Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet Sprint KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet Sprint KM
Arrangörsorganisation: OK Rodhen
Datum: onsdag 15 maj 2019

HD12

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vilhelm SödermanOK Rodhen12:41
2Elis EklundOK Rodhen13:30+0:49
3Moa WegmüllerOK Rodhen21:42+9:01
4Iris NyströmOK Rodhen21:46+9:05
5Siri FlodbergOK Rodhen22:11+9:30
6Isak WegmüllerOK Rodhen23:14+10:33
7Zacharias HolmgrenOK Rodhen26:17+13:36
8Rebecka DrevinOK Rodhen36:42+24:01
9Knut SkyttOK Rodhen37:45+25:04
10David HolmgrenOK Rodhen44:45+32:04
11Ester HolmgrenOK Rodhen46:56+34:15
Alvar AhlundOK Rodhenej godkänd
Thijn NeumanOK Rodhenej godkänd
Astrid Jakobsson CarlssonOK Rodhenej start

HD14

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Frida MelinOK Rodhen16:25
2Elsa Söllvander EklundOK Rodhen35:27+19:02

H15-49

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas EklundOK Rodhen15:19
2Simon AnderssonOK Rodhen16:27+1:08
3Simon WegmüllerOK Rodhen17:07+1:48
4Magnus BjörkOK Rodhen17:08+1:49
5Henrik SödermanOK Rodhen20:35+5:16
6Robert CederholmLänna IF22:25+7:06
7Anders FlodbergOK Rodhen27:57+12:38

D15-49

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria SjölanderOK Rodhen15:06
2Elin SjölanderOK Rodhen16:09+1:03
3Yvonne GrehnOK Rodhen18:41+3:35
4Karolina AnderssonLänna IF24:03+8:57
Agnes Söllvander EklundOK Rodhenej start

D50

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annika ArdellOK Rodhen13:24
2Karin JanssonOK Rodhen14:44+1:20

H50

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Roland BorgströmOK Rodhen28:20

D60

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inga FredbergOK Rodhen13:56
2Britt-Marie ErikssonOK Rodhen14:16+0:20

H60

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gabriella MelinOK Rodhen10:04

H70

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sören WingeUpsala IF16:07

Svår

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik PetterssonOK Rodhen30:57
2Kajsa PetterssonOK Rodhen31:30+0:33
3Ilse NeumanOK Rodhen31:43+0:46
Erik SjölanderOK Rodhenej godkänd
Ture BrandsjöOK Rodhenej godkänd
Faraj BdairOK Rodhenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser