Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fäladsstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Fäladsstafetten
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: tisdag 28 maj 2019

DH21

45 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Skåneslättens Orienteringslöpa Los Fuegoz43:03
1. Fredrik Nystedt) 12:111012:1110
2. Annie Lennartsson) 10:15122:261-9
1. Fredrik Nystedt) 12:00734:262+1
2. Annie Lennartsson) 8:37143:031-1
2Lunds Orienteringsklubb Wallberg44:26+1:23
1. Loke Hedberg) 10:54110:541
2. Moa Wallenborg) 11:33422:272+1
1. Loke Hedberg) 11:48634:151-1
2. Moa Wallenborg) 10:11244:262+1+1:23
3Kamrat och Idrottsföreningen K KIF South 245:33+2:30
1. Linus Kajsajuntti) 11:32311:323
2. Emma Dahlstedt) 11:45623:1730
1. Linus Kajsajuntti) 11:41534:5830
2. Emma Dahlstedt) 10:35345:3330+2:30
4Andrarums Idrottsförening 147:44+4:41
1. Magnus Härwell) 12:10912:109
2. Johanna Härwell) 11:35523:455-4
1. Magnus Härwell) 13:021536:477+2
2. Johanna Härwell) 10:57447:444-3+4:41
5Lunds Orienteringsklubb Eneroth 148:18+5:15
1. Leo Eneroth) 11:21211:212
2. Tea Eneroth) 13:302724:518+6
1. Leo Eneroth) 11:36436:275-3
2. Tea Eneroth) 11:511448:1850+5:15
6Lunds Orienteringsklubb Hugosson48:20+5:17
1. Fredrik Hugosson) 11:53511:535
2. Elin Hugosson) 11:46723:394-1
1. Fredrik Hugosson) 13:001436:396+2
2. Elin Hugosson) 11:411248:2060+5:17
7Malmö Orienteringsklubb Dunderform48:36+5:33
1. Daniel Karlsson) 11:51411:514
2. Jill Gullberg) 13:031624:549+5
1. Daniel Karlsson) 11:28136:224-5
2. Jill Gullberg) 12:142048:367+3+5:33
8Lunds Orienteringsklubb Espresso48:51+5:48
1. Johan Gustafson) 11:55611:556
2. Kristina Spångberg) 13:131925:0811+5
1. Johan Gustafson) 12:03837:119-2
2. Kristina Spångberg) 11:401048:518-1+5:48
9Malmö Orienteringsklubb Gueorgiou ringer när vi48:54+5:51
1. Adam Lindblom) 12:131212:1312
2. Linn Lindblom) 13:031625:16120
1. Adam Lindblom) 11:32336:488-4
2. Linn Lindblom) 12:061848:549+1+5:51
10Skåneslättens Orienteringslöpa Alving49:07+6:04
1. Henning Karlberg) 13:061913:0619
2. Alva Nystedt) 11:27324:336-13
1. Henning Karlberg) 13:371938:1013+7
2. Alva Nystedt) 10:57449:0710-3+6:04
11Lunds Orienteringsklubb Bioglan49:20+6:17
1. Örjan Larsson) 13:051813:0518
2. Lotta Linsefors) 12:161025:2113-5
1. Örjan Larsson) 12:541138:1514+1
2. Lotta Linsefors) 11:05649:2011-3+6:17
12Hässleholms Orienteringsklubb Helmers änglar49:23+6:20
1. Simon Engel) 12:281412:2814
2. Emmy Helmersson) 12:311224:5910-4
1. Simon Engel) 12:421037:4111+1
2. Emmy Helmersson) 11:421349:2312+1+6:20
13Skåneslättens Orienteringslöpa Piola49:28+6:25
1. Ola Markholm) 12:371612:3716
2. Pia Olsson) 12:01824:387-9
1. Ola Markholm) 13:281738:0612+5
2. Pia Olsson) 11:22849:2813+1+6:25
14Lunds Orienteringsklubb Heyden/Rönngren50:19+7:16
1. Martin Heyden) 12:291512:2915
2. Christina-A-M Rönngren) 12:541425:23150
1. Martin Heyden) 12:581338:21150
2. Christina-A-M Rönngren) 11:581550:1914-1+7:16
15Skåneslättens Orienteringslöpa 151:20+8:17
1. Johan Sander) 12:191312:1913
2. Kajsa Benatti) 13:031625:2214+1
1. Johan Sander) 12:08937:3010-4
2. Kajsa Benatti) 13:503651:2015+5+8:17
16Hässleholms Orienteringsklubb Helmerslund51:46+8:43
1. Ivar Helmersson) 13:532513:5325
2. Nellie Rydlund) 12:13926:0617-8
1. Ivar Helmersson) 13:382039:4416-1
2. Nellie Rydlund) 12:021651:46160+8:43
17Lunds Orienteringsklubb Ljungqvist DÄ52:42+9:39
1. Fabian Ljungqvist) 13:522413:5224
2. Anna Ljungqvist) 12:191126:1118-6
1. Fabian Ljungqvist) 14:082440:1919+1
2. Anna Ljungqvist) 12:232152:4217-2+9:39
18Lunds Orienteringsklubb PM-läsarna52:57+9:54
1. Robert Bertilsson) 14:363114:3631
2. Felix Gustafsson) 11:21225:5716-15
1. Robert Bertilsson) 14:172640:1418+2
2. Felix Gustafsson) 12:432952:57180+9:54
19Lunds Orienteringsklubb Not Fast, Just Furious53:48+10:45
1. Björn Andersson) 13:001713:0017
2. Frida Hildingsson) 13:262226:2619+2
1. Björn Andersson) 14:473041:1322+3
2. Frida Hildingsson) 12:352653:4819-3+10:45
20Lunds Orienteringsklubb Ljungqvist DY53:57+10:54
1. Magnus Wallenborg) 13:302213:3022
2. Tina Ljungqvist) 13:533027:2324+2
1. Magnus Wallenborg) 13:542241:1723-1
2. Tina Ljungqvist) 12:402853:5720-3+10:54
21Skåneslättens Orienteringslöpa Kulorna54:02+10:59
1. Atle Kulstad) 13:582913:5829
2. Kim Kulstad) 12:541426:5221-8
1. Atle Kulstad) 14:202741:12210
2. Kim Kulstad) 12:503054:02210+10:59
22Skåneslättens Orienteringslöpa 254:27+11:24
1. Johan Jensen) 13:562813:5628
2. Kerstin Jensen) 13:142027:1023-5
1. Johan Jensen) 15:373342:4726+3
2. Kerstin Jensen) 11:401054:2722-4+11:24
23Lunds Orienteringsklubb von Trapp54:38+11:35
1. Marcus Henningsson) 13:542613:5426
2. Jeanette Henningsson) 13:422827:3625-1
1. Marcus Henningsson) 13:271641:0320-5
2. Jeanette Henningsson) 13:353354:3823+3+11:35
24Hässleholms Orienteringsklubb NICA54:51+11:48
1. Nils Helmersson) 13:542613:5426
2. Carina Rydlund) 13:142027:0822-4
1. Nils Helmersson) 16:233543:3130+8
2. Carina Rydlund) 11:20754:5124-6+11:48
25Lunds Orienteringsklubb Vi var bättre förr55:00+11:57
1. Pesho Hedberg) 12:121112:1211
2. Ingela Andersson) 15:284127:4026+15
1. Pesho Hedberg) 13:462141:2624-2
2. Ingela Andersson) 13:343255:0025+1+11:57
26Lunds Orienteringsklubb Nybörjarna55:19+12:16
1. Ruben Smith) 14:313014:3130
2. Tereza Planck) 13:262227:5727-3
1. Ruben Smith) 15:203243:1728+1
2. Tereza Planck) 12:021655:1926-2+12:16
27Malmö Orienteringsklubb Gulena55:26+12:23
1. Gustav Klotz) 14:573314:5733
2. Helena Westling) 13:432928:4029-4
1. Gustav Klotz) 14:132542:5327-2
2. Helena Westling) 12:332455:26270+12:23
28Malmö Orienteringsklubb Rosiri56:13+13:10
1. Roger Klotz) 13:492313:4923
2. Siri Wahlström) 14:163328:0528+5
1. Roger Klotz) 15:453443:5032+4
2. Siri Wahlström) 12:232156:1328-4+13:10
29Eslövs Friluftsklubb A:156:33+13:30
1. Tomas Vensryd) 12:02712:027
2. Selma Vensryd) 14:483726:5020+13
1. Tomas Vensryd) 12:571239:4717-3
2. Selma Vensryd) 16:464256:3329+12+13:30
30Lunds Orienteringsklubb Team Challenge57:14+14:11
1. Oskar Henriksson) 14:573314:5733
2. Tora Jung) 14:003128:5732-1
1. Oskar Henriksson) 14:382843:3531-1
2. Tora Jung) 13:393557:1430-1+14:11
31Falköpings AIK Orienteringsklu57:22+14:19
1. Jonas Hjert) 12:05812:058
2. Emma Lundgren) 16:564229:0134+26
1. Jonas Hjert) 13:321842:3325-9
2. Emma Lundgren) 14:494057:2231+6+14:19
32Hässleholms Orienteringsklubb Utanför kartan57:43+14:40
1. Magnus Rydlund) 13:152013:1520
2. Linnea Rydlund) 15:274028:4230+10
1. Magnus Rydlund) 14:422943:2429-1
2. Linnea Rydlund) 14:193957:4332+3+14:40
33Malmö Orienteringsklubb Älgen Johansson och Loko59:39+16:36
1. Pär Ringström) 15:573715:5737
2. Ann-Louise Johansson) 14:203530:1735-2
1. Pär Ringström) 16:443647:01350
2. Ann-Louise Johansson) 12:382759:3933-2+16:36
34Simrishamns Orienteringsklubb 259:48+16:45
1. Joel Olsson) 14:383214:3832
2. Elin Nordahl) 14:163328:5431-1
1. Joel Olsson) 16:503845:4434+3
2. Elin Nordahl) 14:043859:48340+16:45
35Hässleholms Orienteringsklubb Det rullar på1:00:27+17:24
1. Tomas Nilsson) 17:124017:1240
2. Annika Engel) 13:282430:4037-3
1. Tomas Nilsson) 17:133947:53370
2. Annika Engel) 12:34251:00:2735-2+17:24
36Lunds Orienteringsklubb Eneroth 21:00:48+17:45
1. Per Eneroth) 15:553615:5536
2. Åsa Eneroth) 14:593830:5439+3
1. Per Eneroth) 16:453747:3936-3
2. Åsa Eneroth) 13:09311:00:48360+17:45
37Klubblös Dubbel trubbel1:00:59+17:56
1. Albert Wischer) 18:094218:0942
2. Elin Olsson) 12:481330:5740-2
1. Albert Wischer) 17:544248:5141+1
2. Elin Olsson) 12:08191:00:5937-4+17:56
38Frosta Orienteringsklubb far & dotter Bjärby1:01:09+18:06
1. André Bjärby) 15:293515:2935
2. Linnéa Bjärby) 13:292628:5833-2
1. André Bjärby) 15:133144:11330
2. Linnéa Bjärby) 16:58431:01:0938+5+18:06
39Simrishamns Orienteringsklubb 11:01:59+18:56
1. Håkan Nordahl) 16:323816:3238
2. Linnea Thörnqvist) 14:153230:47380
1. Håkan Nordahl) 17:344048:2139+1
2. Linnea Thörnqvist) 13:38341:01:59390+18:56
40Rävetofta Orienteringsklubb Olssons1:02:20+19:17
1. Håkan Olsson) 17:083917:0839
2. Elsa Olsson) 13:282430:3636-3
1. Håkan Olsson) 17:464148:2240+4
2. Elsa Olsson) 13:58371:02:20400+19:17
41Lunds Orienteringsklubb Wahlen1:09:19+26:16
1. Eric Wahlbom) 22:084422:0844
2. Lovisa Wahlbom) 15:043937:1243-1
1. Eric Wahlbom) 19:404456:5242-1
2. Lovisa Wahlbom) 12:27231:09:1941-1+26:16
42Kamrat och Idrottsföreningen K KIF South 11:11:29+28:26
1. Martin Granqvist) 13:232113:2321
2. Betty Brynjolfsdottir) 20:334433:5641+20
1. Martin Granqvist) 14:062348:0238-3
2. Betty Brynjolfsdottir) 23:27451:11:2942+4+28:26
43Simrishamns Orienteringsklubb 31:20:20+37:17
1. Stig-Arne Nordahl) 18:364318:3643
2. Gunilla Mårtensson) 20:474539:2344+1
1. Stig-Arne Nordahl) 18:374358:0043-1
2. Gunilla Mårtensson) 22:20441:20:20430+37:17
Hässleholms Orienteringsklubb Hallaballaej godkänd
1. Ludvig Hallabro) ej godkändej godkänd
2. Nilla Hallabro) 14:3436ej godkänd
1. Ludvig Hallabro) 11:312ej godkänd
2. Nilla Hallabro) 11:329ej godkänd
Lunds Orienteringsklubb Vi vinnerej godkänd
1. Niklas Gustafson) 17:244117:2441
2. Fanni Gustafson Faegersten) 17:214334:4542+1
1. Niklas Gustafson) ej godkändej godkänd
2. Fanni Gustafson Faegersten) 16:1241ej godkänd

Öppen stafett

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Lunds Orienteringsklubb Vilse i Lund51:57
1. Per-Ola Olsson) 12:08112:081
2. Alfred Olsson) 13:12325:202+1
1. Per-Ola Olsson) 12:50138:101-1
2. Alfred Olsson) 13:47351:5710
2Lunds Orienteringsklubb Bröderna Lagerståhl1:08:16+16:19
1. Torbjörn Davidsson) 22:23522:235
2. Anders Grundberg) 12:45235:084-1
1. Torbjörn Davidsson) 21:40456:483-1
2. Anders Grundberg) 11:2811:08:162-1+16:19
3Lunds Orienteringsklubb Sörvik1:11:17+19:20
1. Jens Sörvik) 14:04314:043
2. Karl Sörvik) 18:05532:0930
1. Jens Sörvik) 14:57247:062-1
2. Karl Sörvik) 24:1151:11:173+1+19:20
4Frosta Orienteringsklubb f.d. unga och snabba1:17:36+25:39
1. Anna Bjärby) 21:25421:254
2. Kristina Holmqvist) 17:23438:485+1
1. Anna Bjärby) 20:58359:464-1
2. Kristina Holmqvist) 17:5041:17:3640+25:39
Lunds Orienteringsklubb Minörej godkänd
1. Karl Minör) 13:02213:022
2. Ulf Minör) 12:17125:191-1
1. Karl Minör) ej godkändej godkänd
2. Ulf Minör) 12:282ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser