Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Knock-out dag Uppsala

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Knock-out dag Uppsala
Arrangörsorganisationer: OK Linné / Svenska Orienteringsförbundet
Datum: torsdag 9 maj 2019

D21

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ella SjöbergTullinge SK9:28
2Frida VikströmSundsvalls OK9:35+0:07
3Gunilla SvärdIF Thor9:43+0:15
4Hanna LundbergOK Renen9:44+0:16
5Hanna LagerbergOK Södertörn10:04+0:36
6Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL10:05+0:37
7Klara AnderssonDomnarvets GOIF10:18+0:50
8Agnes BromanOK Roslagen10:19+0:51
9Maja MörthStora Tuna OK10:47+1:19
10Alva LindellIF Thor11:16+1:48
11Signe NilssonNyköpings OK11:19+1:51
12Ronja HuggStora Tuna OK11:20+1:52
13Ronja JungåkerOK Kåre11:28+2:00
14Moa HjorthDomnarvets GOIF11:31+2:03
15Sanna HedbergOK Södertörn12:20+2:52
16Anna LithellOK Linné12:29+3:01
17Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF12:51+3:23
18Ella AnderssonOK Södertörn14:11+4:43
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OLej godkänd

H21

27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Albin RidefeltOK Linné7:53
2Melker ForsbergKFUM Örebro OK8:05+0:12
3Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna8:06+0:13
3Erik BerzellJärla Orientering8:06+0:13
5Rassmus AnderssonOK Linné8:09+0:16
6Jakob AnderssonOK Linné8:13+0:20
7Viktor SvenskStora Tuna OK8:18+0:25
8Jonathan UllerKils OK8:24+0:31
9Erik HerneOK Ravinen8:26+0:33
10Jens RönnolsJärla Orientering8:32+0:39
11Kristoffer TengrothSundbybergs IK8:33+0:40
12Philip CarlssonNyköpings OK8:36+0:43
13Benjamin NäslundSkogslöparna8:37+0:44
14Oskar ForsbergSnättringe SK8:40+0:47
15Fredrik HamreforsVästerås SOK8:41+0:48
16Assar HellströmOK Ravinen8:51+0:58
17Albin AnderssonOK Ravinen8:58+1:05
18Emil GrehnOK Rodhen9:08+1:15
19Manne HammarbergJärfälla OK9:25+1:32
20Felix SilverGävle OK9:38+1:45
21John McLellandOK Rodhen9:41+1:48
22Felix PerssonHaninge SOK9:48+1:55
23Noel WaldenfjordJärfälla OK9:52+1:59
23David MelinOK Rodhen9:52+1:59
25Samuel LindénAttunda OK10:00+2:07
26Martin RinnbäckOK Ravinen10:21+2:28
Robert WallsténSnättringe SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser