Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårcupen E1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårcupen E1
Arrangörsorganisation: Tidaholm SOK Sisu
Datum: tisdag 14 maj 2019

Falköpings AIK OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jonas NiklassonVuxen 5 (8)36:518:30
1Elsa SonessonUngdom 5 (4)38:188:50
1Elise JohanssonVuxen 3 (6)51:5615:32
2Alice WahlbergUngdom 3 (11)31:53+1:439:32
2Rocio BalagueVuxen 3 (6)54:58+3:0216:27
2Daniel HärströmVuxen 5 (8)37:48+0:578:43
2Thomas HjertVuxen 4 (10)32:34+2:519:29
3Arvid BladhUngdom 2 (10)26:09+2:0110:27
3Adam SamuelssonUngdom 3 (11)32:01+1:519:35
4Caroline ÖhmanVuxen 3 (6)1:00:40+8:4418:09
4Henrik PetterssonVuxen 5 (8)40:34+3:439:22
4Hugo SamuelssonUngdom 2 (10)27:43+3:3511:05
4Wilma MolinUngdom 1 (11)17:01+5:0110:42
5Jan SamuelssonVuxen 5 (8)40:41+3:509:23
6Hanna SamuelssonVuxen 4 (10)56:47+27:0416:33
8Ebba KarlströmUngdom 3 (11)59:08+28:5817:42
9Tindra MolinUngdom 3 (11)59:11+29:0117:43
9Esperanza BalaguéUngdom 1 (11)29:53+17:5318:47
9Tuva MolinUngdom 2 (10)43:33+19:2517:25
William HärströmUngdom 3 (11)ej godkänd
Axel KarlströmUngdom 2 (10)ej godkänd
Oliver HammarUngdom 3 (11)ej godkänd

Gudhems IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jan-Åke EmilssonVuxen 4 (10)43:59+14:1612:49
7Susanne OlssonVuxen 4 (10)56:51+27:0816:34
8Monica AbrahamssonVuxen 4 (10)59:47+30:0417:25

IK Wilske

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jan LindströmVuxen 5 (8)55:05+18:1412:43

Mullsjö SOK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Irma WesthUngdom 3 (11)30:109:01
1Kasper VemdalUngdom 4 (1)31:07
1Patrick EricsonVuxen 4 (10)29:438:39
2Wilhelm VictorzonUngdom 2 (10)25:05+0:5710:02
2Simon WesthUngdom 5 (4)44:54+6:3610:22
3Thomas SjöholmVuxen 4 (10)34:20+4:3710:00
3Theo KronmarkerUngdom 1 (11)16:46+4:4610:32
3Torbjörn LöfvingVuxen 5 (8)38:38+1:478:55
3Julia WesthUngdom 5 (4)51:41+13:2311:56
4Linda RydénVuxen 4 (10)40:44+11:0111:52
4Elin AxelssonUngdom 5 (4)51:44+13:2611:56
5Moa VemdalUngdom 3 (11)38:39+8:2911:34
5Kristina JohanssonVuxen 3 (6)1:14:27+22:3122:17
5Theo RydénUngdom 2 (10)28:44+4:3611:29
5Efraim VictorzonUngdom 1 (11)17:13+5:1310:49
6Linn Stein EvertssonUngdom 1 (11)19:34+7:3412:18
6Klaes AxelssonVuxen 5 (8)45:27+8:3610:29
7Inez FredholmUngdom 1 (11)19:39+7:3912:21
7Lars GrehnVuxen 5 (8)52:36+15:4512:08
7Vera WesthUngdom 2 (10)38:43+14:3515:29
8Henry LarssonUngdom 1 (11)20:20+8:2012:47
8Axel LindénUngdom 2 (10)39:11+15:0315:40
10Ella KronmarkerUngdom 1 (11)32:59+20:5920:44
10Katarina SjöholmVuxen 4 (10)3:45:30+3:15:471:05:44
Inger LindénVuxen 3 (6)ej godkänd
Althea VictorzonUngdom 1 (11)återbud

Tidaholm SOK Sisu

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Malva StenbergUngdom 1 (11)12:007:32
1Therese EnelandVuxen 2 (4)21:548:45
1Ella JanssonUngdom 2 (10)24:089:39
2Filip AlpstenUngdom 1 (11)16:40+4:4010:28
2Åsa SjögrenVuxen 2 (4)24:07+2:139:38
3Amanda HammarVuxen 3 (6)59:01+7:0517:40
3Ulrika MagnussonVuxen 2 (4)27:12+5:1810:52
4Carl SjögrenUngdom 3 (11)33:43+3:3310:05
4Oscar KarlssonVuxen 2 (4)30:24+8:3012:09
6Arek MilevaUngdom 2 (10)35:30+11:2214:12
6Emma RudmarkerUngdom 3 (11)44:48+14:3813:24
7Stina KarlssonUngdom 3 (11)45:11+15:0113:31
9Helena HammarVuxen 4 (10)1:03:27+33:4418:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser