Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL - Borås 1 av 5 VT [Sjöbo Arena]

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL - Borås 1 av 5 VT [Sjöbo Arena]
Arrangörsorganisation: Borås GIF
Datum: onsdag 15 maj 2019

Öppen 1

2 570 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid NorinderSOK 6828:5211:13
2Teodor NiklassonKlubblös30:51+1:5912:00
3Linnea GustafssonSOK 6831:21+2:2912:11
4Theo NeugebauerSOK 6832:41+3:4912:43
5Signe LyckelidBorås GIF41:14+12:2216:02
6Elias FogelströmSOK 6845:28+16:3617:41
7Linnea ErebrandtSOK 6847:07+18:1518:20
8Erik AndreassonSOK 6847:27+18:3518:27
9Max PedersenSOK 6847:28+18:3618:28
10Elsa ErebrandtSOK 6847:29+18:3718:28
11Pontus ErebrandtSOK 6847:32+18:4018:29
12Susanna AndreassonSOK 6849:00+20:0819:03
13Alicia Andreasson-PederssenSOK 6849:05+20:1319:05
14Alvin ViktorssonSOK 6850:04+21:1219:28
15Linus NagelSOK 6852:49+23:5720:33
16Kwan JohanssonBredareds IF53:48+24:5620:56
17Lars JohanssonBredareds IF53:52+25:0020:57
18Love JohannessonSOK 6858:08+29:1622:37
19Lisa WillhammarSOK 6858:37+29:4522:48
20Johanna SkinnariKlubblös1:02:19+33:2724:14
21Zoe SkinnariKlubblös1:02:21+33:2924:15
22Elliott SkinnariKlubblös1:02:25+33:3324:17
23Erik SkinnariKlubblös1:02:26+33:3424:17
Ellen ÖjerhedBorås GIFej godkänd
Sussanne DahlBorås GIFej godkänd

Öppen 3

3 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil Händén SkönvallElfsborg SOK29:119:43
2Amanda MellqvistElfsborg SOK29:16+0:059:45
3Tomas GöransonIK Ymer31:41+2:3010:33
4Moa HolstenHestra IF33:42+4:3111:14
5Dag LorénOK Frisene35:08+5:5711:42
6Alice WernklevIK Ymer36:28+7:1712:09
7Britt RangertIK Ymer37:26+8:1512:28
8Gertie OdelbergIK Ymer40:04+10:5313:21
9Elias LyckelidBorås GIF40:05+10:5413:21
10Jenny LyckelidBorås GIF42:38+13:2714:12
11Elin EdvardssonIK Ymer49:16+20:0516:25
12Göran EklöfIK Ymer50:13+21:0216:44
13Marie AnderssonKlubblös1:20:30+51:1926:50
Hugo WestbergHestra IFej godkänd

Öppen 5

3 730 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie SvenssonKlubblös32:238:40
2Anton SandelinBorås GIF32:39+0:168:45
3Mattias LyckelidBorås GIF33:32+1:098:59
3Joakim OlssonKlubblös33:32+1:098:59
5Hanna NilssonHestra IF34:18+1:559:11
6Frida SandelinBorås GIF34:34+2:119:16
7Lena ErikssonElfsborg SOK35:55+3:329:37
8Jesper NeumannHestra IF37:13+4:509:58
9Anita EklöfIK Ymer37:53+5:3010:09 Ladda ner rutt i gpx-format
9Martin WestbergHestra IF37:53+5:3010:09
11Sture GrytheimElfsborg SOK38:56+6:3310:26
12Håkan AnderssonMarkbygdens OK39:42+7:1910:38
13Lennart WiderströmIK Ymer43:51+11:2811:45
14Martin StrömbergBorås GIF43:58+11:3511:47
15Karin JogelandIK Ymer44:09+11:4611:50
16Fredrik OdelbergIK Ymer45:43+13:2012:15
17Stefan SvenssonOK Kullingshof47:48+15:2512:48
18Agnes AndwerssonKlubblös49:21+16:5813:13
19Anders SörqvistBredareds IF50:00+17:3713:24
20Bruno MoitaKlubblös52:13+19:5013:59
21Bill AnderssonHestra IF53:18+20:5514:17
22Emma WestbergHestra IF1:00:32+28:0916:13
23Charlotta MalmMarkbygdens OK1:06:48+34:2517:54
24Maria ÅkerfeldtGäddhede SK1:12:39+40:1619:28
25Sofia Claesson ÅkerfeldtElfsborg SOK1:12:40+40:1719:28

Öppen 6

5 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LorénOK Frisene34:106:06
2Peter WernklevIK Ymer35:40+1:306:22
3Daniel OlssonDalsjöfors GoIF37:20+3:106:40
4Måns ThörnqvistBredareds IF39:37+5:277:04
5Ulf SundinGöteborg-Majorna OK46:06+11:568:13
6Stig GustafssonIK Ymer47:05+12:558:24
7Jenny JohanssonIK Ymer47:53+13:438:33
8Carl NeroKlubblös50:57+16:479:05
9Jonas NeroKlubblös51:03+16:539:06
Daniela RichardssonBorås GIFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser