Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Kretsens Ungdomsserie, IF Hagen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Kretsens Ungdomsserie, IF Hagen
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: onsdag 15 maj 2019

Grön

1 190 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lilly NorbergSOK Träff15:4913:17
2Bertil SörmanHjobygdens OK16:0313:29
3Arvid IvarssonTibro OK16:4714:06
4Märtha RydhSOK Träff19:3916:30
5Meja SuderbysIF Hagen20:5317:32
6Alma SuderbysIF Hagen20:5417:33
7Hedda AnderssonHjobygdens OK22:0718:35
8Stina GradTibro OK22:1518:41
9Stina BjörkSOK Träff22:1718:43
10Simon SamuelssonTibro OK22:3418:57
11Ludwig PetterssonHjobygdens OK35:1329:35

Vit Dam

1 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Molly ÅgesjöSOK Träff18:3810:57
2Milou AnderssonSOK Träff23:2813:48
3Saga PetterssonHjobygdens OK26:0015:17
4Ellie AnderssonHjobygdens OK27:3916:15
5Elsa HolstHjobygdens OK28:1016:34
6Märta SörmanHjobygdens OK38:4622:48

Vit Herr

1 720 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver EdvardssonHjobygdens OK13:047:35
2Jesper MilesäterHjobygdens OK13:327:52
3Zebulon AnderssonSOK Träff14:278:24
4Vincent SamulessonTibro OK15:218:55
5Liam EckermanIF Hagen15:309:00
6Carl NorbergSOK Träff16:489:46
7Gustaf GradTibro OK17:1510:01
8Samuel EkholmTibro OK18:2610:43
9Jonatan SahlénIF Hagen18:2910:44
10Malte ThörnIF Hagen20:2211:50
11Axel VallendinIF Hagen22:5213:17
12David EkholmTibro OK31:3618:22
13Edvin ArlebergIF Hagen32:1418:44

Gul Dam

1 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva SandbergSOK Träff13:597:08
2Hanna SvenssonHjobygdens OK17:539:07
3Elvira BernuddHjobygdens OK18:429:32
4Lovisa SamuelssonTibro OK21:0710:46
5Ida TofténSOK Träff25:2913:00
6Jonna MilesäterHjobygdens OK36:0618:25

Gul Herr

1 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus SahlénIF Hagen14:567:34
2Albin BergströmIF Hagen21:5411:07
3Filip BergqvistIF Hagen24:4412:33
4Edvin NordlundIF Hagen42:5821:48

Orange Dam

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes JohanssonIF Hagen17:298:01
2Lovisa AnderssonHjobygdens OK26:0011:55

Orange Herr

2 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias AnderssonHjobygdens OK24:4411:02

Violett Dam

2 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin KindbomIF Hagen14:205:52
2Moa SkoogIF Hagenej godkänd

Violett Herr

2 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton CarlssonIF Hagen11:494:31
2Linus AhlénIF Hagen13:575:20
3Erik GullbrandIF Hagen13:595:21
4Liam JohanssonIF Hagen14:275:32

Vuxen

2 730 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar StombergIF Hagen13:074:48
2Nina AhlénIF Hagen16:175:57
3Jimmy ÅgesjöSOK Träff17:396:27
4Sofia JanssonHjobygdens OK18:396:49
5Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK18:416:50
6Ann-kristin JanssonHjobygdens OK21:077:44
7Kjell AnderssonHjobygdens OK22:398:17
8Lars EkmarkHjobygdens OK29:2910:47
9Viktoria AnderssonSOK Träff35:1712:55
10Karin B AnderssonIF Hagen35:3813:03
11Linnea EkmarkHjobygdens OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser