Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint KM
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: onsdag 22 maj 2019

D21

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor TjernlundOK Tisaren14:075:52
2Veronica LundOK Kolmården15:30+1:236:27
3Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna17:09+3:027:08
4Anna HåkanssonOK Kolmården17:38+3:317:20
5Karin EngvallOK Kolmården17:57+3:507:28
6Malin EklöfMatteus SI21:04+6:578:46
7Sanna SkoogKils OK21:43+7:369:02

H21

3 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton NilssonJärla Orientering14:054:16
2Ludvig ErikssonKils OK14:16+0:114:19
3Ville JohanssonOK Kolmården14:29+0:244:23
4Algirdas BartkeviciusOK Denseln14:32+0:274:24
5Erik AnderssonOK Orion15:31+1:264:42
6Simon LundinOK Kolmården15:58+1:534:50
7Arvid VågIFK Göteborg Orientering16:01+1:564:51
8Morgan KarlssonSundbybergs IK16:18+2:134:56
9Mikael HåkanssonOK Kolmården17:06+3:015:10
10Klas JohanssonOK Kolmården17:21+3:165:15
11Erik EngvallOK Kolmården17:29+3:245:17
12Henrik PilvingeOK Kolmården17:59+3:545:26
13Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK19:27+5:225:53
14Anton JohanssonOK Orion20:34+6:296:13
15Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping21:03+6:586:22
16Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK21:34+7:296:32
17Francesco SavaniSkogspojkarnas OK25:02+10:577:35

D18-20

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK19:248:05

H18-20

3 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JohnssonOK Kolmården23:287:06

D16

2 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny ÖstlundOK Kolmården13:526:18

H16

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping11:235:10
2Sverre RöjgårdOK Kolmården11:40+0:175:18
3John KinnanderMatteus SI13:28+2:056:07

D14

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie EttlingSkogspojkarnas OK11:395:32
2Yrsa RöjgårdOK Kolmården12:30+0:515:57
3Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping12:57+1:186:10
4Stella RosengrenTjalve IF Norrköping14:25+2:466:51
5Alva KarlssonOK Kolmården14:36+2:576:57

H14

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ted JohnssonMatteus SI16:488:00

D12

1 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb13:4210:32
2Alice EttlingSkogspojkarnas OK16:07+2:2512:23

H12

1 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JohnssonMatteus SI13:5210:40

D10

1 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie ÖstlingOK Kolmården21:1816:23
1Moa PilvingeOK Kolmården21:1816:23
3Ella EngvallOK Kolmården26:34+5:1620:26
4Siri EngvallOK Kolmården28:41+7:2322:03

H10

1 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping11:108:35
2Theo IllnerTjalve IF Norrköping13:41+2:3110:31
3Jonas ArnessonSkogspojkarnas OK30:22+19:1223:21
Jakob FjellnerMatteus SIej godkänd

D40

2 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny RöjgårdOK Kolmården14:126:27
2Malin PilvingeOK Kolmården15:12+1:006:54
3Annika FjellnerMatteus SI16:28+2:167:29
4Ylva KinnanderMatteus SI19:09+4:578:42
5Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK19:43+5:318:57
6Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping20:51+6:399:28
7Paulina HellgrenSkogspojkarnas OK30:39+16:2713:55

H40

2 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus AnderssonMatteus SI14:326:03
2Jonas JohnssonOK Kolmården15:18+0:466:22
3Niclas KinnanderMatteus SI17:12+2:407:10
4Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb19:22+4:508:04
5Krister HultbergOK Kolmården20:17+5:458:27
6Andreas CarlssonOK Kolmården21:21+6:498:53
7Fredrik IllnerTjalve IF Norrköping26:30+11:5811:02
8Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK27:45+13:1311:33
Fredrik KarlssonOK Kolmårdenej godkänd

H50

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter LundOK Kolmården11:145:06
2Johan MalmOK Kolmården14:46+3:326:42

D60

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie AldénOK Kolmården20:089:35

H60

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt SchwartzOK Kolmården14:527:04

D70

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin RenbergOK Kolmården33:3819:47

H70

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evert ElgefjordOK Kolmården39:2923:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser