Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO Ungdomstävling Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO Ungdomstävling Etapp 4
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 21 maj 2019

D16

3 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma AppelgrenTrollhättans SOK38:1210:19
2Agnes ErikssonTrollhättans SOK38:23+0:1110:22
3Matilda CederbergVänersborgs SK43:03+4:5111:38
4Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK45:42+7:3012:21

H16

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David AlménVänersborgs SK25:177:01
2Arvid EkströmStenungsunds OK29:43+4:268:15
3Isak ThörnbladOK Flundrehof33:10+7:539:12
4Axel BrönnestamOK Gipen35:41+10:249:54
5Valter DecorteTrollhättans SOK1:03:44+38:2717:42
Alfred LeonTrollhättans SOKej start

D16 Kort

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma BromanOK Flundrehof47:2115:47

H16 Kort

3 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ErikssonOK Flundrehof35:0211:18
2Rasmus PerssonOK Flundrehof38:23+3:2112:22
3Alvin RösehagVänersborgs SK42:01+6:5913:33
Hampus HellqvistOK Flundrehofej godkänd
Oscar NymanOK Gipenej godkänd

D14

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn EnbomVänersborgs SK27:028:43
2Andrea EnbomVänersborgs SK27:24+0:228:50
3Ida AnderssonVänersborgs SK29:02+2:009:21
4Maja NymanVänersborgs SK31:04+4:0210:01
5Ellen ErikssonOK Flundrehof43:08+16:0613:54
6Elsa EkUddevalla OK1:06:35+39:3321:28

H14

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ErikssonTrollhättans SOK24:128:04
2Edvin OckbornTrollhättans SOK26:17+2:058:45
3Eskil LeonTrollhättans SOK31:36+7:2410:32
4Max NymanOK Gipen32:58+8:4610:59
5Simon ThörnbladOK Flundrehof42:06+17:5414:02
6August LinderOK Gipen1:08:41+44:2922:53
Elias PerssonOK Flundrehofej start
Liam HogedalVänersborgs SKej start

D14 Kort

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba CarlssonUddevalla OK28:1712:51
2Rebecca AhlbergOK Skogsvargarna47:09+18:5221:25
Evelina RosellOK Flundrehofej start
Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarnaej start
Frida ErikssonOK Flundrehofej start

D12

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olga DrapellaVänersborgs SK20:2410:12
2Olivia GustafssonTrollhättans SOK23:13+2:4911:36
3Lilly JorehedOK Gipen24:24+4:0012:12
4Ida SylvanVänersborgs SK25:26+5:0212:43
5Hilma EkströmStenungsunds OK27:20+6:5613:40
6Tilda ErikssonOK Flundrehof29:16+8:5214:38
7Frida KällbergOK Skogsvargarna30:36+10:1215:18
8Nora PantzarOK Skogsvargarna38:33+18:0919:16
Hanna Liljesäter WinbladhTrollhättans SOKej godkänd

H12

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot ÅhlundVänersborgs SK16:087:20
2Gabriel HogedalVänersborgs SK18:15+2:078:17
3Nore ModénVänersborgs SK21:34+5:269:48
4Ole HillebrandVänersborgs SK36:16+20:0816:29
5Lukas EnglundTrollhättans SOK49:18+33:1022:24

D12 Kort

1 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alina ÅngeforsOK Flundrehof16:289:08
2Filippa RosellOK Flundrehof29:51+13:2316:35
Tilda SåbyOK Flundrehofej start

H12 Kort

1 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte ZijpVänersborgs SK14:068:48
2Simon SvenssonOK Flundrehof18:29+4:2311:33
3Algot TersingOK Flundrehof23:30+9:2414:41
4Victor ErikssonOK Flundrehof30:40+16:3419:10
Linus AhlströmOK Flundrehofej start
Carl HallOK Flundrehofej start
William SmithOK Flundrehofej start

D10

1 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira ÅhlundVänersborgs SK15:189:33
2Carolina HallqvistVänersborgs SK19:20+4:0212:05
3Lovisa KristianssonTrollhättans SOK20:53+5:3513:03
4Ebba ForsengLjungskile FK24:34+9:1615:21
5Selma LeonTrollhättans SOK24:37+9:1915:23
6Elin SundbergLjungskile FK27:39+12:2117:16

H10

1 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes AnderssonVänersborgs SK11:016:07
2Malte AnderssonTrollhättans SOK11:59+0:586:39
3Arvid HögnertOK Flundrehof16:03+5:028:55
4Benjamin VinkOK Gipen20:42+9:4111:30
5Oskar GustafssonTrollhättans SOK20:48+9:4711:33
6Vide KlingbergLjungskile FK21:01+10:0011:40
7Alexander JohanssonOK Gipen24:38+13:3713:41
8Axel TenggrenOK Skogsvargarna34:00+22:5918:53
9Emil HillebrandVänersborgs SK37:37+26:3620:53

Inskolning

1 200 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lovis BoijOK Skogsvargarnafullföljt
Barbara DrapellaVänersborgs SKfullföljt
Max ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Oliver ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Emma HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Hanna HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Mats HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Lovina IvarssonVänersborgs SKfullföljt
Zora JaraiVänersborgs SKfullföljt
Ellen JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Gustav JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
Viktoria JohanssonOK Gipenfullföljt
William JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
Julian KlingbergLjungskile FKfullföljt
Jonathan Larsson EnerothVänersborgs SKfullföljt
Erik LevinOK Skogsvargarnafullföljt
Winfred NielsenOK Skogsvargarnafullföljt
Alice NilssonOK Flundrehoffullföljt
Alfred NorbergVänersborgs SKfullföljt
Julia NordalTrollhättans SOKfullföljt
Sofia NygrenOK Skogsvargarnafullföljt
Gustav OlssonOK Skogsvargarnafullföljt
Moa SylvanVänersborgs SKfullföljt
Esther TenggrenOK Skogsvargarnafullföljt
Alvar TersingOK Flundrehoffullföljt
Elin TörnelandOK Gipenfullföljt
Hampus TörnelandOK Gipenfullföljt
Hillevi WallebäckLjungskile FKfullföljt
Inez WallebäckLjungskile FKfullföljt
Mellanie AlfredssonOK Flundrehofej start
Oliwer AlfredssonOK Flundrehofej start

U2

1 700 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
William AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Ester Balazs-BaloghVänersborgs SKfullföljt
Edvard DalengVänersborgs SKfullföljt
Ivar DalengVänersborgs SKfullföljt
Hubert DrapellaVänersborgs SKfullföljt
Oscar EnbergOK Gipenfullföljt
Johanna EnerothVänersborgs SKfullföljt
Nora EngqvistOK Flundrehoffullföljt
Ella FinnmanUddevalla OKfullföljt
Algot HulténVänersborgs SKfullföljt
Siri HulténVänersborgs SKfullföljt
Ingrid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Erik IvarssonVänersborgs SKfullföljt
Nora JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Lucas KraufvelinOK Gipenfullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Tove Liljesäter WinbladhTrollhättans SOKfullföljt
Hannes ModénVänersborgs SKfullföljt
Oliver NilssonOK Flundrehoffullföljt
Lola NymanOK Gipenfullföljt
Jonna OlssonTrollhättans SOKfullföljt
Alice PantzarOK Skogsvargarnafullföljt
Fredrik Stolt ÖstermanOK Skogsvargarnafullföljt
Jakob SundbergLjungskile FKfullföljt
Alfred SvenssonOK Skogsvargarnafullföljt
Alfred TersingOK Flundrehoffullföljt
Emma WadmanTrollhättans SOKfullföljt
Erik WadmanTrollhättans SOKfullföljt
Wilma WallOK Gipenfullföljt
Sofie ÖjerssonOK Flundrehoffullföljt

Öppen Blå/svart

3 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad22:455:50
2Simon AnderssonTrollhättans SOK23:12+0:275:56
3Niklas ÖsterlundUlricehamns OK27:44+4:597:06
4Peter CederbergVänersborgs SK29:16+6:317:30
5Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna32:14+9:298:15
6Johan NymanOK Gipen32:25+9:408:18
7Per BladLjungskile FK33:50+11:058:40
8Magnus VedinTrollhättans SOK35:33+12:489:06
9Urban LarssonOK Gipen39:30+16:4510:07
10Stefan HellqvistOK Flundrehof39:39+16:5410:10
11Roy JohanssonOK Skogsvargarna44:03+21:1811:17
12Gabriel ThörnbladOK Flundrehof44:58+22:1311:31
13Petter AnderssonStenungsunds OK48:51+26:0612:31
14Hans Andersson StrinningUddevalla OK49:03+26:1812:34
15Karin ThörnbladOK Flundrehof1:01:34+38:4915:47

Öppen orange/röd

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia SamuelssonOK Gipen35:2712:13
2Christian LinderOK Gipen38:25+2:5813:14
3Berkley StaggOK Skogsvargarna41:50+6:2314:25
4Kristin Back FriskVänersborgs SK44:42+9:1515:24
5Kurt-Olof BirgerssonOK Skogsvargarna1:08:59+33:3223:47

Öppen gul

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob Lindfors BijOK Skogsvargarna22:019:34
2Jonny KällbergOK Skogsvargarna22:58+0:579:59
3Hans HulténVänersborgs SK32:31+10:3014:08
4Monica KällbergOK Skogsvargarna39:10+17:0917:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser