohanssonEds SK46:21+4:108:44
3Carl-Göran StrutzEds SK48:51+6:409:13
4Roger GustafssonIdefjordens SK50:56+8:459:36
5Göran AndreassonOK Kroppefjäll52:47+10:369:57
6Bror WidenUddevalla OK59:37+17:2611:14
7Reine SpetzStenungsunds OK1:03:02+20:5111:53
8Janne ErikssonEds SK1:03:23+21:1211:57
9Arne LundStenungsunds OK1:06:06+23:5512:28
10Göran BerggrenLjungskile FK1:19:25+37:1414:59
Bengt BivrinIdefjordens SKej godkänd
Christer EricsonÅmåls OKej start

D60 GOF

3 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK30:199:33
2Karin AxelssonIK Uven40:31+10:1212:46
3Britt-Marie GrönroosOK Alehof46:34+16:1514:41
4Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb49:45+19:2615:41
5Eva BlomströmIK Stern55:53+25:3417:37
6Lisbeth OlssonKungälvs OK1:04:35+34:1620:22
Eva ThörnblomSjövalla FKej start
Eva JohanssonKungälvs OKej start

D60 BDOF

3 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NymanUddevalla IS1:01:3719:26
Bakken GroStigsökarnaej start
Yvonne GalborgenEds SKej start

H60 GOF

4 790 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn JägerströmIK Uven47:309:54
2Kent ErikssonLerums SOK51:25+3:5510:44
3Mats KågesonGöteborg-Majorna OK53:52+6:2211:14 Ladda ner rutt i gpx-format
4Sten BlomströmIK Stern55:44+8:1411:38
5Sören SvenssonSjövalla FK58:07+10:3712:07
6Staffan BrobergIF Marin Väst59:48+12:1812:29
7Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK1:00:55+13:2512:43
8Lars-Olov DahlbergOK Landehof1:06:52+19:2213:57
9Lennart AnderssonGöteborgs SK1:12:41+25:1115:10
10Sten HelmertzFrölunda OL1:25:11+37:4117:47

H60 BDOF

4 790 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlssonIdefjordens SK40:078:22
2Kent KardellLjungskile FK46:52+6:459:47
3Arvid GalborgenEds SK49:57+9:5010:25
4Roalh KlevelandKvillebyns SK51:40+11:3310:47
5Hans-Åke SjunnessonEds SK51:41+11:3410:47
6Conny JidetoftStångenäs AIS53:10+13:0311:05
7Roland MattssonOK Skärmen59:01+18:5412:19
8Clyde PerssonLjungskile FK59:27+19:2012:24
9Jan-Erik PålssonUddevalla IS1:02:37+22:3013:04
10Johnny KarlssonUddevalla OK1:03:44+23:3713:18
11Gunnar BejbomUddevalla OK1:12:14+32:0715:04
Dan WidercrantzOK Skärmenej godkänd

D65 GOF

3 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SchedwinIK Stern37:5911:58
2Gertrud Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK42:32+4:3313:25
3Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK43:38+5:3913:45
4Ingrid Rex WallströmOK Landehof46:16+8:1714:35
5Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK49:10+11:1115:30
6Rosa JohanssonIK Uven50:49+12:5016:01
7Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK54:24+16:2517:09
8Ann-Britt JohanssonIK Stern54:59+17:0017:20
9Ingrid CarlstedtSävedalens AIK55:23+17:2417:28
10Ingrid CullbrandIK Stern58:40+20:4118:30
11Birgitta ParknerOK Landehof1:01:28+23:2919:23

H65 GOF

4 290 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb43:1910:05
2Olle AdolfssonLerums SOK49:24+6:0511:30
3Jack GrönroosOK Alehof49:48+6:2911:36
4Hans CarlstedtSävedalens AIK53:24+10:0512:26
5Lennart AlmströmIK Stern53:35+10:1612:29
6Bengt BörjessonOK Alehof58:26+15:0713:37
7Anders AxelssonSävedalens AIK59:46+16:2713:55
8Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:00:10+16:5114:01
9Gunnar VallinOK Landehof1:04:23+21:0415:00
10Jan LarssonSävedalens AIK1:08:23+25:0415:56
Anders BjörnbergFrölunda OLej godkänd
Björn AhlnérGöteborg-Majorna OKej start

H65 BDOF

4 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart HermanssonStångenäs AIS42:5610:00
2Per-Arne KällénUddevalla OK43:58+1:0210:14
3Rune SandbergUddevalla OK44:30+1:3410:22
4Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS46:18+3:2210:47
5Oskar JohanssonStångenäs AIS48:22+5:2611:16
6Olof KarlssonUddevalla OK53:46+10:5012:31
7Bertil HermanssonStenungsunds OK56:48+13:5213:14

D70 GOF

2 720 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern40:5415:02
2Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK43:25+2:3115:57
3Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK44:36+3:4216:23
4Barbro VallinKungälvs OK49:43+8:4918:16
5Gunnel BörjessonIK Uven50:45+9:5118:39
6Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:00:03+19:0922:04
7Elvy BörjessonOK Alehof1:00:25+19:3122:12
8Lillemor HallinOK Landehof1:00:47+19:5322:20
9Inga PerssonOK Landehof1:10:23+29:2925:52
Barbro JohanssonSjövalla FKej start
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbej start

H70 GOF

3 960 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern42:4510:47
2Lars FinbomOK Landehof44:45+2:0011:18
3Magne HagströmFrölunda OL46:50+4:0511:49
4Roland BrandshageSävedalens AIK49:55+7:1012:36
5Andre AlexanderssonKungälvs OK50:30+7:4512:45
6Mats JodalGöteborg-Majorna OK52:11+9:2613:10
7Bengt InghammarGöteborg-Majorna OK54:24+11:3913:44
8Karl-Axel JohanssonIK Uven59:02+16:1714:54
9Hans C JohanssonIK Stern1:00:26+17:4115:15
10Göran LefflerLerums SOK1:00:50+18:0515:21
Jan KjellströmFrölunda OLej start

H70 BDOF

3 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans ÖstlundOK Kroppefjäll47:2911:59
2Gunnar PerssonSvanesunds GIF58:33+11:0414:47
3Alf LundströmLjungskile FK1:00:15+12:4615:12
4Arne ClaessonLjungskile FK1:01:16+13:4715:28
5Tord LöövStångenäs AIS1:11:29+24:0018:03
Svein BakkenStigsökarnaej godkänd

D75 GOF

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK44:5616:31
2Inger HallbergIK Uven1:05:20+20:2424:01
Marianne HöglundFK Herkulesej start

H75 GOF

3 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar AlfredssonIK Uven32:4510:19
2Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb35:42+2:5711:15
3Roland AasaIK Uven37:01+4:1611:40
4Agne ÖstenssonSävedalens AIK38:38+5:5312:11
5Leif BergGöteborg-Majorna OK58:53+26:0818:34

D80 GOF

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva FalkIK Stern44:2421:08
2Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK45:11+0:4721:30
3Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK46:07+1:4321:57
4Vera LångGöteborg-Majorna OK54:29+10:0525:56

H80 GOF

2 720 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK44:1916:17
2Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb47:40+3:2117:31
3Björn BromanGöteborg-Majorna OK54:28+10:0920:01
Carl-Henrik HallbergIK Uvenej godkänd

H80 BDOF

2 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove KilbornUddevalla IS39:2914:30
2Gunnar LarssonUddevalla IS42:37+3:0815:40
3Said JohanssonUddevalla IS49:09+9:4018:04

Inskolning

1 750 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Malva ArvidssonDVOAfullföljt
Bastian BergströmFrölunda OLfullföljt
Ally BlomGöteborg-Majorna OKfullföljt
Erik GustavssonDegerfors OKfullföljt
Emelina HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Felix JohanssonOK Alehoffullföljt
Clara LövgärdOK Alehoffullföljt
Ebba LövgärdOK Alehoffullföljt
Alex NilssonKungälvs OKfullföljt
Selma PetterssonKungälvs OKfullföljt
Felicia PihelSjövalla FKfullföljt
Albin SvenssonFK Herkulesfullföljt
Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FKfullföljt
Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FKfullföljt
Andrea WillnerOK Landehoffullföljt
Filip WillnerOK Landehoffullföljt

U1

1 920 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK20:1210:31
2Ebbe HolmqvistSjövalla FK20:54+0:4210:53
3Arvid SkeppSävedalens AIK21:03+0:5110:57
4Tim MartnerFrölunda OL23:09+2:5712:03
5Ida KörleOK Landehof23:41+3:2912:20
6Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb23:42+3:3012:20
7Erik GruvesäterTolered-Utby Ol-klubb23:50+3:3812:24
8Philip LarssonEds SK24:04+3:5212:32
9Kajsa HagstrandLerums SOK25:25+5:1313:14
10Miranda WallströmSävedalens AIK25:40+5:2813:22
11Kristoffer KarlssonUddevalla OK25:59+5:4713:31
12Johanna JohanssonStångenäs AIS26:16+6:0413:40
13Gustav CarlssonKvillebyns SK27:38+7:2614:23
14Valter DrejmoOK Landehof29:10+8:5815:11
15Emma KarlssonOK Landehof30:55+10:4316:06
15Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb30:55+10:4316:06
17Johanna PihlströmOK Landehof32:06+11:5416:43
18Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb35:28+15:1618:28
19Vilhelm OlssonStigfinnarna35:59+15:4718:44
20Maya HinderTolered-Utby Ol-klubb36:08+15:5618:49
21Signe EngströmTolered-Utby Ol-klubb36:10+15:5818:50
22Anton LarsjöTolered-Utby Ol-klubb36:31+16:1919:01
23Axel GrimbeckSävedalens AIK37:49+17:3719:41
24Anton RaskKungälvs OK39:10+18:5820:23
25Johan LundStenungsunds OK42:48+22:3622:17
26Ruben KaalKlubblös42:58+22:4622:22
27Max BartholdssonFrölunda OL54:57+34:4528:37
Edith OlssonOK Kroppefjällej godkänd
Kasper BergströmFrölunda OLej godkänd
Sara BengtssonOK Alehofej godkänd
Linn HellmanSjövalla FKej start
Emilia LundstedtSjövalla FKej start
Stina VallhagenTolered-Utby Ol-klubbej start

U2

2 530 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob GrahnIK Uven28:3811:19
2Lucas BoströmOK Alehof28:47+0:0911:22
3Hjalmar GeddaOK Landehof28:51+0:1311:24
4Axel ÅhlanderSjövalla FK29:31+0:5311:40
5Nils GrimbeckSävedalens AIK29:57+1:1911:50
6Ida BengtssonOK Alehof32:44+4:0612:56
7Axel KarlssonIdefjordens SK33:39+5:0113:18
8Simon BååthSävedalens AIK34:19+5:4113:33
9Klara SäfstenMölndal Outdoor IF34:25+5:4713:36
10Simon NordbergGöteborg-Majorna OK34:35+5:5713:40
11Matilda FreidlitzOK Landehof36:08+7:3014:16
12Melker ÅkessonOK Landehof36:18+7:4014:20
13Emma BengtssonTolered-Utby Ol-klubb37:13+8:3514:42
14Linus FranssonTolered-Utby Ol-klubb37:15+8:3714:43
15Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb39:16+10:3815:31
16Emma LarssonOK Gipen40:00+11:2215:48
17Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK41:02+12:2416:13
18Josefin SvenssonStångenäs AIS41:08+12:3016:15
19Matailda LekbergSävedalens AIK41:39+13:0116:27
20Matilda WallströmSävedalens AIK41:41+13:0316:28
21Sam KällmanTolered-Utby Ol-klubb43:04+14:2617:01
22Agnes ThulinKungälvs OK44:18+15:4017:30
23Vendela StefanssonSjövalla FK45:06+16:2817:49
24Greta EngströmTolered-Utby Ol-klubb46:29+17:5118:22
24Melinda HinderTolered-Utby Ol-klubb46:29+17:5118:22
26Vilmer Martinsson GrbicMölndal Outdoor IF50:21+21:4319:54
27Thea CarlundTolered-Utby Ol-klubb53:15+24:3721:02
28Alfred JohanssonOK Alehof59:09+30:3123:22
29Erik KlerforsFK Herkules59:36+30:5823:33
30Stella SandelinTolered-Utby Ol-klubb1:21:25+52:4732:10
31Emilia AhlTolered-Utby Ol-klubb1:21:28+52:5032:12
Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Andreas JohanssonStångenäs AISej start

Öppen motion 1

2 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann GrimbeckSävedalens AIK30:1311:56
2Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb37:42+7:2914:54
Mikkel BergmanIK Uvenej godkänd

Öppen motion 2

3 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie Louise RehnlundStigsökarna1:00:4116:54
Christer BergströmFrölunda OLej godkänd

Öppen motion 3

2 650 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas LarssonOK Kroppefjäll28:1210:38
2Malin SeebergKlubblös34:01+5:4912:50
3Maria AnderssonKvillebyns SK34:14+6:0212:55
4Sara ColleenLerums SOK39:27+11:1514:53
5Hans HellströmGöteborg-Majorna OK40:03+11:5115:06
6Rune JungbjerGöteborgs SK40:25+12:1315:15
7Cecilia RoosOK Landehof42:24+14:1216:00
8Sofia HanssonTolered-Utby Ol-klubb44:52+16:4016:55
9Totte HolmMarkbygdens OK45:26+17:1417:08
10Annika ÖstlundUddevalla OK45:34+17:2217:11
11Britt AlfredssonIK Uven48:40+20:2818:21
12Kristina NarbroTolered-Utby Ol-klubb53:05+24:5320:01
13Siv PetterssonGöteborg-Majorna OK58:49+30:3722:11
14Tilda ThulinKungälvs OK1:08:25+40:1325:49

Öppen motion 4

4 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise BöregårdOK Gläntan48:1811:18
2Katarina WallbergOK Alehof1:00:09+11:5114:05
3Karin AlthoffKungälvs OK1:02:53+14:3514:43
4Helene StuhlhoferOK Landehof1:03:56+15:3814:58
5Cecilia VågLerums SOK1:04:15+15:5715:02
6Yvonne JungbjerGöteborgs SK1:09:51+21:3316:21
7Siv NylanderKlubblös1:12:39+24:2117:00
8Anita SidebyFrölunda OL1:15:14+26:5617:37
9Olof LindgrenStenungsunds OK1:31:49+43:3121:30

Öppen motion 5

3 870 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK37:399:43
2Mårten SvenssonOK Gipen46:50+9:1112:06
3Sara LindgrenLidköpings VSK51:05+13:2613:11
4Eva LarssonÅmåls OK56:57+19:1814:42
5Pernilla KarlssonOK Landehof58:01+20:2214:59
6Niklas DahlströmFK Herkules1:00:11+22:3215:33
7Jon JonssonKlubblös1:01:03+23:2415:46
8Jenny OlssonStigsökarna1:02:27+24:4816:08
9Ture EriksenEds SK1:02:47+25:0816:13
10Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:03:46+26:0716:28
11Evelina HallMölndal Outdoor IF1:04:13+26:3416:35
11Göran HallMölndal Outdoor IF1:04:13+26:3416:35
13Karin CederlöfKlubblös1:05:12+27:3316:50
14Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:05:25+27:4616:54
15Gunnar ChristianssonTrollhättans SK1:05:38+27:5916:57
16Bo CederlöfKlubblös1:06:56+29:1717:17
17Christina PetterssonSjövalla FK1:08:05+30:2617:35
18Mark HoglandKlubblös1:08:11+30:3217:37
19Jennie HoglandSävedalens AIK1:08:21+30:4217:39
20Marianne WasseniusUddevalla OK1:09:58+32:1918:04
21Jenny RönnqvistOK Löftan1:10:34+32:5518:14
22Ulf RaskKungälvs OK1:11:39+34:0018:30
23Jonas LarssonKlubblös1:13:01+35:2218:52
24Edvin BorneFrölunda OL1:14:39+37:0019:17
25Erwin WöhrerStigsökarna1:17:39+40:0020:03
26Calle BlombergGöteborg-Majorna OK1:19:15+41:3620:28
27Catarina BlombergGöteborg-Majorna OK1:20:05+42:2620:41
28Lars TorstenssonGöteborgs SK1:22:17+44:3821:15
29Alicia LundgrenAlmby IK1:22:46+45:0721:23
30Annika AndreassonFrölunda OL1:24:36+46:5721:51
31Eva WöhrerStigsökarna1:25:03+47:2421:58
32Håkan HörbergIK Stern1:29:01+51:2223:00
33Frida RönnqvistOK Löftan1:32:26+54:4723:53
34Jan-Erik PorathTolered-Utby Ol-klubb1:34:58+57:1924:32

Öppen motion 6

5 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK54:3810:18
2Christer BorgGöteborg-Majorna OK57:17+2:3910:48
3Fredrik PerssonFK Åsen58:32+3:5411:02
4Olle PenttinenIFK Hedemora OK1:02:21+7:4311:45
5Peter RoosOK Landehof1:06:56+12:1812:37
6Dick HimmelmannSjövalla FK1:17:18+22:4014:35
7Helena BengtssonSävedalens AIK1:17:59+23:2114:42
8Jacob AxenborgGöteborg-Majorna OK1:20:33+25:5515:11 Ladda ner rutt i gpx-format
9Staffan OlssonStigsökarna1:43:05+48:2719:26
Patrik NilssonVänersborgs SKej godkänd

Öppen motion 7

2 960 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär JohanssonOK Alehof27:369:19
2Stig LarssonGöteborg-Majorna OK28:24+0:489:35
3Anna LövgärdOK Alehof29:28+1:529:57
4Lena BlomGöteborg-Majorna OK32:26+4:5010:57
5Johanna SjonsIFK Hedemora OK35:39+8:0312:02
6Sofia GustafssonVänersborgs SK37:09+9:3312:33
7Annika HogedalGöteborg-Majorna OK37:26+9:5012:38
8Agneta NordholmSävedalens AIK38:24+10:4812:58
9Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb38:28+10:5212:59
10Therese AxenborgGöteborg-Majorna OK39:10+11:3413:13
11Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb39:24+11:4813:18
12Maria LarssonDegerfors OK39:45+12:0913:25
13Anders LarssonSävedalens AIK41:06+13:3013:53
14Kerstin KlingbergOK Alehof43:39+16:0314:44
15Katarina BorneFrölunda OL44:56+17:2015:10
16Kjell FranssonOK Alehof45:15+17:3915:17
17Agneta LarssonIK Uven46:27+18:5115:41
18Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK47:51+20:1516:09
19Ingegerd OlssonOK Alehof50:17+22:4116:59
20Karin WahlgrenSjövalla FK52:26+24:5017:42
21Lena HörbergIK Stern54:38+27:0218:27
22Inger SundinOK Landehof59:12+31:3620:00
23Ann-Christin AugustssonStenungsunds OK1:02:25+34:4921:05
24Cecilia SibeckFalköpings AIK OK1:04:54+37:1821:55
Malin BörjessonOK Alehofej godkänd
Bo Göran HolmbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 8

4 290 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus ArvidssonDVOA36:248:29
2Victor FlingmarkUddevalla OK36:34+0:108:31
3Jenny ArvidssonDVOA37:57+1:338:50
4Mattias BååthSävedalens AIK38:22+1:588:56
5Ida JohanssonSjövalla FK38:54+2:309:04
6Ulf KarlssonOK Alehof44:33+8:0910:23
7Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK44:53+8:2910:27
8Ulf WallinSjövalla FK46:29+10:0510:50
9Maria HolmqvistSjövalla FK47:19+10:5511:01
10Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad48:39+12:1511:20
11Katrin SkeppSävedalens AIK49:02+12:3811:25
12Per WillnerOK Landehof52:07+15:4312:08
13Lennart SibeckFalköpings AIK OK52:55+16:3112:20
14Bertil KarlssonHjobygdens OK53:15+16:5112:24
15David HäggGotlands Bro OK56:04+19:4013:04
16Anders HenrikssonKlubblös56:09+19:4513:05
17Kristofer DrejmoOK Landehof56:20+19:5613:07
18Magnus IvarssonOK Gläntan57:23+20:5913:22
19Nina DjerfLerums SOK58:41+22:1713:40
20Torbjörn GrahnIK Uven59:45+23:2113:55
21John JohnssonOK Landehof1:01:03+24:3914:13
22Sten OlssonOK Alehof1:03:38+27:1414:49
23Andreas PihlströmOK Landehof1:07:25+31:0115:42
24Karl HammersbergFrölunda OL1:29:22+52:5820:49
25Peter HammersbergFrölunda OL1:29:26+53:0220:50

Öppen motion 9

7 040 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK50:597:14
2Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK55:38+4:397:54
3Albin PetterssonOK Tisaren59:55+8:568:30
4Patrik SvantessonTrollhättans SOK1:00:10+9:118:32
5Andreas MelinGöteborg-Majorna OK1:00:12+9:138:33
6Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:02:43+11:448:54
7Pål SchmidtSträngnäs-Malmby OL1:10:02+19:039:56
8Anders LarssonVänersborgs SK1:10:25+19:2610:00
9Robert WieslanderOK Skärmen1:14:34+23:3510:35
10Mikael SvenssonFK Herkules1:20:11+29:1211:23
11Allar PiirsooIdefjordens SK1:21:48+30:4911:37
12Ellen LarssonSävedalens AIK1:26:25+35:2612:16
13Kurt ErikssonKlubblös1:37:49+46:5013:53
Leif LarssonÅmåls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser