Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandsserien, deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandsserien, deltävling 2
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: tisdag 7 maj 2019

D16

4 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes DjurstedtEksjö SOK30:027:12
2Felicia FyhrSOK Aneby39:51+9:499:33
3Tilda HagelbergEksjö SOK40:40+10:389:45
4Ellen OhrtSol Tranås45:16+15:1410:51
5Thea Nordin AbajiEksjö SOK48:09+18:0711:32
Ella PerssonEksjö SOKej start

H16

4 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SkoglundSol Tranås34:357:14
2Alfons EnellSol Tranås49:42+15:0710:23

D14

3 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda SahlinNässjö OK28:418:02
2Alva HagelbergEksjö SOK29:17+0:368:12
3Smilla LennartssonNässjö OK30:11+1:308:27
4Frida LindénEksjö SOK32:48+4:079:11
5Telina TiareNässjö OK36:00+7:1910:05
6Alma BülowSOK Aneby37:51+9:1010:36
7Julia AbajiEksjö SOK39:46+11:0511:08
8Tuva JohanssonNässjö OK40:44+12:0311:24
9Svea EkbladhSol Tranås41:07+12:2611:31
10Moa SälebyNässjö OK42:23+13:4211:52
Alma OlssonOK 64 Torpaej godkänd

H14

3 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ÅslundSol Tranås33:029:15
2Alex BrickarpSol Tranås34:56+1:549:47
3Adam NeroNässjö OK40:55+7:5311:27
4Ruben QwickEksjö SOK45:50+12:4812:50

D12

2 850 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde LennartssonNässjö OK25:358:58
2Klara JohanssonSOK Aneby25:49+0:149:03
3Ebba StenhagNässjö OK26:31+0:569:18
4Emma LindénEksjö SOK31:34+5:5911:04
5Maja LaxNässjö OK32:29+6:5411:23
6Wilma ErikssonNässjö OK35:47+10:1212:33
7Ida SälebyNässjö OK37:41+12:0613:13
8Molly BrickarpSol Tranås38:37+13:0213:32
9Maia FagerströmSOK Aneby41:35+16:0014:35
10Isabella StenbergSOK Aneby58:55+33:2020:40
Linnéa EdvardssonEksjö SOKej start

H12

2 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer RydestrandEksjö SOK31:4611:08
2Pelle JakobssonEksjö SOK36:39+4:5312:51
3Elias KilebrandEksjö SOK42:20+10:3414:51

D10

2 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde BrickarpSol Tranås37:2516:24
2Lina PerssonSOK Aneby38:12+0:4716:45
3Amanda FyhrSOK Aneby44:12+6:4719:23

H10

2 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilmer HagelbergEksjö SOK20:268:57
2Viktor WretbäckSOK Aneby37:45+17:1916:33
3Arvid RosanderSOK Aneby41:32+21:0618:12

U1

1 990 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte StenhagNässjö OK17:238:44
2Isabelle ArlbrandtNässjö OK24:57+7:3412:32
3Ingrid ErikssonSOK Aneby28:22+10:5914:15
4Ingrid WretbäckSOK Aneby28:49+11:2614:28
5Sammy BlomqvistNässjö OK29:03+11:4014:35
6Nilla Johansson SjöSOK Aneby29:45+12:2214:56
7Oliver SchillNässjö OK30:39+13:1615:24
8Thure Qwick NilssonEksjö SOK31:11+13:4815:40
9Lilly BjerkanderSOK Aneby31:52+14:2916:00
10Tage LjunggrenSOK Aneby34:49+17:2617:29
11Tuva PerssonSOK Aneby36:05+18:4218:07
12Ebba FranssonSol Tranås40:03+22:4020:07

U2

2 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns PerssonEksjö SOK19:598:45
2Malte LaxNässjö OK21:47+1:489:33
3Olivia FranssonSol Tranås31:39+11:4013:52
4Simon HultbergEksjö SOK33:18+13:1914:36
5Truls Frohlund HäggEksjö SOK35:09+15:1015:25
6Agnes AxelssonOK 64 Torpa36:33+16:3416:01
7Alvin LindorssonOK 64 Torpa36:45+16:4616:07
8Piali HedinEksjö SOK37:43+17:4416:32
9Joel OlssonOK 64 Torpa46:56+26:5720:35
10Christian ScharffOK 64 Torpa47:14+27:1520:42
11Elise JohanssonNässjö OK50:44+30:4522:15

U3

2 850 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred LundbomEksjö SOK26:369:20
2Signe FranssonSOK Aneby31:30+4:5411:03
3Julia ErikssonSOK Aneby33:03+6:2711:35
4Agnes KindgrenNässjö OK33:05+6:2911:36
5Ronja MelinSOK Aneby36:23+9:4712:45
6Lisa OhrtSol Tranås37:23+10:4713:07
7Lowa NyströmSol Tranås37:26+10:5013:08
8Marcus ScharffOK 64 Torpa40:55+14:1914:21
9David DackeSOK Aneby42:57+16:2115:04
10Andrea ScharffOK 64 Torpa44:22+17:4615:34
11Nadja AhlOK 64 Torpa56:08+29:3219:41
12Nora AxelssonOK 64 Torpa56:09+29:3319:42

Öppen motion 1

1 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove JakobssonEksjö SOK30:4515:27

Öppen motion 3

2 850 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina LaxNässjö OK22:397:56
2Andreas KarlssonNässjö OK23:07+0:288:06
3Charlotte StenhagNässjö OK32:27+9:4811:23
4Madelene Södergren OhrtSol Tranås33:46+11:0711:50
5Monika KarlssonSol Tranås35:42+13:0312:31
6Ingela KlassonNässjö OK36:56+14:1712:57
7Veronica SchillNässjö OK58:23+35:4420:29

Öppen motion 4

3 570 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JohanssonSOK Aneby30:468:37
2Alice StrömgrenSOK Aneby32:45+1:599:10
3Simon KarlssonSol Tranås33:03+2:179:15
4Linda KindgrenNässjö OK33:26+2:409:21
5Marcus SkoglundSol Tranås36:37+5:5110:15
6Linda SandfagerNässjö OK36:50+6:0410:19
7Liza JohanssonSol Tranås37:40+6:5410:33
8Veronica SahlinNässjö OK42:35+11:4911:55
9Patrik PerssonNässjö OK42:58+12:1212:02
10Kinna ÅslundSol Tranås43:58+13:1212:18
11Elin EkbladhSol Tranås44:01+13:1512:19
12Mona LindénEksjö SOK47:53+17:0713:24
13Ulrika BrickarpSol Tranås49:30+18:4413:51
14Leif JohanssonSol Tranås50:20+19:3414:05
15Sven TerlegårdNässjö OK51:18+20:3214:22
16Adam HilalNässjö OK51:26+20:4014:24
17Carina BerganderEksjö SOK52:38+21:5214:44
18Carole CarlssonSol Tranås53:01+22:1514:51
Peter SahlinNässjö OKej godkänd
Fredrik WibringSol Tranåsej start

Öppen motion 5

4 780 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas EkbladhSol Tranås28:516:02
2Magnus SvenssonNässjö OK33:34+4:437:01
3Jonas HåkanssonEksjö SOK38:06+9:157:58
4Kjell NeroNässjö OK40:11+11:208:24
5Wilma BerganderEksjö SOK42:00+13:098:47
6Jonny LindénEksjö SOK42:17+13:268:50
7Lars HagelbergEksjö SOK43:30+14:399:06
8Frida PerssonNässjö OK44:41+15:509:20
9Moa SahlstedtSol Tranås46:57+18:069:49
10Hanna SkoglundSol Tranås47:10+18:199:52
11Erik SkoglundSol Tranås47:16+18:259:53
12Henrik OhrtSol Tranås51:02+22:1110:40
13Stefan ÅslundSol Tranås57:46+28:5512:05
Christian EricssonEksjö Garnisons IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser