Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO 3 OK Gipen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO 3 OK Gipen
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: tisdag 14 maj 2019

D16

3 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma AppelgrenTrollhättans SOK47:2813:00
2Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK50:26+2:5813:49
3Hilda MartanderTrollhättans SOK52:23+4:5514:21
4Matilda CederbergVänersborgs SK54:27+6:5914:55
5Agnes ErikssonTrollhättans SOK1:03:26+15:5817:22

H16

4 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak ThörnbladOK Flundrehof42:1110:04
2David AlménVänersborgs SK52:44+10:3312:35
3Valter DecorteTrollhättans SOK1:15:42+33:3118:04
Alfred LeonTrollhättans SOKej start
Axel BrönnestamOK Gipenej start

D16 Kort

2 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma BromanOK Flundrehof41:1416:21

H16 Kort

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin RösehagVänersborgs SK32:2913:12
Hampus HellqvistOK Flundrehofej godkänd
Oscar NymanOK Gipenej godkänd
Emil ErikssonOK Flundrehofej godkänd
Rasmus PerssonOK Flundrehofej start

D14

2 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea EnbomVänersborgs SK18:547:30
2Linn EnbomVänersborgs SK20:39+1:458:11
3Elsa MartanderTrollhättans SOK20:51+1:578:16
4Ida AnderssonVänersborgs SK22:26+3:328:54
5Emma ChristianssonUddevalla OK22:33+3:398:56
6Maja NymanVänersborgs SK28:32+9:3811:19
7Ellen ErikssonOK Flundrehof29:11+10:1711:34

H14

2 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK16:366:44
2Johan ErikssonTrollhättans SOK17:01+0:256:55
3Edvin OckbornTrollhättans SOK18:24+1:487:28
4August LinderOK Gipen21:04+4:288:33
5Max NymanOK Gipen26:46+10:1010:52
6Simon ThörnbladOK Flundrehof29:13+12:3711:52
Eskil LeonTrollhättans SOKej godkänd
Elias PerssonOK Flundrehofej start

D14 Kort

1 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna48:4224:28
2Evelina RosellOK Flundrehof53:15+4:3326:45
Ebba CarlssonUddevalla OKej godkänd
Frida ErikssonOK Flundrehofej start
Rebecca AhlbergOK Skogsvargarnaej start

H14 Kort

2 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tor LindénUddevalla OK42:1520:01

D12

1 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia GustafssonTrollhättans SOK20:2010:13
2Tilda ErikssonOK Flundrehof24:41+4:2112:24
3Lilly JorehedOK Gipen34:11+13:5117:10
4Karolina KnutsTrollhättans SOK39:38+19:1819:54
5Olga DrapellaVänersborgs SK2:10:50+1:50:301:05:44
Ida SylvanVänersborgs SKej godkänd
Nora PantzarOK Skogsvargarnaej start
Hanna Liljesäter WinbladhTrollhättans SOKej start

H12

2 110 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel HogedalVänersborgs SK20:449:49
2Erik KarlénOK Gipen22:26+1:4210:37
3Vilgot ÅhlundVänersborgs SK24:34+3:5011:38
4Nore ModénVänersborgs SK25:28+4:4412:04
5Daniel Wong LarssonTrollhättans SOK50:41+29:5724:01
Lukas EnglundTrollhättans SOKej godkänd

D12 Kort

2 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alina ÅngeforsOK Flundrehof25:2212:15
2Tilda SåbyOK Flundrehof37:20+11:5818:02
3Filippa RosellOK Flundrehof39:22+14:0019:01

H12 Kort

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl HallOK Flundrehof25:5512:57
2Malte ZijpVänersborgs SK29:06+3:1114:33
3Simon SvenssonOK Flundrehof33:58+8:0316:59
4Victor ErikssonOK Flundrehof53:20+27:2526:40
Linus AhlströmOK Flundrehofej start
William SmithOK Flundrehofej start
Algot TersingOK Flundrehofej start

D10

2 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SundbergLjungskile FK18:489:04
2Elina ChristianssonUddevalla OK21:21+2:3310:18
3Elvira ÅhlundVänersborgs SK22:38+3:5010:56
4Selma MartanderTrollhättans SOK25:41+6:5312:24
5Selma LeonTrollhättans SOK25:46+6:5812:26
6Lovisa KristianssonTrollhättans SOK29:47+10:5914:23
7Ebba ForsengLjungskile FK32:52+14:0415:52
Carolina HallqvistVänersborgs SKej start
Beyoncé AnderssonTrollhättans SOKej start

H10

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes AnderssonVänersborgs SK13:506:55
2Malte AnderssonTrollhättans SOK17:23+3:338:41
3Vide KlingbergLjungskile FK17:38+3:488:49
4Alexander JohanssonOK Gipen21:31+7:4110:45
5Rasmus LindénUddevalla OK22:03+8:1311:01
6Arvid HögnertOK Flundrehof24:28+10:3812:14
7Oskar GustafssonTrollhättans SOK27:29+13:3913:44
8Axel TenggrenOK Skogsvargarna29:24+15:3414:42
9Max SylvanVänersborgs SK32:53+19:0316:26
Benjamin VinkOK Gipenej start

Inskolning

1 770 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Mellanie AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Oliwer AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Lovis BoijOK Skogsvargarnafullföljt
Max ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Oliver ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Nathalie FridströmOK Gipenfullföljt
Ellen JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Gustav JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
Viktoria JohanssonOK Gipenfullföljt
William JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
Julian KlingbergLjungskile FKfullföljt
Erik LevinOK Skogsvargarnafullföljt
Alice NilssonOK Flundrehoffullföljt
Alfred NorbergVänersborgs SKfullföljt
Sofia NygrenOK Skogsvargarnafullföljt
Esther TenggrenOK Skogsvargarnafullföljt
Elin TörnelandOK Gipenfullföljt
Hampus TörnelandOK Gipenfullföljt
Vera ArvidssonOK Flundrehofej start
Judith IsakssonOK Flundrehofej start
Siri IsakssonOK Flundrehofej start
Joline LarssonOK Flundrehofej start
Alvar TersingOK Flundrehofej start

U2

2 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
William AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Elias ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Hubert DrapellaVänersborgs SKfullföljt
Oskar EnbergOK Gipenfullföljt
Algot HulténVänersborgs SKfullföljt
Siri HulténVänersborgs SKfullföljt
Ingrid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Nora JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Matilda KarlénOK Gipenfullföljt
Lucas KraufvelinOK Gipenfullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Oliver NilssonOK Flundrehoffullföljt
Lola NymanOK Gipenfullföljt
Jonna OlssonTrollhättans SOKfullföljt
Jakob SundbergLjungskile FKfullföljt
Emma WadmanTrollhättans SOKfullföljt
Erik WadmanTrollhättans SOKfullföljt
Wilma WallOK Gipenfullföljt
Rasmus WallströmLjungskile FKfullföljt
Ronja WallströmLjungskile FKfullföljt
Sofie ÖjerssonOK Flundrehoffullföljt
Nora EngqvistOK Flundrehofej godkänd
Hedvig ArvidssonOK Flundrehofej start
Olle IdhOK Flundrehofej start
Tove Liljesäter WinbladhTrollhättans SOKej start
Alice PantzarOK Skogsvargarnaej start
Alfred SvenssonOK Skogsvargarnaej start
Alfred TersingOK Flundrehofej start

Öppenc Svart

4 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad31:157:26
2Tommy AnderssonVänersborgs SK33:39+2:248:00
3Mats ChristianssonUddevalla OK37:30+6:158:55
4Elias ThörnbladTrollhättans SOK38:17+7:029:06
5Peter CederbergVänersborgs SK41:46+10:319:56
6Magnus VedinTrollhättans SOK42:25+11:1010:05
7Emelie SvalinVänersborgs SK42:54+11:3910:12
8Håkan LindénUddevalla OK43:03+11:4810:15
9Johan ÅhlundVänersborgs SK50:47+19:3212:05
10Sören KnutsTrollhättans SOK58:03+26:4813:49
11Gabriel ThörnbladOK Flundrehof1:04:45+33:3015:25
12Christian LinderOK Gipen1:05:41+34:2615:38
Jenny NymanVänersborgs SKej godkänd

Öppen Orange

2 810 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik HögnertOK Flundrehof23:178:17
2Stefan HellqvistOK Flundrehof28:41+5:2410:12
3Tomasz DrapellaVänersborgs SK28:56+5:3910:17
4Eva KarlssonUddevalla OK31:10+7:5311:05
5Peter LarssonTrollhättans SOK37:53+14:3613:28
6Berkley StaggOK Skogsvargarna42:36+19:1915:09
7Åsa SylvanVänersborgs SK44:06+20:4915:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser